Wakacyjna rehabilitacja dla niepełnosprawych dzieci

Kampania się zakończyła

3%

postęp

1155

z 32000 PLN
do końca (14-08-2017 g. 22:23)

zbiórka ciągła
Do realizacji projektu brakuje 8.300 aby 6 dzieci wraz z opieką mogło wyjechać na turnus rehabilitacyjny do ośrodka nad morzem. Pomóż nam zebrać brakującą kwotę

Podsumowanie muzyczno-graficzne:)

Ruszyliśmy z Warszawy silną 17 osobową grupą rowerzystów.

Jechaliśmy wspólnie by nagłośnić problem TTTS oraz zachęcić do wsparcia zakupu turnusów rehabilitacyjnych.

Ostatnia grupa rowerzystów odłączyła się po przejechaniu wspólnie 80 km!

dziękjemy za wspólne pedałowanie.

Następne kilometry pokonywaliśmy już we dwoje

( Jacek i Agnieszka też pokręcili w sumie ok 75 km)

Po przejechaniu 180 km pierwszego dnia i 150 km drugiego, do ośrodka Neptun zostało nam 51 km. Trzeciego dnia zrobiliśmy je do godz 13 tej upamiętniając to fotografią.

Zachęcamy do wsparcia akcji której zbiórka trwa do 14 sierpnia!

oto nasz klip muzyczny podsumowujący co robimy:

Poniższy opis kampani zrealizowany teraz czekamy na Wasze wsparcie:

"Od 8 do 10 lipca będę jechać rowerem przez pół Polski, z nadzieją, że w ten sposób zbiorę pieniądze na turnusy dla niepełnosprawnych dzieci.

Przejadę rowerem poziomym (przystosowanym do mojej niepełnosprawności) z Warszawy do nadmorskiego Ośrodka Rehabilitacyjnego "Neptun" w Jantarze.

Wysiłek pokonania prawie 400 kilometrowej trasy robię po to, by niepełnosprawne dzieci otrzymały "nagrodę" w postaci 2 tygodni wakacyjnej rehabilitacji!

To nagroda tak naprawdę od Was, wspierających tę kampanię. Za zebrane pieniądze Tour de Fundacja-akcja charytatywna zakupi turnusy w Neptunie. 

Zależy nam na pomocy dzieciom z niepełnosprawnością, ze szczególnym uwzględniem zespołu TTTS. Dzieci wraz z opiekunem mają zarezerwowane turnusy które rozpoczynają się 15 sierpnia 2017 r.

Liczę na realizację kampani w 100 %, aby ten trzydniowy Tour rowerem dla mnie, jako niepełnosprawnego rowerzysty, nie był jedynie fizycznym zmęczeniem.

Dlaczego TTTS?

Zespół przetoczenia krwi pomiędzy płodami (ang. twin-to-twin transfusion syndrom TTTS) to zespół powikłań ciąży wielopłodowej jednokosmówkowej, wynikający z różnego stopnia zaburzeń hemodynamicznych, który polaga na przecieku krwi od jednego płodu (dawcy) do drugiego (biorcy). Statystycznie TTTS występuje w 5-25% ciąż bliźniaczych. Szacuje się, że w Polsce rocznie dotyczy 100-150 ciąż.

Nieleczony TTTS w trakcie ciąży (głównie operacyjnie w łonie matki) wiąże się z ponad 60% prawdopodobieństwem śmierci obydwu płodów.

Cel wyprawy

Celem, poza zbiórką funduszy na rehabilitację dla dzieci, jest nagłośnienie problemu jakim jest TTTS oraz dalszych problemów zdrowotnych dzieci, które urodziły się zazwyczaj przedwcześnie w wyniku powikłań w trakcie ciąży.

Zachęcam każdego do wsparcia tego szczytnego celu. Przypominam, celem jest opłacenie turnusów rehabilitacyjnych dla 8 dzieci wraz z opiekunami. Jedziemy m.in dla:

1. Nataszki (na zdjęciu), która urodziała się w 29 tygodniu z ciąży bliźniaczej, jej siostrzyczka niestety zmarła jeszcze w łonie mamy kilka dni przed porodem. Nataszka jako biorca przyjęła całą krew swojej siostrzyczki, w wyniku czego urodziła się w stanie bardzo ciężkim, miała wylewy krwi do móźgu, które niestety się nie wchłonęły. Nataszka jest niepełnosprawna z licznymi problemami zdrowotnymi.

2. Marcelka, który urodził się w 28 tygodniu z ciąży bliźniaczej, jego braciszek żył tylko 60 godzin. Marcelek to też biorca, przeszedł kilka operacji m.in. w 7 dobie życia w wyniku perforacji przewodu pokarnowego. Marcelek jest niepełnosprawny także z powodu opóźnienia w rozwoju w stosunku do rówieśników.

Jeszcze jedna prośba, jeżeli znacie dzieci z takich ciąż bliżniaczych, przekażcie ich rodzicom info o Tour de Fundacja- akcja charytatywna! Pojedę również po turnsy rehabilitacyjne dla nich!!!

Zachęcam także do dołączenia się do nas i przejechania tylu kilometrów ile dasz rady!

Przejazd zabezpieczony safety carem z "kogutem".

Nasze działania można również śledzić na:

https://www.facebook.com/tourdefundacja/

Pozdrawiam Paweł Szpryngiel"

project-a7f7ccf1-cfd7-4e57-a2e4-67b253c9737c1489933669-content-0x0.jpg