Wsparcie Drużyny Woltyżerki Stowarzyszenia Lajkonik Poznań

Kampania się zakończyła

4%

postęp

720

z 17000 PLN
do końca (28-01-2020 g. 16:02)

zbiórka ciągła
Bardzo Państwa prosimy o finansowe wsparcie drużyny woltyżerki, która składa się z 20 zawodników w wieku 6-18 lat. Naszym marzeniem jest udział w zawodach.

KAMPANIA NA RZECZ FINANSOWEGO WSPARCIA drużyny woltyżerki Stowarzyszenia "Lajkonik" Poznań

 

 

Bardzo prosimy Państwa o finansowe wsparcie drużyny, która składa się z 20 zawodników w wieku 6-18 lat, są to uczestnicy zeszłorocznego projektu "Galopem po charakter 2018", który był dofinansowany z dotacji Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznań. Większość zawodników (13 osób) posiada licencję WZJ na rok 2019 i inne uprawnienia do startów oficjalnych.

 

W roku 2019 przez Komisję Woltyżerki PZJ został ogłoszony konkurs składający się z cyklu dwudniowych zawodów regionalnych i ogólnopolskich, mający na celu podniesienie poziomu dyscypliny w Polsce. Konkurs zakłada udział drużyn woltyżerskich w kolejnych zawodach (Jaszkowo  marzec, Wrocław  kwiecień, Warszawa  czerwiec, Gajewniki (łódzkie) – październik, Poznań Cavaliada  grudzień). Drużyny zbierają punkty podczas kolejnych imprez, a podczas ostatnich zawodów odbędzie się podsumowanie i ogłoszenie zwycięzców.

Na co zbieramy środki?

Zgłosiliśmy wstępnie chęć udziału w konkursie. Jednak po obliczeniu kosztów okazało się, że jeden wyjazd to dla zawodnika koszt ok. 500-600 złotych. Dla części naszych zawodników są to kwoty absolutnie poza ich zasięgiem, tym bardziej dla rodzeństw.

Koszt udziału w jednej imprezie (licencje, ubezpieczenie, transport koni i zawodników, wpisowe, startowe, nocleg, wynajem boksów dla koni) to dla 20 zawodników ok. 10 000 złotych.

Nie liczymy tu kosztów wynagrodzenia trenera, luzaka, opiekunów  prace te wykonujemy w formie wolontariatu.

Prosimy o wsparcie naszych zawodników. Na ostatnich zawodach, które odbyły się w Jaszkowie w dniach 30-31.03.2019r. nasze drużyny, pomimo problemów z koniem, zdobyły trzecie – kategoria D oraz drugie – kategoria CCC miejsce.

Koszty kolejnych zawodów

Aby móc wziąć udział w kolejnych zawodach potrzebujemy wsparcia, ponieważ okazało się, że nie mamy odpowiedniego konia, zakupiona w tym celu w zeszłym roku klacz Bona, niestety nie nadaje się na bezpieczne występy naszych dzieci. W Jaszkowie musiała zostać wycofana. Tym samym pojawił się kolejny problem – znalezienie i zakupienie odpowiedniego konia, bo bezpieczeństwo i zdrowie zawodników jest najważniejsze.

Pozostałe imprezy sportowe wiążą się z wydatkiem 3 x 10 000 złotych (Wrocław, Warszawa, Gajewniki) + 4 000 złotych (Cavaliada  Poznań), co łącznie daje kwotę 34 000 złotych.

Rodziny zawodników są w stanie unieść połowę kosztów udziału w kolejnych zawodach, dlatego pozostałą kwotę 17 000 złotych chcemy zebrać dzięki PolakPomaga.pl. Rodzice naszych zawodników są zdeterminowani  wytrwale dowożą zawodników na zajęcia przez cały rok (pomimo warunków pogodowych). Doceniają przede wszystkim wartość wychowawczą naszych działań, przy sukcesach sportowych. Są zaniepokojeni planem wydatków na obecny rok 2019, obawiają się, że nie udźwigną prawie comiesięcznych, dodatkowych wydatków rzędu 500-600 złotych (poza stałą, comiesięczną opłatą za zajęcia  190 zł), pomimo programu 500+. Podstawą naszej prośby jest ogromna praca nad sobą naszych zawodników, ich wytrwałość oraz chęć udziału w rywalizacji sportowej. Aktywiści naszego Stowarzyszenia sami mają liczne rodziny, z małymi dziećmi, znają ograniczenia, z którymi borykają się rodziny zawodników.

Naszą prośbę oraz wartość naszych starań może uzasadnić i wesprzeć historia kilku naszych zawodniczek, które korzystały z dotacji UM w latach 2005-2010. Wszystkie są obecnie organizatorami w/w zawodów, trzy z nich prowadzą własne grupy woltyżerskie, cztery zostały sędzinami woltyżerki (łącznie w Polsce mamy 6 sędziów). W Wielkopolsce w zeszłym roku istniało 7 grup woltyżerskich, w tym 5 prowadzonych przez naszych wychowanków.

Bardzo serdecznie prosimy o jakiekolwiek wsparcie finansowe udziału naszych zawodników w najbliższych oraz kolejnych zawodach. Częściowo koszty są w stanie pokryć rodzice, jednak nie więcej niż połowę.Nasza działalność

Nasze zajęcia prowadzone są systematycznie 2-5 razy w tygodniu. Najważniejszym ich rezultatem, oprócz bardzo dobrych wyników sportowych, są trwałe, pozytywne zmiany postaw społecznych zawodników. Podczas szkolenia zawodnicy zdobywają umiejętności:

  sportowe (woltyżerka, akrobatyka, taniec, żonglerka, teatr, jazda konna, wspinaczka, balet, rolki),

 hodowlano-jeździeckie,

 pracy w grupie,

 współpracy z osobami niepełnosprawnymi (każdy z naszych zawodników staje się wolontariuszem hipoterapii prowadzonej w Stowarzyszeniu "Lajkonik"),

 radzenia sobie w sytuacjach trudnych (zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu właściwie niezależnie od pogody, przez cały rok; woltyżerka to sport zespołowy, z udziałem żywego dużego zwierzęcia),

 kultury czasu wolnego (tworzymy nawyki, postawy, dzięki którym nasi zawodnicy osiągają silną osobowość oraz świadomość wyborów sposobów spędzania czasu wolnego),

 kultury pracy (wykorzystania swoich talentów, wiedzy, doświadczeń, chęci do starannej dokładnej pracy),

 służebności wobec innych, aktywności w każdej sytuacji życiowej,

– podczas zajęć przeprowadzamy także rozmowy, warsztaty na tematy patriotyczne (rok moniuszkowski, żołnierze wyklęci, Powstanie Wielkopolskie i inne), zdrowego odżywiania, szkodliwości używek, moralności i inne.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów z odpowiednimi kwalifikacjami (AWF, PZJ, PTHip).

 

Kontakt z nami

http://www.stajnia-lajkonik.pl/

https://www.facebook.com/stajnialajkonik/

e-mail: woltyzerka.lajkonik@gmail.com

tel. 503 666 572