Zbiórka na zakup wozu strażackiego dla OSP Zawada Uszewska

Kampania się zakończyła

0%

postęp

230

zebrano w PLN
do końca (09-08-2020 g. 13:00)

zbiórka ciągła
Nasza jednostka straży wkrótce obchodzi 100-lecie istnienia. Z tej okazji chcielibyśmy zebrać fundusze na zakup nowego samochodu pożarniczego.

Na co zbieramy?

Nasza jednostka straży obchodzi wkróce 100-lecie służby w naszej małej Ojczyźnie. Między innymi z tej okazji chcielibyśmy, aby spełniło się nasze strażackie marzenie - zakup nowego wozu strażackiego, gdyż ten, który aktualnie mamy - po ponad ćwierć wieku użytkownia - często odmawia posłuszeństwa. W naszej służbie samochód odgrywa kluczową rolę, aby dotrzeć na czas i udzielić pomocy tym, którzy jej w danej chwili potrzebują. Obecne czasy powodują, że strażacy nie ograniczają się już tylko do walki z ogniem, ale walczą także z innymi żywiołami, powodziami, udzielają pomocy w wypadkach i innych katastrofach. Chcielibyśmy i my móc sprawnie uczestniczyć i pomagać, gdyż to przecież nasz główny cel

Nasz samochód - wygląd w 2005r., nadal staramy się o niego dbać, ale coraz częściej zawodzi.

Na co przeznaczymy pieniądzę?

Wiele małych jednostek straży boryka się z niedoborem sprzętu oraz dofinansowania. My również jako ochotnicy, działając dobrowolnie na rzecz lokalnej społeczności nie zarabiamy na siebie, ani nie prowadzimy działalności zarobkowej. Świat jednak idzie do przodu i istnieje konieczność ciągłego rozwoju naszych członków, nowego sprzętu i wyposażenia. Stary sprzęt i samochody zużywają się i w końcu musi nadejść ten moment, że trzeba zorganizować się i zakupić coś nowego, co będzie mogło służyć przez kolejne lata. 

Nasz aktualny samochód Mercedes Benz to już staruszek, który świetnie się spisał na wielu akcjach służąc jednostce od momentu zakupu w 2001 roku. Jednak ze względu na swój wiek i coraz więcej usterek z nim związanych jesteśmy zmuszeni zakupić nowy samochód, abyśmy zawsze byli pewni, że bez problemu wyjedziemy na akcję i bezpiecznie z niej wrócimy. Niestety ze względu na brak własnych funduszy musimy ich poszukiwać w różnych instytucjach i wśród ludzi takich jak Państwo - o złotym sercu i wielkiej wrażliwości na potrzeby innych. 

Kwota jakiej potrzebujemy to ok. 100000 złotych. Jesteśmy świadomi, że bez Państwa pomocy nie uda nam się osiągnąć tego celu. Jednak z Waszą pomocą wszystko jest możliwe - każda złotówka może się wydawać małą kropelką w morzu potrzeb, jednak wiadomo jest nie od dzisiaj, że kropla drąży skałę i w ten sposób uda nam się spełnić marzenie i zakupić wóz strażacki dla naszej jednostki, który nie tylko zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa strażaków, lecz przede wszystkim będzie zakupiony z myślą o ludziach, którzy potrzebują pomocy w ciężkich chwilach, w chwilach zagrożenia. Zakup specjalistycznego samochodu bojowego pozwoli na szybkie dotarcie na miejsce zagrożenia, nawet jeśli znajduje się ono wśród pagórków czy terenów podmokłych, których na naszym terenie jest dużo.

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy strażakami - ochotnikami tzn. działamy dobrowolnie, za darmo, zgodnie z naszą dewizą "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Na co dzień wykonujemy różne zawody. Są wśród nas elektrycy, pracownicy biurowi czy budowlańcy. Ochotnikiem strażakiem może zostać każdy, kto chce pomagać innym. W naszych szeregach są zarówno mężczyźni jak i kobiety, w sumie 55 druhów. Przeliczając to na liczbę mieszkańców naszej niedużej wsi Zawada Uszewska można z łatwością stwierdzić, że co czwarty mieszkaniec jest strażakiem. Wyraźnie widać zaangażowanie naszej społeczności i chęć pomocy sobie nawzajem. Również dzieci interesują się tematyką strażacką i jeżdzą w strojach strażackich z naszą delegacją na różne uroczystości strażackie.  Staramy się prowadzić nie tylko działalność bojową, dbając przy tym o odpowiednie przeszkolenie i przygotowanie do działania naszych członków, ale zajmujemy się także działalnością społeczną i kulturalną. Ostatnio przeprowadziliśmy konkurs plastyczny dla dzieci, który pomógł w edukacji na temat bezpieczeństwa i radzenia sobie z zagrożeniami. W planach mamy także przeprowadzenie akcji zostania potencjalnym dawcą szpiku wraz z fundacją DKMS. O wszelkich naszych działaniach można przeczytać na naszej stronie www.ospzawadauszewska.tnb.pl (tam są również wszelkie dane umożliwiające sprawdzenie prawdziwości naszej organizacji np. NIP, KRS itp.).

 

Laureaci konkursu plastycznego

Prosimy jeszcze raz bardzo o wsparcie w tej wyjątkowo ważnej sprawie. W ten sposób nie tylko nam pomagasz, ale zapisujesz się w historii wsi Zawada Uszewska oraz całej lokalnej społeczności. Pamięć o wszystkich fundatorach przetrwa następne dziesiątki i setki lat.  Każdy datek powoduje, że stajesz się jednym z nas i cząstka Ciebie będzie zawsze w pamięci naszych strażaków jako Ktoś Wyjątkowy, kto pomógł nam spełnić marzenia.

Wspierając nasz projekt - pomagasz nam służyć pomocą!