Rowery dla dzieci z Ukrainy

Kampania się zakończyła

79%

postęp

1596

z 2000 PLN
do końca (05-08-2019 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Razem z Fundacją Świetliki zebraliśmy ponad 25 sztuk rowerów dla dzieci które chcemy przetransportować na Ukrainę. Zbieramy pieniądze na ich serwis i transport.

Wesprzyj akcję Rowery dla dzieci z Ukrainy! :)

Dorota Martyniuk wraz z przyjaciółmi kolejny raz organizuje akcję pomocy dla dzieci z Ukrainy. Tym razem jest to zbiórka rowerów używanych dziecięcych i młodzeżowych. Wraz z Fundacją Świetliki (  prezes Funadacji Hana Lubert) udało się zebrać już 25 rowerów. Wszystko dzięki hojności wspaniałych ludzi z Gdańska i Warszawy. Teraz musimy oddać je do sewisu w celu zrobienia przeglądu technicznego, doposażyć w odblaski i przetransportować na Ukrainę.

Odwiedziliśmy Ukrainę...

... i bardzo przejęła nas sytuacja materialna i rodzinna dzieci żyjących w obwodzie chersońskim nad Morzem Czarnym.

Udało nam się dotrzeć do dzieci mieszkających w maleńkiej miejscowości Prawdino, leżącej w „szczerym stepie” pomiędzy Mikołajewem a Chersoniem, gdzie dróg asfaltowych po prostu nie ma. Jest to mała wioska, gdzie chałupy mają więcej niż 100 lat, a dzieci bawią się na udeptanej drodze… Zebraliśmy dla ok. 15 dzieci tam mieszkających młodzieżowe i dziecięce (od lat 8) rowery używane, ale teraz musimy je przetransportować do tej małej miejscowości, żeby dzieci mogły jeździć nimi do szkoły. Pierwszy rower dotarł do Koli półsieroty (lat 14) już w tamtym roku! Transport rowerów zaplanowano na sierpień 2019 r. z pomocą Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy.

Cel kampanii

Zebranie środków w celu przeprowadzenia przeglądu technicznego rowerów oraz pokrycia kosztów transportu (benzyna, gaz).  

Kim jestem

Nazywam się Dorota Martyniuk, wspólnie z Fundacją Świetliki z Gdańska (http://pl-pl.facebook.pl/fundacjaswietliki) przeprowadziłam zbiórkę 25 rowerów używanych dla dzieci z Ukrainy. Rowery są już przetransportowane z Gdańska do Warszawy, gdzie czekają na serwis techniczny. 

Budżet kampanii

Potrzebujemy zebrać 2000 złotych (środki te zostaną po połowie przeznaczoe na serwis techniczny rowerów oraz koszty bezyny i gazu).