Kampania się zakończyła

40%

postęp

8165

z 20000 PLN
do końca (31-10-2017 g. 23:58)

zbiórka ciągła
Wesprzyj Mariusza w zakupie specjalistycznego samochodu do przewozu osób poruszających się na wózku. Dzięki Tobie jego życie stanie się łatwiejsze.

Poznajcie Mariusza.

Mariusz ma 39 lat. Porusza się na wózku, gdyż choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Posługuje się prawą ręką, w lewej jest niedowład. Mariusz jest sprawny intelektualnie. Można z nim porozmawiać, choć - jak sam przyznaje - mówi trochę niewyraźnie. Ale to nie przeszkadza jego znajomym. Mariusz jest bardzo towarzyski. Lubi dowcipy, często się śmieje. Interesuje się samochodami. Ale najważniejsza jest dla niego jego pasja, która łączy go z wieloma poznaniakami. Jest zapalonym kibicem Lecha Poznań. Śledzi doniesienia z każdego meczu. Nie często jednak może się na nich pojawiać. A to dlatego, że nie ma samochodu. Czasem znajomi zabierają go na stadion przy Bułgarskiej. To wielkie przeżycie dla Mariusza. Niestety taki wyjazd to wielka wyprawa, ponieważ z miejsca zamieszkania (z Lubonia) na wózku musi jechać dwoma autobusami z przesiadkami, a pogoda bywa różna... Kiedyś chciał pojechać na mecz taksówką przystosowaną do przewozu osób z niepełnosprawnością, ale za sam przejazd musiałby zapłacić  1/3 swojej renty.

     

Mariusz ma jedno wielkie marzenie: auto.

Mając samochód, mógłby pojawiać się regularnie przy Bułgarskiej i dopingować ukochaną drużynę: Lecha Poznań. Zakup takiego auta jest jednak niemożliwy przy niskich dochodach jego mamy, która na co dzień sama się nim opiekuje. Pieniądze, jakie otrzymuje Mariusz jako niepełnosprawny, starczają jedynie na bieżące potrzeby. Nie ma też żadnych dofinansowań z PFRON-u czy innych organizacji społecznych na takie cele. Nie mając samochodu, przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością, Mariusz skazany jest codziennie na siedzenie w domu, ewentualnie przed blokiem. Auto uczyniłoby jego życie łatwiejszym i podobnym do życia jego znajomych, bo z większą swobodą przemieszczenia się. Mógłby jeździć nie tylko na mecze, ale także do lekarza czy chociażby spełniłby drugie swoje marzenie: zobaczyłby morze.

Mariusz ma  przyjaciół, którzy chcą pomóc mu w zakupie samochodu, ale jak wiadomo, auto to spory wydatek. Dlatego Mariusz prosi o pomoc. Jeżeli uda się uzbierać wskazaną sumę na zakup auta, będzie to najlepszy dla niego w życiu prezent. Gdyby jednak kampania  przekroczyła 100% potrzebnej sumy, Mariusz ma także inne potrzeby, np. naprawa wózka inwalidzkiego, który służy mu już od wielu lat.

Każda pomoc dla Mariusza jest bezcenna i na wagę złota.

Gdyby udało się uzbierać pieniądze na auto, będzie mógł wreszcie jeździć na mecze, kibicować ukochanej drużynie i krzyczeć na całe gardło: "Lech, Lech, Kolejorz!"