Wymarzona szkoła w Kalifornii

Kampania się zakończyła

0%

postęp

498

z 120000 PLN
do końca (18-02-2020 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Pomóż w sfinansowaniu czesnego za rok nauki w wymarzonej szkole Dobrawy w Kalifornii.

CEL KAMPANII

Zebranie brakującej kwoty czesnego do wymarzonej szkoły w USA i pokrycie kosztów podróży.

               

KIM JESTEŚMY I SKĄD TA KAMPANIA?

Dobrawa ma 15 lat. Jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum sportowego w Krakowie.

Od kilku lat jej największym marzeniem jest szkoła średnia w Stanach Zjednoczonych. Długo musiała mnie przekonywać, żebym jako mama potraktowała tę sprawę poważnie. 

Po przeprowadzeniu analizy różnych możliwości wybrałyśmy szkołę Villanova Preparatory School w Kalifornii. Po długim i wymagającym ogromnego zaangażowania procesie rekrutacji udało nam się osiągnąć wymarzony cel – Dobrawa została przyjęta w poczet uczniów tej szkoły.

Należy wspomnieć, iż jest to szkoła wyjątkowa, która pozwoli mojej córce rozwinąć się w wybranych przez nią kierunkach, doskonalić jej liczne pasje oraz będzie okazją do poznania młodych ludzi z całego świata.

Aby projekt doprowadzić do końca, potrzebne nam będą środki finansowe na zapłatę czesnego. Pełna opłata roczna za szkołę to 61 500 $. Część czesnego finansujemy z własnych środków, część finansuje szkoła. Potrzebujemy jednak jeszcze na ten cel 30 000$. Celem więc zgłaszanego przez nas projektu jest uzbieranie brakującej kwoty czesnego i pokrycie kosztów podróży. Liczę na to, że przyczynicie się Państwo do realizacji ambitnego celu mojej córki. 

A oto, co chce Wam przekazać sama Dobrawa

Dzień dobry! Mam na imię Dobrawa. Mam 15 lat. Od dawna marzę o wyjeździe do szkoły w USA. Obecnie jestem w trzeciej klasie gimnazjum. Od szóstej klasy próbowałam przekonać mamę, żeby zgodziła się na mój wyjazd tam. Mama widząc, że mi bardzo zależy w końcu powiedziała mi, że możemy poczynić odpowiednie kroki! Kosztowało nas to bardzo dużo zaangażowania. Wiele nieprzespanych nocy i wydanych pieniędzy. Złożyłyśmy aplikację do mojej upragnionej szkoły średniej – Villanowa Preparatory School w Kalifornii. 

W końcu nadszedł czas wyników... Dostałam się do wymarzonego liceum! :-)

Długo wyczekiwany e-mail z informacją, że zostałam przyjęta do wymarzonej szkoły!

Film otrzymany wraz z wiadomością o przyjęciu do wymarzonej szkoły

Interesuję się psychologią. Czytam bardzo dużo na ten temat i oglądam mnóstwo filmów. Swoją przyszłość wiążę z psychologią. Od wielu lat trenuję lekkoatletykę, głównie biegi średniodystansowe. Zdobyłam wiele medali. Wybrana przeze mnie szkoła pozwala mi poszerzać wiedzę w wybranych przeze mnie kierunkach. Obok psychologii i sportu w tej szkole będę mogła rozwijać również moje inne zainteresowania takie jak np.: języki obce, w tym głównie język japoński.

Nauka w tej szkole będzie dla mnie doskonałą okazją do poznania różnych kultur i zaprzyjaźnienia się z młodymi ludźmi z całego świata. Spełnienie marzenia o nauce w Villanowa będzie dla mnie ogromną radością i wspaniałą bazą do realizacji moich dalszych planów!

NA CO ZBIERAM?

Czesne za rok nauki w mojej wymarzonej szkole wynosi 61 500$. Obecnie potrzebuję na ten cel 30 000 $.

LICZĘ, ŻE POMOŻECIE MI SPEŁNIC MOJE MARZENIA!

Za każdą wpłatę będę niezmiernie wdzięczna!

Dobrawa Zasępa

Poniżej link do wywiadu, którego Dobrawa udzialiła portalowi "Nowohucianie":

https://www.facebook.com/Nowohucianie/posts/2059546967462046?__xts__%5B0%5D=68.ARDxqXJe-q9nFtaId3eKiADMKD-XDHv-_S1N3Tpsoi--36Zo3WcHU8QqcpStMb__QziBGgaMI4Y-sl90zjD_8Y78VC8RnKEhCIlGB5o2FHhTHA65DkrcODYWE-U18w55F4DaWS4ycnzEw-GlY3EpcXvkd3YFuMQjCwxb6EYVF3HqE39Q8uUytVdmtrLvhomIaPjGqeP97jnmSVpz15ei4INFEDuqoipNgSyTp5w4b7bKe9HXGYAjIOmVC7HT5u5JEqmmhJ-zgncHhP6twBSC21DXr4BL5LdabnFiGeGrMVUWOW_2fK7PEd46UEGiSf8DPZk6FcqgFTfvKeadFR-uCCgM3g&__tn__=H-R

Tutaj link do wywiadu Dobrawy w Radiu Kraków:

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/pietnastolatka-z-krakowa-marzy-o-nauce-w-usa/

A tutaj link do wywiadu na portalu www.70nh.pl

http://70nh.pl/aktualnosci/wielki-sukces-15-latki-z-nowej-huty-bedzie-pierwsza-polka-w-prestizowej-szkole_30371.html?fbclid=IwAR3ospNlOvez44_V4OI63Drp6DdPTVysvNK3wBP62WfCxXwgjYOeP3hbhq0

BUDŻET KAMPANII

Budżet kampanii: 120 000 PLN (czesne + koszty podróży)
Kurs USD/PLN – 3,81
30 000 X 3,81 = 114 300 PLN
5 700 PLN – koszty podróży

PRZYKŁADOWE REKOMENDACJE