Sportowe talenty rodzą się na podwórkach-pomóż je odnaleźć

Kampania się zakończyła

0%

postęp

180

z 25000 PLN
do końca (25-03-2019 g. 11:07)

zbiórka ciągła
szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu piłki nożnej,rozwijanie ogólnej sprawności podczas pozalekcyjnych zajęć sportowych,organizacja obozów zimowych i letnich

Pamiętajmy, że sportowe talenty rodzą się na podwórkach, a dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli je odnaleźć i zrealizować zwykłe marzenia - marzenia zwykłych młodych ludzi :)

Włocławska Akademia Piłkarska jest Stowarzyszeniem Non Profit działająca w sektorze sportowym od 2008 r. Celem WAP jest podejmowanie działań pożytku publicznego w zakresie popularyzacji, rozwoju i stałego podnoszenia poziomu piłki nożnej dziecięcej i młodzieżowej, organizowania współzawodnictwa sportowego oraz poparcia i pomocy dla piłkarzy, a także wykorzystywania tej dyscypliny sportowej dla rozwoju psychofizycznego, wychowania, doskonalenia uzdolnień i sprawności, zachowania zdrowia dzieci i młodzieży oraz krzewienia wiedzy i utrwalania zwyczajów w tym zakresie.

Dziewczęta jak również i chłopcy mają okazję poznać walory i najważniejsze wartości sportu, kształtować nie tylko kondycję fizyczną, ale też sportową kulturę osobistą mającą wpływ na ich kulturę osobistą w życiu codziennym i prawidłowe relacje międzyludzkie. Aktywnie spędzają czas dbając o sylwetkę, wygląd, sprawność fizyczną i zdrowie, rywalizują ze sobą w duchu Fair Play.

Chcąc wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy z jakiś powodów nie mogą lub nie mają możliwości, aby korzystać z form aktywności poprzez uprawianie sportu, a w szczególności grę w piłkę nożną realizujemy swoje cele statutowe dając tym samym możliwość rozwoju dzieciom i młodzieży niezależnie od zamożności rodziców. W naszej działalności stawiamy na udział jak największej liczby dzieci i młodzieży, a nie na wyniki sportowe, choć i te są bardzo istotne i mile widziane. Jednak ponad wszytko najważniejsza jest zabawa, a przez nią aktywność ruchowa i zdrowy tryb życia. 

Zbliżający się okres chłodów spowodował, iż postawiliśmy przed sobą jako Klubem wyzwanie polegające na zakupieniu dla naszych zawodników i zawodniczek kurtek zimowych. Na ten cel potrzebujemy kwoty ok. 10 tys. zł. Chcielibyśmy ten projekt móc zrealizować przy Państwa pomocy.

Kolejne wyzwanie to zbliżające się w tempie błyskawicznym ferie zimowe. Organizacja ferii zimowych dla 60 osób to koszt rzędu kolejnych 10 tyś. zł.

Na horyzoncie pojawia się również okres letni, a jak lato to koniecznie obóz letni. I na ten cel również potrzebne są środki finansowe, których zdobycie odciążyłoby rodziców z potrzeby finansowania tej formy letniego wolnego czasu.

 

Tworzymy bardzo zgrany zespół pasjonatów piłki nożnej. Bardzo chętnie spędzamy ze sobą wolny czas. Organizujemy wspólne wyjazdy i spotkania, podczas których opiekę nad młodymi ludzmi sprawuje wykwalifikowana kadra wolontariuszy (licencjonowani trenerzy piłki nożnej, dyplomowani opiekunowie dzieci i młodzieży oraz kierownicy wypoczynku).   

Z olbrzymim zaangażowaniem i pasją udział bierzemy w rozgrywkach ligowych Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Warto wskazać, iż wielkim marzeniem i to bardzo realnym do ziszczenia przez damską części naszego klubu jest awans do II Ligii Kobiecej Piłki Nożnej. Młodsi adepci piłki nożnej również prężnie pną się ku awansom sportowym :)

Serdecznie zachęcamy do wsparcia finansowego, być może przyszłych reprezentantów i reprezentantek narodowej kadry piłkarskiej!!!