Wyremontujmy rowery dla dzieci z domów dziecka

Kampania się zakończyła

2%

postęp

110

z 5000 PLN
do końca (09-07-2020 g. 15:18)

zbiórka ciągła
Fundacja zbiera pieniądze na remont rowerów dla dzieci z domów dziecka i biednych rodzin. Rowery dostajemy od ludzi z całej Polski ale są w różnym stanie.

Kim jesteśmy?

Fundacja Wielka radość na małych kółkach jest młodą organizacją pozarządową, a swoje działania kieruje do dzieci i młodzieży. Wszystko zaczęło się od lokalnej akcji zorganizowanej przez młodego przedsiębiorcę – serwisanta rowerów. Dzięki uprzejmości mediów historia rozlała się po całej Polsce i to było bodźcem do założenia Fundacji. Od początku skupiamy się na tym, aby w głównej mierze pomagać podopiecznym MOPR oraz wychowankom domów dziecka. Naszym celem statutowym jest remontowanie używanych rowerów otrzymywanych od dobrych ludzi – odnawiamy je po to, aby perfekcyjne przekazać dzieciakom z domów dziecka i biednych rodzin.

Każdy ma marzenia, każdy choć raz poczuł dumę, satysfakcję i ogromną radość, kiedy to marzenie udało się spełnić – niezależnie czy to było marzenie osobiste, czy chęć spełnienia marzenia kogoś z naszego otoczenia.

Nasze działania

Do najbardziej rozpoznawalnych projektów Fundacji Wielka radość na małych kółkach należy kampania pod tą samą nazwą, od której Fundacja wzięła swoją nazwę. Akcje przeprowadził samodzielnie założyciel Fundacji  Dominik. Celem akcji jest zebranie nieużywanych rowerów, wyremontowanie ich i przekazanie dzieciakom z biednych rodzin i domów dziecka. W ramach akcji Fundacja ściśle współpracuje z MOPR. Do tej pory udało nam się wyremontować kilkanaście rowerów i podarować je dzieciakom potrzebującym.

Jeden z rowerków przed i po renowacji.

Na co zbieramy? Budżet

Wszystkie rowery, które trafiają do Fundacji nie są w najlepszym stanie. Każdy z nich wymaga kompleksowego przeglądu, wymiany smarów itp. W każdym bez względu na stan wymieniane są dętki, opony, linki hamulcowe, linki przerzutek, klocki hamulcowe – wszystko po to, aby rower był bezpieczny dla jego nowego właściciela. Niemal każdy rower wymaga poprawek kosmetycznych, pomalowania niektórych elementów, wymiany napędu  łańcucha, wolnobiegu/kasety, korby. Do każdego roweru staramy się dołożyć też elementy poprawiające jego wygląd, bo przecież oko też musi cieszyć. Każdy z rowerów wymaga nakładu finansowego na te cele średnio w wysokości 200-300 złotych. I to jest tylko koszt części, bo pracę dajemy od siebie :-). Obecnie mamy około 50 rowerów czekających na remont i nowego właściciela. 

Co jeszcze...?

W ramach działań statutowych Fundacja przygotowuje rowerowe imprezy, podczas których każde dziecko będzie mogło pod okiem specjalistów zdobyć swoje pierwsze „prawo jazdy” – kartę rowerową. Ponadto planujemy organizację regularnych szkółek rowerowych, gdzie oprócz zdobycia karty rowerowej, będzie można nauczyć się jazdy na rowerze, poznać przepisy drogowe lub po prostu spędzić miło czas.