Szczęśliwe kocie brzuszki: wyżywienie dla kotów w szpitaliku

Kampania została sfinansowana!

100%

postęp

1900

z 1900 PLN
do końca (30-08-2019 g. 22:01)

zbiórka ciągła
Zbiórka ma na celu pokryć koszty miesięcznego wyżywienia oraz zaopatrzenia w żwirek kotów, które znajdują się w naszym szpitaliku oraz kociarni dla kotów FIV+.

Działania Kociego Pazura 

Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur” zajmuje się niesieniem pomocy kotom bezdomnym i wolno żyjącym. Walczymy o poprawę dobrostanu kotów m.in. poprzez kastrację wolno żyjących stad, pomoc w ich leczeniu oraz poszukiwanie domów stałych dla zwierząt, które tego potrzebują. 

Nasza fundacja przeznaczyła w poprzednim roku ponad 30 tys. złotych na przeciwdziałanie bezdomności w formie finansowania sterylizacji kotów wolno żyjących oraz zakupu czipów dla kotów znajdujących się pod naszą bezpośrednią opieką. Było to możliwe dzięki hojności darczyńców wspierających te działania. 

Natomiast w marcu tego roku, również dzięki zbiórce crowdfundingowej, zebraliśmy środki na wykonanie zabiegu sterylizacji dla 15 kotek wolno żyjących (więcej można przeczytać tutaj: https://polakpomaga.pl/kampania/kocia-wiosna-pomoz-nam-sterylizowac-koty-wolno-zyjace). 

Szpitalik 

Nasz szpitalik jest szczególnym miejscem, w którym koty wymagające czasu na rekonwalescencję pozabiegową lub leczenia, dochodzą do siebie pod uważną opieką wolontariuszy. Część kotów po określonym czasie może zakończyć pobyt w szpitaliku i wrócić na swoje miejsce bytowania. Jednak wielu z naszych pensjonariuszy pozostaje z nami na dłużej – najczęściej nie mogą zostać ponownie wypuszczeni ze względu na stan zdrowia lub niesprzyjające warunki w miejscu odłowienia. Koty te czekają na przeniesienie do domów tymczasowych i adopcję do domów stałych. 

Leśnik, kocurek znaleziony w lesie.


Do naszego szpitalika przylega też kociarnia dla nosicieli wirusa nabytego niedoboru immunologicznego (FIV). Fundacja stara się walczyć ze stygmatyzacją kotów FIV dodatnich, nie tylko przez opiekę nad nimi i poszukiwanie im domów, ale też poprzez podnoszenie świadomości społecznej na temat konsekwencji nosicielstwa i promowanie idei odpowiedzialnych tzw. domów mieszanych, w których koty "dodatnie" współegzystują z "ujemnymi". 

Chmielik, nasz kochający człowieka nosiciel FIV, wypatruje domu.


Na co zbieramy środki? 

Zebrane środki pozwolą nam zakupić miesięczny zapas karmy oraz żwirku (czyli ostatniego przystanku dla zjedzonej karmy ;)) dla kotów przebywających w kociarni i szpitaliku. Wszyscy podopieczni są karmieni bezzbożowo, z wyjątkiem paru przypadków wymagających – ze względu na dolegliwości zdrowotne – specjalistycznych karm weterynaryjnych. Ponadto koty takie jak Sztygar i Bono podbijają koszty utrzymania szpitalika ze względu na żywienie specjalną, kosztowną monodietą. 

Bono – jeden z najbardziej charyzmatycznych mieszkańców kociarni. I amator monodiety.


Jeżeli ze zbiórki pozostaną jakiekolwiek dodatkowe fundusze, to zostaną one przeznaczone na zakup środków odrobaczających dla podopiecznych Fundacji, by wszystkie kocie brzuszki były pełne jedynie karmy, a nie pasażerów na gapę :).