Zagraniczny kurs - marzę o nauce!

Kampania została sfinansowana!

105%

postęp

2100

z 2000 PLN
do końca (30-11-2018 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Jestem opiekunką zwierząt w poznańskim zoo. Zbieram środki na pokrycie części kosztów kursu distance learning – The Management of Zoo and Aquarium Animals.

ENGLISH BELOW

Cześć!

Nazywam się Dominika i jestem opiekunem zwierząt w poznańskim zoo. Praca jest moją pasją, a ciągły rozwój i pogłębianie wiedzy pozwalają na lepszą opiekę i szczęśliwszych podopiecznych! Niestety, w swojej dziedzinie - w temacie ogrodów zoologicznych i zwierząt w nich żyjących - w Polsce wyczerpałam już chyba wszystkie możliwości. Ogranicza mnie jedynie brak funduszy, a specjalistyczna wysokiej jakości edukacja za granicą jest droga. Z ogrodami zoologicznymi wiążę swoją przyszłość, niestety w Polsce wykształcić się w tym temacie jest niezmiernie trudno, bo w naszym kraju brakuje kursów i sympozjów na ten temat. Z pomocą przychodzą inne kraje europejskie, gdzie temat ten nie jest traktowany marginalnie i organizowane są różnego rodzaju zajęcia, staże, kursy, a nawet studia tematyczne. Tutaj kochani zwracam się do Was.

Moim celem jest ukończenie drugiego fakultetu z Zoologii lub Zarządzania zwierzętami w zoo, ale takie studia kosztują około 30 tysięcy złotych. Strzelam w połowę, kurs distance learning (nauka na odległość) The Management of Zoo and Aquarium Animals organizowany przez Sparsholt College Hampshire, który kosztuje 14 tysięcy. Chciałabym uzbierać choć część kwoty, na resztę jestem w stanie się zadłużyć.

Kurs jest akredytowany przez University of Portsmouth oraz BIAZA (Brytyjskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów). Poszerzy on moje perspektywy na przyszłość, ale będzie też benefitowy dla zwierząt, którymi się zajmuję - ponieważ w dużej części to od nas, opiekunów, i naszej wiedzy zależy ich dobrostan. 

Na co dzień zajmuję się naczelnymi i drobnymi ssakami na stanowisku brygadzisty działu w poznańskim ogrodzie zoologicznym, natomiast to z małpami wiążę swoją karierę. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Biologia zwierząt w Poznaniu, kursy Animal Behaviour and Welfare (University of Edinburgh) oraz Dog Emotion and Cognition (Duke University). W czasie studiów w ogrodzie zoologicznym ukończyłam praktyki oraz odbywałam wolontariat. Nie chcę na tym etapie kończyć swojej edukacji, ale niestety Polska nie daje mi już możliwości podążania w kierunku, który obrałam. Chciałabym zwiększać swoją wiedzę, aby móc ją dalej przekazywać - wykorzystując przy pracy ze zwierzętami i pracy z człowiekiem - bo to Wy, zwiedzający, tworzycie ogrody zoologiczne. 

Chcę pokazać, że Polacy to nie tylko doskonali i uznawani za granicą inżynierowie, ale także biolodzy, osoby z innych dziedzin zaangażowane w to, co robią. Bo Polak potrafi!

2-letni kurs The Management of Zoo and Aquarium Animals - 1400 funtów rocznie.

Dwukrotny przelot do Rygi na obowiązkową inaugurację - ok. 1000 złotych.

Kwota, jaką chciałabym zebrać na portalu: 5000 złotych.

Chciałabym ofiarować darczyńcom dostęp do mojego konta na Instagramie, ze zdjęciami i filmami z zoo. Prywatne, intymne i zabawne zdjęcia oraz filmy moich podopiecznych, mogą stać się tygodniową dawką radości :). Profil upubliczniam na czas kampanii, zapraszam na: https://www.instagram.com/fmlrushb/

ENGLISH VERSION

Hi! My name is Dominika and I am a zookeeper at Poznan Zoo, Poland. My current dream is to start a DMZAA course (The Management of Zoo and Aquarium Animals Diploma), which is required in many zoological gardens abroad. However, according to my salary, I cannot afford such course, since exchange rate of PLN to GBP is very high. Recently, I took up a loan from a bank, but this fulfils only two-thirds of the whole course cost. Here, I am trying to raise money for the rest of the expense.

At work, I am currently employed as a head-keeper of small mammals and primates department. As a very ambitious person, I still try to educate myself. So far, this resulted in receiving a MSc in Animal Biology and finishing few online courses, such as Animal Behaviour and Welfare (University of Edinburgh) or Dog Emotion and Cognition (Duke University). I would like to get a proper education in the subject of zoological gardens, to provide a high-level care for the animals that I am responsible for.

Feel free to visit my Instagram account https://www.instagram.com/fmlrushb/, with a lot of animal pictures as a photo tax. :)