Wsparcie Fundacji i jej podopiecznych

Kampania się zakończyła

0%

postęp

160

zebrano w PLN
do końca (25-03-2019 g. 10:50)

zbiórka ciągła
Fundacja Niepełnosprawnych SANUS powstała 23 stycznia 1992 roku. Obecnie fundacja pomaga dla: •dzieci i dorosłych niepełnosprawnych; •osób starszych; •dzieci przebywających w opiece zastępczej.

Fundacja Niepełnosprawnych SANUS powstała 23 stycznia 1992 roku. W pierwszych latach działalności fundacja zajmowała się pomocą prawną i doradczą. Prowadziła sklep dla osób potrzebujących, przekazywała odzież dla potrzebujących osób zamieszkujące byłe PGR-y. W 1995 roku rozpoczęła program psychoedukacji dla niepełnosprawnych z dwunastu ościennych gmin pod tytułem „Możesz jeśli chcesz”. Program miał na celu aktywizację osób niepełnosprawnych.

  Obecnie fundacja pomaga dla:

  • dzieci i dorosłych niepełnosprawnych;
  • osób starszych;
  • dzieci przebywających w opiece zastępczej.  

    Głównym celem fundacji jest pozyskiwanie darów rzeczowych i jedzenia oraz pozyskiwanie 1 % dla podopiecznych fundacji, którzy z powodu niepełnosprawności takiej pomocy potrzebują.

Z pomocy Fundacji korzysta 43 osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Osoby te plus ich najbliższe osoby w rodzinie (łącznie 140 osób) są objęte pomocą fundacji. Fundacja oprócz pomocy dla swoich podopiecznych wspomaga darami Polski Komitet Pomocy Społecznej w Ostródzie.

Obecnie podjęliśmy się zbiórki pieniędzy na zakup protezy nogi dla podopiecznego fundacji – koszt około 100 000 zł oraz pomocy dla rodziny w której mama i córka maja nowotwór i oboje walczą o życie. Wszystkie te działania są to koszty, na które fundacja stara się pozyskać środki finansowe i dlatego prosimy każdego kto mógłby pomóc o wsparcie.

project-a61d7183-0690-4d1d-9a8d-b945901377e31480408725-content-0x0.jpg

Na stronie fundacji opisujemy nasze obecne akcje i każdy zainteresowany pomocą może zapoznać się z podopiecznymi i jego potrzebami. Prosimy w imieniu podopiecznych o wsparcie finansowe, które pozwoli nam pomóc chorym w zakupie leków, sprzętu ortopedycznego i spełnianiu marzeń dzieci. Obecnie ruszyła zbiórka 1% w fundacji i jeżeli możesz przekazać 1% z rozliczenia rocznego (PIT-a) to dla nas olbrzymia pomoc. Na stronie fundacji mamy program do darmowego rozliczenia PITÓW ( www.sanus.aniwo.pl ).