Ratujemy warzywniak Pana Łukasza

Kampania się zakończyła

13%

postęp

8914

z 65000 PLN
do końca (12-11-2018 g. 17:36)

zbiórka ciągła
Na rogu Opalenickiej od lat działał i funkcjonował warzywniak pana Łukasza Podlaskiego. Do poniedziałku, kiedy to w nocy dokonano 18 podpaleń.

O kampanii

W nocy z poniedziałku na wtorek straż pożarna otrzymała od mieszkańców kilkanaście zgłoszeń o pożarach na poznańskim Grunwaldzie. Pożary te, jak się okazało, były wynikiem wielu podpaleń - prawdopodobnie aż 18! Pożary zgłoszono na ulicach: Bukowskiej, Opalenickiej, Swoboda, Świt, Ognik, Białej i Marcelińskiej.

Na rogu Opalenickiej od lat działał warzywniak pana Łukasza Podlaskiego. Do poniedziałku, kiedy to w nocy jakiś podpalacz urządził sobie rajd po dzielnicy, dokonując podpaleń, w wyniku czego Pan Łukasz i jego rodzina stracili źródło utrzymania.

Co teraz?

Jako sąsiedzi chcemy pomóc Panu Łukaszowi i jego rodzinie. Okażmy solidarność i pomóźmy odbudować warzywniak na Opalenickiej, każda złotówka się liczy!

Co powstanie i jaka kwota jest potrzebna?

Koncepcja architekta Iwo Borkowicza na nowy warzywniak to pawilon z daszkiem, dzięki czemu w sezonie powiększy się powierzchnia sklepu i będzie można eksponować warzywa na zewnątrz, a także i wygodnie usiąść.

Powierzchnia:

- wnętrze: 3m x 9m,
- ganek: 1.5m x 9m.

Łącznie: ok. 40m2

Koszt zbudowania takiego warzywniaka z wyposażeniem to około: 65 tys. złotych. 

Jak możesz pomóc?

1. Jeśli możesz, prosimy wesprzyj niniejszą kampanię dowolną wpłatą poprzez przelew online - wystarczy kliknąć "wesprzyj" - każda złotówka się liczy! 
2. Jeśli wolisz wesprzeć gotówką - istnieje taka możliwość. W następujących miejscach znajdziesz puszki: Rychtownia Studio Urody, Winiarnia "Pod Czarnym Kotem", Piekarnia Ławica i Klub Dragon.
3. Jeśli w tej chwili nie możesz wesprzeć kampanii finansowo - prosimy, podaj informację o tej kampanii dalej. Każde udostępnienie w mediach społecznościowych jest na wagę złota!

Co, jeśli zbierzemy więcej? 

Całkowita nadwyżka nadwyżka pójdzie na dodatkowe wyposażenie albo na zrobienie skwerku z ławką koło warzywniaka - w zależności od zebranej kwoty.

Czy wspierając otrzymam coś w zamian?

Po pierwsze - otrzymasz ogromną satysfakcję z udzielenia wsparcia rodzinie w potrzebie! Poza tym, pierwsi wspierający mogą liczyć na dodatkowe bonusy. Co prawda, portal PolakPomaga.pl nie obsługuje możliwości wyboru nagród w zamian za wsparcie, jednak sąsiedzi i znajomi przygotowali dla pierwszych wspierających upominki! 

Oto lista:

Adam Ziajski ze Sceny Roboczej oferuje: 10 podwójnych biletów na spektakle, do wykorzystania do końca roku.

Marcin i Dorota Kubiakowie oferują 30 lampek wina.

Agnieszka Ziółkowska ugości u siebie 10 osób we wrześniu (termin do ustalenia) na plenerowym lanczu-branczu "U Ziółka" https://www.facebook.com/uziolka/ (jeśli jeszcze będzie ciepło).

Łukasz Podlaski po remoncie warzywniaka na pewno zrewanżuje się zniżkami na warzywa - informacja w terminie późniejszym.

Aneta Krobska z Rychtowni oferuje zniżki na cięcia.

Kto jest pomysłodawcą tej kampanii?

Kampania powstała z inicjatywy sąsiadów z Grunwaldu:

Agnieszka Ziółkowska, Stowarzyszenie Zielony Grunwald
Dorota i Marcin Kubiakowie, Winiarnia pod Czarnym Kotem
Adam Ziajski, Scena Robocza
Aneta Krobska, Studio Urody Rychtowania
inż. arch. Anna Gilewicz
inż. arch. Iwo Borkowicz