Nasze zasady

Przeczytaj zasady, które stworzyliśmy, żeby nieco przybliżyć Ci funkcjonowanie platformy PolakPomaga.pl. I pamiętaj, te zasady nie są po to, żeby je łamać!

1. My tu tylko pomagamy!

Nasza platforma obsługuje wyłącznie projekty charytatywne. Możesz u nas rozpocząć kampanię, startując w jednej z 12 kategorii: Zdrowie, Zwierzęta, Wolontariat, Edukacja, Społeczność, Potrzeby, Ekologia, Wiara, Dzieci, Seniorzy, NGO oraz Inne.

2. Twój projekt nie jest charytatywny?

Jeśli Twój projekt nie jest charytatywny i nie mieści się w żadnej z kategorii zaproponowanej w punkcie 1, nie przejmuj się! Nie pozostawimy Cię bez wsparcia! Zgłoś swój projekt na www.PolakPotrafi.pl – platformie crowdfundingowej, którą od 6 lat z powodzeniem tworzymy.

3. Każdy może zgłosić projekt charytatywny.

Chcemy pomóc jak największej liczbie ludzi i zwierząt, dlatego z kampanią na www.PolakPomaga.pl możesz wystartować zarówno jako fundacja/stowarzyszenie, jak i osoba fizyczna.

4. Udowodnij, że można Ci zaufać.

Bardzo dużą wagę przykładamy do weryfikacji zgłoszeń, dlatego, w zależności od celu projektu, wymagamy od projektodawców między innymi odpowiedniej dokumentacji, zaświadczeń lekarskich i faktur, aby mieć pewność, że pieniądze trafią do ludzi, którzy naprawdę ich potrzebują.

5. Satysfakcja z niesienia pomocy to Twoja nagroda za wsparcie!

W klasycznym crowdfundingu (po polsku: finansowanie społecznościowe) wspierający otrzymują od projektodawców nagrody, ale w jego charytatywnej odmianie nie są one wymagane.

6. Czas na trochę liczb!

Informacja, która cieszy nas najbardziej: mamy najmniejszą prowizję w Polsce spośród portali crowdfundingu charytatywnego. Jak zapewne wiecie, portal musi się z czegoś utrzymywać, a i płatności darmowe nie są: dlatego też 3,9% zebranej kwoty przeznaczamy właśnie na to. Jeżeli zakładasz projekt jako zweryfikowana przez nas fundacja/stowarzyszenie/NGO, może on trwać nieokreśloną liczbę dni. W każdym innym przypadku maksymalny czas trwania projektu to 100 dni.

7. Czas na trochę liczb!

Nie musisz więc uzbierać 100% założonej kwoty projektu, abyśmy wypłacili Ci pieniądze.