Wkręć się w pomaganie!

Kampania została sfinansowana!

128%

postęp

770

z 600 PLN
do końca (28-02-2018 g. 18:00)

zbiórka ciągła
Pomagamy chorej na zespół Downa 9-letniej Oliwce. Zbieramy na wypożyczenie dla niej specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji o nazwie - "Innowalk"

Oliwia Kurzeja - zwyczajna niezwyczajna dziewczynka!

                  

                    Piękniejsze dzieciństwo Oliwii

 

 

Wolontariusze SP1 „budzą serca” dla Oliwki, zapraszając ludzi wrażliwych serc do „wkręcenia się w pomaganie” na rzecz niepełnosprawnej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Oliwia Kurzeja jest uczennicą starosądeckiej SP1. Z uwagi na stan zdrowia dziewczynka nie uczestniczy w edukacji w murach naszej szkoły.

Szanowni Czytelnicy, poznajcie bliżej bohaterkę kampanii „Młodzi w Akcji”, zainicjowanej w ramach ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej przez koordynatorki Szkolnego Klubu Wolontariatu „Budzimy serca”: panią mgr Jadwigę Postawę i panią mgr Renatę Jasińską Nowacką. W kampanii charytatywnej pomocy współpracować będą szkolni wolontariusze oraz koordynatorki wspierające szkolną inicjatywę: pani mgr Liliana Królikowska i pani pedagog mgr Grażyna Kałuzińska. 

W dniu 3 listopada 2017 roku koordynatorki  Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowały spotkanie z mamą chorej dziewczynki, uzyskując informacje na temat dziecka.        

Poniżej, za wiedzą i zgodą rodziców Oliwii Kurzei, publikujemy wiadomości na temat uczennicy SP1.

Oliwka ma 9 lat, urodziła się z Zespołem Downa, wadą serca CAVC (wspólny kanał przedsionkowo-komorowy; stan po operacji kardiochirurgicznej), mózgowym porażeniem dziecięcym, niedoczynnością tarczycy, agenezją robaka móżdżku. Kolejne lata przyniosły następne problemy zdrowotne: padaczkę lekooporną /Zespół  Westa/, wadę wzroku, skoliozę lewostronną. Oliwii założono także gastrostomię PEG.
Dziewczynka wymaga kompleksowej opieki całodobowej, systematycznego leczenia, rehabilitacji i konsultacji specjalistycznych. Dziecko nie mówi, nie siedzi, ale jest bardzo radosne i uśmiechnięte. Wyróżnia ją chęć życia. Mimo wszystkich przeciwności losu, z pomocą najbliższych, stoi o własnych siłach, co sprawia jej dużą przyjemność. Oliwka okazuje ją, bijąc sobie brawo i śmiejąc się przy tym. Rodzina dziewczynki codziennie dzielnie walczy o  lepsze życie i sprawność dla córeczki. Dzięki  pomocy wspaniałych ludzi o wielkich sercach udało się zakupić  NF-Walker -  urządzenie do nauki chodu,  które umożliwia swobodne ruszanie się w pozycji pionowej i stwarza warunki do stania oraz chodzenia.

Kolejnym celem troskliwych rodziców Oliwki jest zapewnienie dziecku możliwości rehabilitacji z wykorzystaniem sprzętu o nazwie Innowalk.

Wszyscy możemy wspierać Rodziców naszej uczennicy Oliwii Kurzei w codziennej nauce samodzielności.

Istnieje możliwość wypożyczenia tego profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego, który automatycznie po zaprogramowaniu  będzie poruszał nogami Oliwki, umożliwiając - poprzez intensywne ćwiczenia - zakodowanie w mózgu niepełnosprawnej dziewczynki tych czynności, które stymulują proces poruszania się.

INNOWALK

 

Urządzenie samoistnie dostosowuje się do możliwości dziecka, regulując obciążenie lub wyhamowując. Innowalk jest przeznaczony dla dzieci z porażeniem mózgowym, rozszczepem kręgosłupa, dystrofią mięśniową oraz po urazach.

Można powiedzieć, że Innowalk przygotowuje dziecko do chodzenia, a jeśli nie jest to możliwe - zastępuje je.

Urządzenie wymusza prawidłową postawę, ustawienie nóg i stóp, zarówno w pozycji siedzącej jak i podczas chodzenia. Jest proste w obsłudze i wymaga niewielkiej pomocy osoby trzeciej.  Poza tym ułatwia interakcję na poziomie wzroku, redukuje przykurcze, poprawia krążenie krwi, usprawnia oddychanie i poprawia ruchomość stawów.

 

 Młodzież SP1 - pod kierunkiem szkolnych koordynatorów programu - przystępuje do przeprowadzenia kampanii crowdfundingowej związanej z akcją charytatywną  mając na uwadze zdrowsze i piękniejsze dzieciństwo chorej dziewczynki.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!

DAJ SIĘ WKRĘCIĆ W POMAGANIE!

KAŻDA ZŁOTÓWKA SIĘ LICZY!

NIE ZWLEKAJ - WSZAK CZAS TO PIENIĄDZ!

DZIĘKUJEMY !

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU PRZY SP 1 W STARYM SĄCZU