#ThePolishDream

Kampania się zakończyła

0%

postęp

4571

zebrano w PLN
do końca (20-08-2019 g. 21:04)

zbiórka ciągła
Nazywam się Blake Wind. Chcę przeprowadzić się do Polski i stać się Polakiem. Z Wami spełniam mój #ThePolishDream!

ThePolishDream

Nazywam się Blake Wind.

Mam marzenie, którym chciałbym dziś się z Wami podzielić. Wierzę, że pomożesz mi je spełnić! 

Przez ostatnie cztery lata Polska zmieniła moje życie i stała się centrum mojego świata. Teraz mam szansę zacząć tu pracę, być z moimi przyjaciółmi i ukochaną.

Tak, chcę zamieszkać w Polsce i stać się Polakiem! Z Twoją pomocą będę mógł metaforycznie uciec przed ograniczeniami mojego wózka inwalidzkiego i po raz pierwszy w życiu wyjechać za granicę, a moje marzenia zamienić w przygodę życia!

Bądź częścią #ThePolishDream! 

--> To read more in English, visit: www.thepolishdream.com

Dlaczego Polska? 

Symcha Winderbaum, mój Dziadek, urodził się w Białej Podlaskiej w 1908 r. Opuścił kraj w 1962 r. ze względu na antykomunistyczne sympatie. Całe życie był dumnym Polakiem i mimo, że nie mówił po angielsku, był w stanie poprzez innych podzielić się ze mną historiami z życia przed wojną i zaszczepił mi wielki szacunek dla Polski i jej mieszkańców.

Chciałem zostać nauczycielem historii w szkole średniej, ale mimo doskonałych ocen, nie byłem w stanie tego zrobić. Mam dziecięce porażenie mózgowe, korzystam z wózka inwalidzkiego i jestem zależny od transportu publicznego. W tym czasie system transportu uniemożliwiał regularną podróż. Oznaczało to, że musiałem rezerwować specjalny autobus z siedmiodniowym wyprzedzeniem, bez elastyczności i gwarancji. Nie miałem wyjścia - zrezygnowałem z tej pracy.

Inni miejscowi pracodawcy również odmówili mi, gdy dowiedzieli się, że brakowało mi własnego transportu. Zaproponowano mi pracę w niepełnym wymiarze godzin w McDonald's i powiedziano mi, że to najlepsze, co dostanę...

Moje życie osobiste nie było lepsze. Byłem odizolowany, ograniczony do mojego domu... Jestem wdzięczny mojej niesamowitej Mamie, która zawsze jest moją wierną towarzyszką, a także moją opiekunką. Jednocześnie tęskniłem za normalnym życiem. Czułem się źle psychicznie i emocjonalnie, byłem ogromnie zrozpaczony i sfrustrowany.

Co mogłem zrobić?

Całe szczęście mogłem wiele! Dzięki znajomemu z Polski, z którym poznałem się online, zbudowałem mały biznes, w którym uczyłem języka angielskiego przez Skype. Dzięki temu miałem okazję współpracować z małym polskim startupem, Five App, twórcami pierwszego na świecie komunikatorem w języku migowym.

Te skromne początki pokazały mi, że możliwy jest inny świat, w którym moja niepełnosprawność nie była problemem, o ile miałem coś do zaoferowania.
Moja mała grupa przyjaciół rozkwitła w sieć ponad 7000 kontaktów na LinkedIn. Połączyłem się z ludźmi, którzy nie tylko mnie szanowali, ale i docenili, gdy mogłem ich wspierać w komunikacji na całym świecie.

#ThePolishDream staje się rzeczywistością!

--> To read more in English, visit: www.thepolishdream.com

Postanowiłem znaleźć sposób na osiedlenie się w Polsce. Po wielu latach starań jestem blisko zdobycia pracy, staram się o wizę. Niedawno otrzymałem wiadomość, że moje pozwolenie na pracę zostało zatwierdzone!   

A teraz czeka też na mnie miłość. Poprzez internetowy serwis randkowy poznałem moją dziewczynę, Magdalenę, która mieszka w Warszawie. Wspiera mnie emocjonalnie, jak również znalazła mieszkanie dostosowane do moich potrzeb. Perspektywa pokonania dzielącego nas dystansu pozwala mi wierzyć, że Polska naprawdę będzie moim domem.

Jestem już o krok od spełnienia marzenia 

Z waszym wsparciem zostawię za sobą stare życie pełne zmartwień i niestabilności. Dzięki prywatnemu ubezpieczeniu, które otrzymam z mojej przyszłej pracy, mogę nawet mieć nadzieję na wznowienie fizjoterapii, której od wielu lat odmawiali mi ubezpieczyciele w USA.
Będę szczęśliwszy i bardziej niezależny w Polsce, niż kiedykolwiek byłem w Ameryce. Jeśli wierzysz tak jak ja, że ​​przy ciężkiej pracy, pomysłowości i szczerości, granice nie istnieją, to dołącz do mnie! Stwórz ze mną #ThePolishDream. 

Każda złotówka się liczy! 

Zbieram 40 000 zł (10 700 $) potrzebne na moje przeniesienie do Polski z Mamą, która ma nadzieję na emeryturę tutaj. Mama będzie mnie wspierać, dopóki nie będę mógł żyć samodzielnie. Pieniądze przeznaczam na koszty transportu, wysyłki potrzebnych nam przedmiotów, wynajmu i wyposażenia mieszkania, zakupu artykułów gospodarstwa domowego oraz na wszystkie inne wydatki związane z naszym osiedleniem się w Polsce.  

Dziękuję, że jesteś ze mną w #ThePolishDream! ❤️ ❤️ ❤️

➡️ Odwiedź moją stronę: www.thepolishdream.com
➡️ Śledź mnie w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/mypolishdream/
➡️ Używaj #ThePolishDream

Wspierają mnie: 

Napisali o mnie:

- ONET

- DziennikZwiazkowy.com

- Dzień Dobry TVN

Dziennik

Kontakt

Napisz do mnie na FB https://www.facebook.com/mypolishdream/

Kampanię wspiera Polish American Networking Association