Świetlica Kreatywna

Kampania się zakończyła

1%

postęp

100

z 8400 PLN
do końca (17-01-2019 g. 12:05)

zbiórka ciągła
Celem kampanii jest uzyskanie pomocy na kontynuowanie działań Świetlicy Kreatywnej, placówki wsparcia dziennego dla potrzebujących dzieci.

Świetlica Kreatywna powstała z potrzeby wsparcia dzieci, głównie z rejonu Starego Miasta, gdzie mogą one twórczo i kreatywnie spędzić czas po zajęciach szkolnych. Jest placówką pełniącą funkcję wsparcia dziennego. Działamy od 3 października 2016 r. w godzinach od 14:00 do 18:00 w siedzibie Fundacji Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS. Wspiera nas Rada Osiedla Stare Miasto. Niestety brakuje nam środków materialnych do dalszego służenia pomocą. Każdy tydzień, to spora liczba wydatków. Dzięki ludziom dobrej woli, wolontariuszom oraz naszemu zaangażowaniu, wspólnymi siłami działamy charytatywnie. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy szereg warsztatów, które dały dzieciom inspiracje i nowe poglądy na życie. Aby nasza placówka mogła dalej prowadzić świetlicę, potrzebne nam jest wsparcie.

Co dobrego robimy?

stwarzamy warunki do integracji społecznej oraz bezpieczną atmosferę

- organizujemy czas wolny

- kreujemy pozytywne postawy społeczne

- motywujemy i pomagamy w nauce

- prowadzimy zajęcia socjoterapeutyczne rozwijające umiejętności interpersonalne i funkcjonowanie emocjonalno - psychiczne

- rozwijamy talenty i pasje oraz inspirujemy

rozwijamy wyobraźnię i kreatywność

- jesteśmy wsparciem i codzienną pomocą dla dzieci

Podstawowe potrzeby w przybliżeniu na jeden tydzień naszej działalności:

200 zł – tyle kosztują zakupy spożywcze, dzięki którym dzieci mogą zjeść smaczny posiłek przy wspólnym stole

80 zł – tyle kosztują materiały na tydzień warsztatów, które wspólnie organizujemy

250 zł- tyle kosztuje czynsz oraz rachunki, które w okresie zimowym są nawet wyższe, jeśli dochodzi ogrzewanie

200 zł – koszt jednej wycieczki, którą staramy się robić przynajmniej raz w miesiącu

40 – tyle kosztuje warsztat z muay-thai, dzięki któremu dzieciaki pożytkują swoją energię na pożyteczne zainteresowania lub też inne formy warsztatów

Dodatkowo chcemy rozszerzyć naszą działalność i zapraszać gości, którzy potrzebują wynagrodzenia, pozyskać nowe sprzęty, książki i zabawki na świetlicę oraz wyremontować sale czy też zniszczone, niedziałające urządzenia.

Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą  pomoc. Każdy miesiąc rodzi dla nas ogromny problem finansowy. Bez Waszej pomocy, świetlica nie będzie mogła działać. Zależy nam na tym, aby dzieci otrzymały wsparcie oraz opiekę, bez której ciężko im będzie iść w dalsze życie. Liczymy na Was i ślemy uśmiechy! J

Zapraszamy również na naszą stronę fp: Świetlica Kreatywna ARS, na której sukcesywnie umieszczamy to, co dzieje się w świetlicy.

Filmik prezentujący nasze działania na przestrzeni wrzesień - grudzień 2017 r. :

  TU -> https://www.facebook.com/816333151878455/videos/859272827584487/


Wierzymy, że są osoby, którym leży na sercu los przyszłych pokoleń oraz dzieci, których przeznaczenie możemy zmieniać już teraz.