Kampania się zakończyła

3%

postęp

1250

z 40000 PLN
do końca (05-06-2020 g. 05:42)

zbiórka ciągła
Wesprzyj udział seniorów i seniorek o niskich emeryturach w rehabilitacji i leczeniu w ośrodkach sanatoryjnych. Podaruj im zdrowie!

Wesprzyj organizację wyjazdów do sanatorium dla seniorów i seniorek!

Chcemy zebrać środki na rehabilitację i pobyt leczniczy w polskich ośrodkach sanatoryjnych dla około 30 osób w wieku emerytalnym zamieszkałych w Trójmieście.

Taki wyjazd byłby wspaniałym prezentem dla wielu polskich seniorek i seniorów, których niestety nie stać na samodzielne opłacenie pobytu w sanatorium. Chcemy więc podarować radość i szansę na utrzymanie dobrej kondycji zdrowotnej, tym osobom z którymi spotykamy się w ramach naszej codziennej działalności.

Dzięki Wam będzie to możliwe!

Ośrodki MOPS i NFZ zapewniają leczenie sanatoryjne znikomej liczbie osób, zwłaszcza, że każdy wyjazd związany jest z wielomiesięcznym a nawet dwuletnim czasem oczekiwania na przydział. W niektórych przypadkach tak długie czekanie to ryzyko nie otrzymania na czas należytego wsparcia w leczeniu i pogorszenia stanu zdrowia seniora lub seniorki.

Wyjazdy prywatne do sanatorium na 2 tygodnie z zabiegami, to koszt od około 1000 zł do około 2000 zł w zależności od miejsca i zabiegów. Leczenie sanatoryjne powinno trwać min. 2 tygodnie. Dlatego planujemy zebrać 40 000 zł, by wesprzeć wyjazdy osób, których nie stać na pokrycie całości kosztów pobytu lub w ogóle nie mają na to środków.

Kampania jest inicjatywą stowarzyszenia Obywatelskie Biuro Interwencji.

Działamy w Trójmieście a nasze cel to głównie budowanie społeczeństwa obywatelskiego, co rozumiemy także jako wspieranie postawy wzajemnego wsparcia w społeczeństwie. Wspieramy lokalną społeczność poprzez porady prawne ale także wydawanie biuletynu CEL. Więcej o nas na naszej stronie internetowej: http://www.obi.org.pl

Współpracujemy z lokalnymi grupami seniorów i seniorek, domami i klubami seniora, stąd znamy trudną sytuację osób w wieku emerytalnym z Trójmiasta. Dzięki Wam wielu naszych beneficjentów i beneficjentek będzie miało szansę wyjazdu, na jaki bez naszej wspólnej pomocy nie miałoby możliwości pojechać.

Pokażmy razem, iż międzypokoleniowa solidarność to nie tylko piękna idea a społeczna rzeczywistość!