Nasze zasady

Przeczytaj zasady, które stworzyliśmy, żeby nieco przybliżyć Ci funkcjonowanie platformy PolakPomaga.pl. I pamiętaj, te zasady nie są po to, żeby je łamać!

1. My tu tylko pomagamy!

Nasza platforma obsługuje wyłącznie projekty charytatywne. Możesz u nas rozpocząć kampanię, startując w jednej z 12 kategorii: Zdrowie, Zwierzęta, Wolontariat, Edukacja, Społeczność, Potrzeby, Ekologia, Wiara, Dzieci, Seniorzy, NGO oraz Inne.

2. Twój projekt nie jest charytatywny?

Jeśli Twój projekt nie jest charytatywny i nie mieści się w żadnej z kategorii zaproponowanej w punkcie 1, nie przejmuj się! Nie pozostawimy Cię bez wsparcia! Zgłoś swój projekt na www.PolakPotrafi.pl – platformie crowdfundingowej, którą od prawie 10 lat z powodzeniem tworzymy.

3. Każdy może zgłosić projekt charytatywny.

Chcemy pomóc jak największej liczbie ludzi i zwierząt, dlatego z kampanią na www.PolakPomaga.pl możesz wystartować zarówno jako fundacja/stowarzyszenie, jak i osoba fizyczna.

4. Udowodnij, że można Ci zaufać.

Bardzo dużą wagę przykładamy do weryfikacji zgłoszeń, dlatego, w zależności od celu projektu, wymagamy od projektodawców między innymi odpowiedniej dokumentacji, zaświadczeń lekarskich i faktur, aby mieć pewność, że pieniądze trafią do ludzi, którzy naprawdę ich potrzebują.

5. Satysfakcja z niesienia pomocy to Twoja nagroda za wsparcie!

W klasycznym crowdfundingu (po polsku: finansowanie społecznościowe) wspierający otrzymują od projektodawców nagrody, ale w jego charytatywnej odmianie nie są one wymagane.

6. Czas na trochę liczb!

Informacja, która cieszy nas najbardziej: nasz portal jest darmowy! Jak zapewne wiecie, portal musi się z czegoś utrzymywać, dlatego też przy każdej wpłacie proponujemy dodatkowo małą darowiznę na działalność fundacji. Jedyny koszt, który pokryjesz jako Twórca lub Twórczyni Kampanii, będzie wynosił 1,5% zebranej kwoty - przeznaczamy tę kwotę na koszt obsługi płatności. Jeżeli zakładasz projekt jako zweryfikowana przez nas fundacja/stowarzyszenie/NGO, może on trwać nieokreśloną liczbę dni. W każdym innym przypadku maksymalny czas trwania projektu to 100 dni.

7. Zasady zbiórek

1. Nie musisz uzbierać 100% założonej kwoty projektu, abyśmy wypłacili Ci pieniądze.

2. Jeśli jesteś osobą fizyczną, nie wypłacimy Tobie bezpośrednio pieniędzy, ale możemy opłacić Twoje rachunki lub zwrócić środki na zasadzie refundacji, jeśli udowodnisz że poniosłeś/łaś dany koszt.

3. Fundacje/NGO/Stowarzyszenia mogą prowadzić zbiórki ciągłe, osoby fizyczne nie.

4. Z uzbieranej kwoty płacisz wyłącznie prowizję w wysokości 1,5% na pokrycie kosztów płatnośći