Rower i sala doświadczania świata–jak połączyło nas 1000 km

Kampania się zakończyła

42%

postęp

1918

z 4500 PLN
do końca (21-07-2018 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Śledź naszą charytatywną wyprawę rowerową od Podlasia po Małopolskę – dzięki Tobie uda nam osiągnąć zamierzony cel. Dołącz do zbiórki już dziś!

Cel wyprawy

głównym celem zaplanowanej w terminie od 3 do 21 lipca charytatywnej wyprawy rowerowej jest pomoc dzieciom z zaburzeniami układu nerwowego i czucia głębokiego. Bezpośrednią i niezbędną potrzebą jest rehabilitacja z wykorzystaniem elementów integracji sensorycznej. Naszym celem jest zebranie funduszy, które dadzą możliwość stworzenia sali doświadczania świata dla potrzebujących tego wsparcia dzieci.

Co będzie stanowiło wyposażenie sali doświadczania świata?

1. Panel podświetlany z "aktywną cieczą"

interaktywny panel zawierający aktywną ciecz, która płynnie przemieszcza się pod wpływem nacisku i przesuwania ręką po panelu. Panel dostarcza bogatych wrażeń wzrokowych, zachęca do eksploracji, poprawia uwagę, a także daje poczucie sprawczości. Panel może być użytkowany w pozycji poziomej, a także montowany do ściany za pomocą uchwytu obrotowego - daje to efekt spływającej cieczy.

2. Tablica lustrzana z wężami UV

tablica lustrzana z wężami UV jest elementem stymulującym percepcję wzrokową. Wykonana jest z lustra zupełnie bezpiecznego, odpornego na ewentualne uderzenia. W górnej części tablicy znajduje się oświetlenie LED UV, za pomocą którego podświetlać można różne przedmioty świecące w promieniach ultrafioletowych. Dzieci ze stwierdzoną niepełnosprawnością z uwagi na ogromne deficyty  ruchowe nie zdają sobie często sprawy, że posiadają ciało. Zabawy z użyciem lustra mogą wiele zmienić. Dzieci w lustrze obserwują własną sylwetkę, gestykulację i mimikę. Dopiero wtedy zdają sobie sprawę, jak zbudowane jest ich ciało.

3. Kolumna wodna  

kolumna wodna jest urządzeniem, które umożliwia sterowanie kolorem i nasyceniem bąbelków powietrza za pomocą dźwięku lub dotyku z użyciem mikrofonu lub pilota.

4. Kula plazmowa 

kula plazmowa stanowi rodzaj zabawki przestrzennej. Po podłączeniu urządzenia do sieci elektrycznej ze środka kuli wyłania się wiele "świecących włókienek". Dzięki kuli plazmowej możemy zaobserwować cały szereg interesujących zjawisk, np. powolne unoszenie się włókienek, zbliżając do kuli palec włókienka zagęszczają się w ślad za palcem, jeśli nim poruszymy czy zbliżając do kuli energooszczędną żarówkę można zaobserwować jej świecenie.

5. Pałeczki UV

magiczne pałeczki wykonane są z akrylu świecącego pod wpływem promieni UV.

6. Podstawowe elementy ćwieczeń, relaksu i wypoczynku

hamak, pufy (wymiar: 1xM, 2xL, 2xXL), materace (2 szt.)

Kto będzie beneficjentem i odbiorcą zakupionego sprzętu? 

z zakupionego sprzętu będą korzystać podopieczni poznańskiej Fundacji Miś czyli dzieci uczęszczające na co dzień do Szkoły Podstawowej Uni-Terra i Przedszkola Integracyjno-Terapeutycznego Miś. Obecnie pomocą objętych jest 56 podopiecznych oraz ich Rodziny. Większość podopiecznych ma autyzm, czyli całościowe zaburzenie rozwoju, które dotyka w sposób widoczny trzech bardzo ważnych sfer funkcjonowania: relacji z innymi, porozumiewania się i zachowania. 

Terapeuci i kadra zarządzająca Fundacją Miś wierzy, iż wczesna i właściwie dobrana interwencja terapeutyczna, której nacisk położony jest nie tylko na rozwój mowy i umiejętności społeczne, pozwoli dzieciom w przyszłości prawidłowo funkcjonować i szczęśliwie żyć.

Rower pomaga

rower, ponadczasowy wynalazek, który oprócz wolności transportu, ma większą misję do wyjechania.

