Weekend Otwartych Ogrodów

Kampania się zakończyła

0%

postęp

10

zebrano w PLN
do końca (18-02-2020 g. 00:06)

zbiórka ciągła
W 2019 roku Fundacja FRACTAL organizuje 3. edycję Weekendu Otwartych Ogrodów w Poznaniu. Chcemy zebrać część środków na organizację centralnego wydarzenia.

Poprzednie edycje

Pierwszy Weekend Otwartych Ogrodów inspirowany festiwalem Chelsea Fringe został zorganizowany w Poznaniu w roku 2017. Wtedy to dla mieszkańców Poznania zostało udostępnionych 10 ogrodów na osiedlach Podolany i Strzeszyn. Ponad 170 osób miało przyjemność przeżyć ogrodniczą przygodę wśród zieleni i kwiatów czerwcowych ogrodów. Po entuzjastycznym przyjęciu pierwszej edycji organizatorzy postanowili powtórzyć wydarzenie w roku 2018. Tym razem grono właścicieli otwierających ogrody rozrosło się o kolejne dzielnice. Do projektu dołączyły też Rodzinne Ogródki Działkowe. Wydarzenie ponownie spotkało się z gorącym przyjęciem mieszkańców, również poznańskie media poświęciły mu dużo powierzchni i czasu antenowego. Nasze wydarzenie odwiedziła również Pani Maja Popielarska, która jest dziennikarką, prezenterką pogody i prowadzącą magazynu poradnikowego, dotyczącego pielęgnacji roślin i projektowania ogrodów.

Weekend Otwartych Ogrodów 2019

Tegoroczna edycja Weekendu Otwartych Ogrodów w Poznaniu odbędzie się 8 i 9 czerwca. Do projektu dołączają kolejne osiedla i ogrody. Obok zwiedzania prywatnych ogrodów, organizowane będą ogrodnicze warsztaty dla przedszkolaków i uczniów, jak i trasy rowerowe po poznańskich parkach czy wymiana roślin. Dokładny program Weekendu jest w trakcie przygotowań, a jego ostateczny kształt znany będzie do 15 maja.  

Obserwujcie fanpage wydarzenia na Facebooku Weekend Otwartych Ogrodów. Znajdziecie tam zawsze aktualne informacje dotyczące tegorocznej edycji wydarzenia. 

Spacer z profesjonalistą. Absolutny HIT dwóch poprzednich edycji Weekendu Otwartych Ogrodów.

Cel kampanii

Weekend Otwartych Ogrodów jest projektem o charakterze społecznym, mającym na celu integrację miłośników i hobbystów, pasjonujących się ogrodnictwem. Chcemy dotrzeć do tych, którzy kochają swoje ogrody i chcieliby w dwa czerwcowe dni (8 i 9 czerwca) otworzyć je dla poznaniaków, podzielić się z nimi swoją pasją i zainteresowaniami. Wydarzeniu obok otwartych ogrodów towarzyszyć będą warsztaty, spacery z profesjonalistami, punkty konsultacyjne. 

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia oraz na  fanpage'u.

Wymiana ogrodowych nadwyżek.
Wymiana doświadczeń z gospodarzami ogrodu.

O organizatorze

To wydarzenie już po raz trzeci organizuje Tomek Ciesielski. W tym roku wydarzenie to po raz pierwszy realizowane jest przez powołaną z inicjatywy Tomka Fundację FRACTAL. Tomek Ciesielski od kilkunastu lat jest związany z branżą ogrodniczą w Polsce i Europie. Jego zawodowa aktywność skupiona jest wokół fotografii i filmu. W 2008 roku został pierwszym polskim fotografem, członkiem dwóch branżowych stowarzyszeń skupiających: autorów, wydawców, fotografów i filmowców – Garden Media Guild oraz Professional Garden Photographers' Association. Częste zawodowe podróże, głównie do Wielkiej Brytanii, pozwoliły mu na zdobycie dużego doświadczenia we współpracy z organizacjami pozarządowymi. 

Ogrody odwiedzała też Pani Maja Popielarska. Trzy spośród nich trafiły do programu "Nowa Maja w Ogrodzie". 
Pani Maja Popielarska podczas realizacji programu.

Wcześniejsze doświadczenia

Organizator Weekendu Otwartych Ogrodów stale współpracuje z zagranicznymi organizacjami pozarządowymi Royal Horticultural Society, National Trust oraz National Garden Scheme. Tegoroczna edycja Weekendu Otwartych Ogrodów jest trzecią z kolei. Dwie poprzednie edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Wydarzenie zachęciło do odwiedzenia Poznania również mieszkańców innych miast. Na Weekend Otwartych Ogrodów ściągnęli hobbyści aż z Krakowa i Wejherowa.

Punkty konsultacyjne to nasz patent na darmowe porady ogrodnicze.

Budżet kampanii

Obliczony budżet kampanii obejmuje najważniejsze koszty, które musimy ponieść, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. 

1. Koszt druku i dystrybucja programów, plakatów i ulotek.
2. Tablice informacyjne umieszczane na wejściach prowadzących do ogrodów biorących udział w projekcie.
3. Koszty związane z dojazdem i transportem sprzętu oraz osób na warsztaty i szkolenia. Prowadzący warsztaty nie pobierają za nie honorariów. 

Na realizację projektu brakuje nam: 7500 złotych. 
Dziękujemy za wsparcie! :)