Stolotka dla Domu Dziecka w Gnieźnie i Stowarzyszenia Razem!

Kampania się zakończyła

0%

postęp

110

zebrano w PLN

41 h

do końca (13-12-2018 g. 12:00)

zbiórka ciągła
Wesprzyj zbiórkę na rzecz naszych beneficjentów i pomóż im aktywnie spędzać czas! Dla siebie zyskaj szansę na niesamowitą pamiątkę lub spotkanie ze sportowcami!

Stolotka – to nazwa turnieju nawiązująca do 100. rocznicy odzykania przez Polskę niepodległości oraz samego badmintona, gdzie lotka stanowi nieodłączny element gry.

Badminton jest sportem o dużej popularności – głównie na ogrodowych trawnikach  jednak świadomość społeczna dotycząca możliwości profesjonalnego uprawiania tego sportu, jest nadal niewielka. Wspólnie chcemy to zmienić! Na turnieju wystartuje około 50 dzieci oraz 100 dorosłych, którzy zapełnili listy startowe w jeden dzień!

Jako że liczba zawodników podczas turnieju jest ograniczona, potrzeby społeczne natomiast zupełnie odwrotne – postanowiliśmy wprowadzić element, który pozwoli nam wyjść poza mury hali z akcentem charytatywnym związanym bezpośrednio z naszym projektem i miastem, czego efektem jest właśnie niniejsza kampania!

Komu pomagamy? Dwie jednostki – Dom Dziecka w Gnieźnie oraz Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem” będą beneficjentami przekazanych przez Was środków. Więcej informacji o podmiotach na dole strony.

Nazywam się Jakub Cichocki, mam 26 lat, w badmintona gram właściwie od urodzenia, gdyż mój tata uprawiał ten sport zawodowo. Obecnie na poziomie amatorskim staram się o regularność w treningach i udział w zawodach. Ostatnio postanowiłem podjąć się organizacji turnieju w moim rodzinnym mieście.

Prywatnie jestem miłośnikiem sportu, fotografii i wolontariatu. W zeszłym roku (poprzez zbiórkę crowdfundingową na portalu PolakPotrafi.pl) udało mi się mi się zebrać pieniądze na produkcję filmu dokumentalnego Dom Pokoju, o sierocińcu dla arabskich dzieci, prowadzonym przez polskie siostry elżbietanki w Betlejem. 

Obecnie pracuję nad jak najlepszym przygotowaniem turnieju dla kolegów i koleżanek z kortu oraz przy okazji chciałbym razem z Wami pomóc tym, którzy tego potrzebują. Odpowiedź na pytanie "Jak?" znajdziesz poniżej!

Twoje pieniądze zostaną przekazane bezpośrednio do obu wspomnianych wcześniej podmiotów, na realizację celów statutowych związanych z aktywnością fizyczną wychowanków i podpiecznych obu instytucji. Nie ukrywamy, że jednym z kierunków będzie także badminton, który jest naszą pasją.

Jako że każdemu ze wspierających chcielibyśmy się zrewanżować w imieniu podopiecznych naszych beneficjentów, każdy z donatorów ma szansę na wyjątkowy gadżet lub jeśli będą to największe wpłaty – możliwość zagrania z gwiazdami badmintona w Polsce lub lokalnymi liderami żużlowego Startu! Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy we współpracy z naszymi partnerami!

WAŻNE: Podczas dokonywania wpłaty  w komentarzu określcie, która kategoria ewentualnych nagród Was interesuje  badminton czy żużel :). 

BADMINTON

 Koszulka z autografem reprezentanta Polski w badmintonie na Igrzyskach Olimpijskich  Przemysława Wachy (losowanie spośród wszystkich uczestników)

 Koszulka z autografem reprezentanta Polski w badmintonie  Wojciecha Szkudlarczyka (losowanie spośród wszystkich uczestników)

 Koszulka z autografem reprezentanta Polski w badmintonie  Mateusza Świerczyńskiego (losowanie spośród wszystkich uczestników)

 Koszulka z autografem reprezentanta Polski w badmintonie  Miłosza Bochata (losowanie spośród wszystkich uczestników)

 Koszulka z autografem mistrza Europy oraz reprezentanta Polski w parabadmintonie  Bartłomieja Mroza (losowanie spośród wszystkich uczestników)

 Zagranie seta deblowego w parze z Wojciechem Szkudlarczykiem oraz Bartłomiejem Mrozem podczas meczu pokazowego w piątek 14 grudnia 2018 r. między godziną 17:00 a 18:30 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie (dwóch największych donatorów z komentarzem wpłaty "Badminton")

ŻUŻEL

 Koszulka z autografem żużlowca Startu Gniezno  Mirosława Jabłońskiego

 Koszulka z autografem żużlowca Startu Gniezno  Adriana Gały

 Zagranie w badmintona z Mirosławem Jabłońskim oraz Adrianem Gałą podczas meczu pokazowego w piątek 14 grudnia 2018 r. o godzinie 16:30 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie (dwóch największych donatorów z komentarzem wpłaty "Żużel")

Żużlowcy już trenują przed rozgrywką z Wami!

Jeżeli chcesz mieć szansę na jeden z powyższych upominków lub zagrać w meczu  prosimy o wyłączenie opcji "anonimowy przelew", dzięki temu będziemy mogli się z Tobą skontaktować!

Historia Domu Dziecka w Gnieźnie sięga roku 1939, kiedy to sierociniec był prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Wincentego a’Paulo. W latach pięćdziesiątych placówka stała się instytucją świecką o nazwie Dom Małego Dziecka. W roku 1981 siedzibą placówki został budynek przy ulicy Paczkowskiego 16. Dom Dziecka jest placówką opiekuńczo–wychowawczą, obejmującą całkowitą opieką dzieci pozbawionych całkowicie, częściowo lub okresowo opieki rodzicielskiej od urodzenia do pełnoletności. Obecnie Dom jest przygotowany na opiekę nad 30 dziećmi. Prowadzone są zajęcia terapeutycznowychowawcze oraz praca z rodzicami, którzy wyrażą wolę podjęcia działań zmierzających do naprawy sytuacji rodziny. Dzieci starsze mogą uczestniczyć np. w pracach domowych i uczyć się czynności typowych dla życia rodzinnego, uczęszczają do szkół i przedszkoli, biorą udział w zajęciach na terenie placówki. Każde dziecko przebywające w Domu ma zagwarantowaną fachową opiekę medyczną, wychowawczą i terapeutyczną.

Stowarzyszenie RAZEM działa nieprzerwanie od 17 lat, wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych. Działania, jakich się podejmuje, zakreślają się przede wszystkim we wspieraniu procesu rehabilitacji społecznej zawodowej i ruchowej w ramach prowadzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej dla 60 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Społeczność stowarzyszenia w ramach szeroko pojętej integracji z mieszkańcami Gniezna, a także z innymi ośrodkami zajmującymi się wspieraniem osób niepełnosprawnych, organizuje także różne eventy, które wpisały się już w kalendarz imprez gnieźnieńskich na dobre. Za stowarzyszenem już dziesięć edycji Integracyjnych Turniejów Kręglarskich, cztery edycje Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa, dziesięć odsłon Drzwi Otwartych, trzy wakacyjne warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych niepełnosprawnych i wiele innych pojedynczych akcji, które zawsze spotykają się z niesamowitą aprobatą wśród uczestników.