Przez nasz projekt chcemy pokazać walory poznawcze podróżowania na 2 kółkach po Polsce, jak również wyrównywać szanse na normalne życie osób z różnorodnego rodzaju zaburzeniami. Przez podjęte działania chcemy edukować i jednoczyć środowiska osób zdrowych i niepełnosprawnych. Temu służyć będzie przedwyprawowy cykl spotkań rowerowych przeprowadzonych od kwietnia do czerwca na terenie Poznania. Będzie on skierowany do podopiecznych Fundacji, ich rodzin i wszystkich sympatyków rowerów. 

Przed nami jeszcze spotkania zaplanowane na 9 i 17 czerwca. Nie może zabraknąć Ciebie!

Szczegóły znajdziesz na Jeżdżę na rowerze.

Lipiec, charytatywna wyprawa rowerowa - kulminacyjne 19 dni

Zagrzani sukcesem zeszłorocznej wyprawy szlakiem wschodnim jedziemy dalej i mocniej! 

Tym razem udamy się w wymagającą trasę wykręcając 1000 km i odwiedzając następujące miejsca:

3.07. Suwałki - Dolistowo Stare, dystans: 71 km

4.07. Dolistowo Stare - Białystok, dystans: 55 km

5.07. Białystok - Białowieża, dystans: 80 km

6.07. Białowieża - Kleszczele, dystans: 50 km

7.07. Kleszczele - Janów Podlaski, dystans: 83 km

8.07. Janów Podlaski - Radzyń Podlaski, dystans: 75 km

9.07. Radzyń Podlaski - Ludwin, dystans: 60 km

10.07. Ludwin - Krasnystaw, dystans: 55 km

11.07. Krasnystaw - Zamość, dystans: 40 km

12.07. Zamość - Wola Wielka, dystans: 60 km

13.07. Wola Wielka - Oleszyce, dystans: 40 km

14.07. Oleszyce - Przemyśl, dystans: 60 km

15.07. Przemyśl - Łańcut, dystans: 63 km

16.07. Łańcut - Rzeszów, dystans: 30 km

17.07. Rzeszów - Dębica, dystans: 50 km

18.07. Dębica - Zbylitowska Góra, dystans: 45 km

19.07. Zbylitowska Góra - Zalipie, dystans: 40 km

20.07. Zalipie - Wieliczka, dystans: 79 km

21.07. Wieliczka - Kraków, dystans: 20 km

Jeżdżę na rowerze - kto stoi za organizacją wyprawy?

organizatorką jest Katarzyna Mikielewicz, miejska rowerzystka prowadząca Jeżdżę na rowerze. Posiada nietypowe zacięcie do nieznanych i wymagających dystansów, a szczytny cel nadaje odpowiedni kierunek wyprawom. W ciągu roku jeździ głównie po mieście, tyle ile pozwala jej czas i możliwości. Z sezonu na sezon coraz więcej. W wakacje organizuje charytatywne wyprawy rowerowe w odległe zakątki Polski, których beneficjentami są dzieci. Wykorzystuje do tego nowoczesne narzędzia online, angażując coraz większą liczbę ludzi. Celem jest poznawanie i odnajdywanie siebie w coraz to nowych sytuacjach i krajobrazach. Z tej możliwości korzystają również uczestnicy wypraw. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach na pewno kilka osób dołączy do niej na szlaku wyprawy.

Budżet wyprawy, budżet zbiórki, crowdfunding

organizowana wyprawa jest wyjazdem wakacyjnym (opłacana z prywatnych środków). Wierzę, iż każdy z nas może przez najmniejsze działanie pomóc innym. Stąd narodził się pomysł wyprawy charytatywnej, gdzie oprócz przyjemnych rzeczy, jest też misja do wykonania.

Oprócz pomysłu, zapału i determinacji w działaniu, liczy się finansowe wsparcie obranego celu społecznego, jakim jest wyposażenie sali doświadczania świata.

Zapraszamy wszystkich, wspierajcie finansowo zbiórkę!

Kwota do zebrania to 4500 złotych.

Obiecujemy, że damy z siebie wszystko na każdym etapie wyprawy, by zakończyć ją sukcesem.

Liczymy na Twoje wsparcie i zagrzewanie nas do trasy!

Komunikacja przygotowań i przebiegu wyprawy

oficjalnym kanałem komunikacji przed i w trakcie wyprawy jest profil na Facebooku Jeżdżę na rowerze.

Jeśli jeszcze nie polubiłeś, zrób to teraz!

Za każde dobre słowo i wsparcie dziękujemy! Dobrego dnia :)