Stolotka dla Domu Dziecka w Gnieźnie i Stowarzyszenia Razem!

Kampania się zakończyła

0%

postęp

230

zebrano w PLN
do końca (31-01-2019 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Wesprzyj zbiórkę na rzecz naszych beneficjentów i pomóż im aktywnie spędzać czas! Dla siebie zyskaj szansę na niesamowitą pamiątkę lub spotkanie ze sportowcami!

Stolotka – to nazwa turnieju nawiązująca do 100. rocznicy odzykania przez Polskę niepodległości oraz samego badmintona, gdzie lotka stanowi nieodłączny element gry.

Badminton jest sportem o dużej popularności – głównie na ogrodowych trawnikach  jednak świadomość społeczna dotycząca możliwości profesjonalnego uprawiania tego sportu, jest nadal niewielka. Wspólnie chcemy to zmienić! Na turnieju wystartuje około 50 dzieci oraz 100 dorosłych, którzy zapełnili listy startowe w jeden dzień!

Komu pomagamy? Dwie jednostki – Dom Dziecka w Gnieźnie oraz Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem” będą beneficjentami przekazanych przez Was środków. Więcej informacji o podmiotach na dole strony.

Nazywam się Jakub Cichocki, mam 26 lat, w badmintona gram właściwie od urodzenia, gdyż mój tata uprawiał ten sport zawodowo. Obecnie na poziomie amatorskim staram się o regularność w treningach i udział w zawodach. Ostatnio postanowiłem podjąć się organizacji turnieju w moim rodzinnym mieście.

Prywatnie jestem miłośnikiem sportu, fotografii i wolontariatu. W zeszłym roku (poprzez zbiórkę crowdfundingową na portalu PolakPotrafi.pl) udało mi się mi się zebrać pieniądze na produkcję filmu dokumentalnego Dom Pokoju, o sierocińcu dla arabskich dzieci, prowadzonym przez polskie siostry elżbietanki w Betlejem. 

Obecnie pracuję nad jak najlepszym przygotowaniem turnieju dla kolegów i koleżanek z kortu oraz przy okazji chciałbym razem z Wami pomóc tym, którzy tego potrzebują. Odpowiedź na pytanie "Jak?" znajdziesz poniżej!

Twoje pieniądze zostaną przekazane bezpośrednio do obu wspomnianych wcześniej podmiotów, na realizację celów statutowych związanych z aktywnością fizyczną wychowanków i podpiecznych obu instytucji. Nie ukrywamy, że jednym z kierunków będzie także badminton, który jest naszą pasją.

Zbiórka potrwa do 31 stycznia 2019 r.

ŻUŻEL

Chcesz zagrać z Mirkiem Jabłońskim i Adrianem Gałą? Wpłać dowolną kwotę poprzez tę zbiórkę do piątku 14 grudnia do godziny 20:00 i weź udział w konkursie na profilu Stolotka - wpisując dlaczego to Ty masz zagrać i dlaczego :)

Więcej informacji pod postem https://www.facebook.com/stolotka/photos/a.1912035665557512/2017074135053664/?type=3&theater&notif_t=page_post_reaction&notif_id=1544690967491203

BADMINTON

Dla największego donatora na dzień 14 grudnia g. 12:00 - wraz z osobistym wręczeniem na turnieju Stolotka w Gnieźnie:

 Koszulka z autografem mistrza Europy oraz reprezentanta Polski w parabadmintonie  Bartłomieja Mroza

Dla największego donatora w okresie od 15 do 31 grudnia 2018 r.:

 Koszulka z autografem reprezentanta Polski w badmintonie  Miłosza Bochata

Dla największego donatora w okresie od 1 do 31 stycznia 2019 r.:

 Koszulka z autografem reprezentanta Polski w badmintonie na Igrzyskach Olimpijskich  Przemysława Wachy

Rozlosowanie spośród wszystkich donatorów w dniu 31 stycznia 2019 r.:

 Koszulka z autografem reprezentanta Polski w badmintonie  Wojciecha Szkudlarczyka

 Koszulka z autografem reprezentanta Polski w badmintonie  Mateusza Świerczyńskiego

Jeżeli chcesz mieć szansę na jeden z powyższych upominków prosimy o wyłączenie opcji "anonimowy przelew", dzięki temu będziemy mogli się z Tobą skontaktować!

Historia Domu Dziecka w Gnieźnie sięga roku 1939, kiedy to sierociniec był prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Wincentego a’Paulo. W latach pięćdziesiątych placówka stała się instytucją świecką o nazwie Dom Małego Dziecka. W roku 1981 siedzibą placówki został budynek przy ulicy Paczkowskiego 16. Dom Dziecka jest placówką opiekuńczo–wychowawczą, obejmującą całkowitą opieką dzieci pozbawionych całkowicie, częściowo lub okresowo opieki rodzicielskiej od urodzenia do pełnoletności. Obecnie Dom jest przygotowany na opiekę nad 30 dziećmi. Prowadzone są zajęcia terapeutycznowychowawcze oraz praca z rodzicami, którzy wyrażą wolę podjęcia działań zmierzających do naprawy sytuacji rodziny. Dzieci starsze mogą uczestniczyć np. w pracach domowych i uczyć się czynności typowych dla życia rodzinnego, uczęszczają do szkół i przedszkoli, biorą udział w zajęciach na terenie placówki. Każde dziecko przebywające w Domu ma zagwarantowaną fachową opiekę medyczną, wychowawczą i terapeutyczną.

Stowarzyszenie RAZEM działa nieprzerwanie od 17 lat, wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych. Działania, jakich się podejmuje, zakreślają się przede wszystkim we wspieraniu procesu rehabilitacji społecznej zawodowej i ruchowej w ramach prowadzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej dla 60 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Społeczność stowarzyszenia w ramach szeroko pojętej integracji z mieszkańcami Gniezna, a także z innymi ośrodkami zajmującymi się wspieraniem osób niepełnosprawnych, organizuje także różne eventy, które wpisały się już w kalendarz imprez gnieźnieńskich na dobre. Za stowarzyszenem już dziesięć edycji Integracyjnych Turniejów Kręglarskich, cztery edycje Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa, dziesięć odsłon Drzwi Otwartych, trzy wakacyjne warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych niepełnosprawnych i wiele innych pojedynczych akcji, które zawsze spotykają się z niesamowitą aprobatą wśród uczestników.