Wsparcie Drużyny Woltyżerki Stowarzyszenia Lajkonik Poznań

Kampania się zakończyła

4%

postęp

720

z 17000 PLN
do końca (03-03-2021 g. 21:52)

zbiórka ciągła
Bardzo Państwa prosimy o finansowe wsparcie drużyny woltyżerki, która składa się z 20 zawodników w wieku 6-18 lat. Nasze marzenie to ponowny udział w zawodach.

KAMPANIA NA RZECZ FINANSOWEGO WSPARCIA drużyny woltyżerki Stowarzyszenia "Lajkonik" Poznań

 

 

Bardzo prosimy Państwa o finansowe wsparcie drużyny, która składa się z 20 zawodników w wieku 6-18 lat, są to uczestnicy  projektu "Galopem po charakter 2018", który był dofinansowany z dotacji Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznań. Większość zawodników (13 osób) posiada licencję WZJ na rok 2020 i inne uprawnienia do startów oficjalnych.

 

W roku 2019 przez Komisję Woltyżerki PZJ został ogłoszony konkurs składający się z cyklu dwudniowych zawodów regionalnych i ogólnopolskich, mający na celu podniesienie poziomu dyscypliny w Polsce. Konkurs zakładał udział drużyn woltyżerskich w kolejnych zawodach (Jaszkowo  marzec, Wrocław  kwiecień, Warszawa  czerwiec, Gajewniki (łódzkie) – październik, Poznań Cavaliada  grudzień). Zgłosiliśmy wstępnie chęć udziału w konkursie. Jednak po obliczeniu kosztów okazało się, że jeden wyjazd to dla zawodnika koszt ok. 500-600 złotych. Dla części naszych zawodników są to kwoty absolutnie poza ich zasięgiem, tym bardziej dla rodzeństw. Dlatego zgłosiliśmy sie w zeszłym roku do Państwa o pomoc, tym bardziej, że na zawodach, które odbyły się w Jaszkowie w dniach 30-31.03.2019r. nasze drużyny, pomimo problemów z koniem, zdobyły trzecie – kategoria D oraz drugie – kategoria CCC miejsce.

     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim roku wsparli nas finansowo, mentalnie oraz po prostu wszystkim, którzy nam kibicowali. Niestety nie udało nam się wziąć już udziału w pozostałych zawodach, nie tylko ze względów finansowych, ale przede wszystkim  przez brak konia, na którym moglibyśmy występować.

Na co zbieramy środki?

     Dlatego naszym celem było kupno oraz wyszkolenie nowych koni. Dzięki Państwa wsparciu, udało się nam zakupić – Korda i Gajusza – koszt był bardzo duży i wciąż jeszcze nie został przez nas całkowicie pokryty. Dodatkowo wysoki jest koszt ich utrzymania, ponieważ są to młode konie (5 i 6 lat) i wymagają profesjonalnego szkolenia, aby mogły być przyuczane do woltyżerki (co na szczęście powoli nam się udaje). Jest to jednak proces bardzo żmudny i długotrwały, tego wymagają względy bezpieczeństwa zarówno dla zawodników, trenerów, ale także koni. Dlatego zmieniliśmy naszą zbiórkę na stałą, ponieważ cały czas borykamy się z trudnościami tj.: zużyty sprzęt oraz pomoce treningowe, opłata osób, które szkolą nasze konie. 

     Jednak wciąż trenujemy, nie poddajemy się, czy zima i mróz, czy deszcz, trenujemy w stodole, na sztucznych koniach oraz powoli zaczynamy współpracę z naszym Kordem i Gajuszem. W międzyczasie dołączyła do nas grupa nowych osób, które uczą się razem z nami, nawiązujemy więc nowe przyjaźnie, ale i wzmacniamy stare. Mamy też sporą grupę potencjalnych zawodników, którzy na razie są jeszcze bardzo młodzi, ale już oswajają się z akrobatyką na koniu.

Nasze oddanie działalności Lajkonika wciąż jest bardzo silne, o czym może świadczyć współorganizacja Jasełek patriotycznych w naszej stajni w styczniu 2020 roku. Dlatego bądźcie dalej z nami!!!

project-9c0c76a5-fb67-49a6-aaa4-915f12e0371b1581423487-content-0x0.jpg

Trening Zimą :)

Nasza działalność

Nasze zajęcia prowadzone są systematycznie 2-5 razy w tygodniu. Najważniejszym ich rezultatem, oprócz bardzo dobrych wyników sportowych, są trwałe, pozytywne zmiany postaw społecznych zawodników. Podczas szkolenia zawodnicy zdobywają umiejętności:

  sportowe (woltyżerka, akrobatyka, taniec, żonglerka, teatr, jazda konna, wspinaczka, balet, rolki),

 hodowlano-jeździeckie,

 pracy w grupie,

 współpracy z osobami niepełnosprawnymi (każdy z naszych zawodników staje się wolontariuszem hipoterapii prowadzonej w Stowarzyszeniu "Lajkonik"),

 radzenia sobie w sytuacjach trudnych (zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu właściwie niezależnie od pogody, przez cały rok; woltyżerka to sport zespołowy, z udziałem żywego dużego zwierzęcia),

 kultury czasu wolnego (tworzymy nawyki, postawy, dzięki którym nasi zawodnicy osiągają silną osobowość oraz świadomość wyborów sposobów spędzania czasu wolnego),

 kultury pracy (wykorzystania swoich talentów, wiedzy, doświadczeń, chęci do starannej dokładnej pracy),

 służebności wobec innych, aktywności w każdej sytuacji życiowej,

– podczas zajęć przeprowadzamy także rozmowy, warsztaty na tematy patriotyczne (rok moniuszkowski, żołnierze wyklęci, Powstanie Wielkopolskie i inne), zdrowego odżywiania, szkodliwości używek, moralności i inne.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów z odpowiednimi kwalifikacjami (AWF, PZJ, PTHip).

 

Nasze wewnętrzne zawody z Kordem - pierwsze próby

Kontakt z nami

http://www.stajnia-lajkonik.pl/

https://www.facebook.com/stajnialajkonik/

e-mail: woltyzerka.lajkonik@gmail.com

tel. 503 666 572