Prawnik w biegu biegnie dla niepełnosprawnych

Kampania się zakończyła

44%

postęp

9820

z 22000 PLN
do końca (25-03-2018 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Ręce nie mają chwytu, ciało niczego nie czuje, ale osoby po wypadkach chcą odzyskać niezależność. Chcą nauczyć się żyć od nowa i Ty możesz im w tym pomóc!

Jest takie miejsce - Akademia Życia, która pomaga osobom po wypadkach nauczyć się żyć od nowa.

Tomek w 2010r. spadł z drzewa. Ma bardzo wysoki uraz kręgosłupa i samodzielnie może ruszać jedynie głową. W Akademii uczy się programowania i projektowania stron internetowych. Na razie chwyta rysik w usta i kursuje nim po touchpadzie. Na dłuższy czas to jednak uciążliwe, bo kark szybko się męczy. Dlatego jeden z asystentów  Akademii znalazł firmę w Poznaniu, która zaprosiła Tomka na testy eyetruckerów - specjalnych narzędzi sterowanych wzrokiem oraz drugich, podobnych, ale kierowanych oddechem.

       

Konrad studiował w Dęblinie w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych, na tzw. lotce, czyli kierunku lotniczym. Na początku kwietnia 2016 r. rozbił się na motorze. Po wypadku nie wrócił na uczelnię. W Akademii Życia ukończył pierwszy stopień kursu na księgowego i pomyślnie zdał egzamin. Obecnie odbywa staż w Stowarzyszeniu Instytut Zachodni w Poznaniu.

Adam przed wypadkiem pracował jako magazynier. W Akademii nauczył się obsługi specjalnego programu do zarządzania magazynem i wrócił do tego samego pracodawcy. Dzisiaj jest zatrudniony na stanowisku pracownik biurowy. Przed wypadkiem trenował boks i chciał się tym zająć zawodowo. W Akademii ponownie założył rękawice i trenował w Klubie Bokserskim Zagłębie Konin.

 Czy wierzysz, że bieganie jednej osoby może zmienić życie tych, którzy biegać nie mogą?

Ja wierzę. 
Dlatego, gdy kilka tygodni temu Marcin Janiak przyszedł do Fundacji i powiedział, że chce pobiec dla młodych ludzi po wypadkach wiedziałam, że jego bieg z racji organizowanej kampanii może zmienić ich życie!  

25 lutego 2018 roku, w przeddzień 14 urodzin Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ Marcin stanie na starcie Maratonu Tokijskiego (42,195 km) i będzie biegł dla tych, którzy stracili sprawność, a wraz z nią sens życia.

 Dlaczego Marcin chce pomóc ludziom po wypadkach?

Dlatego, że w ciągu kilku sekund ich świat się zawalił... Stracili niezależność, często również sens życia. Stracili pierwszą miłość, żonę lub męża. Musieli przerwać naukę, zrezygnować z pracy, porzucić marzenia… Znamy historie tych ludzi. Każda jest inna i każda niezwykle poruszająca. Wszystkich łączy jedno – marzenie o tym, żeby znów być niezależnym w życiu. 

Czy to możliwe, aby po traumatycznych przeżyciach, wielu miesiącach spędzonych w szpitalu, z rękoma, które nie mają chwytu i z ciałem które niczego nie czuje, odzyskać niezależność?

To właśnie dzieje się w Akademii Życia w Koninie! Możesz pomóc tym, którzy chcą się pozbierać po wypadku, odzyskać sens i nauczyć się żyć od nowa. Możesz sprawić, że ich życie nabierze kolorów. Wszystko w Twoich rękach! 

    

 Dlaczego 22 tys. złotych?

Zbiórkę ustawiliśmy na 22 tys. zł, bo tyle miesięcznie kosztuje pobyt i aktywizacja czterech osób w Akademii Życia, czyli zapewnienie 24h opieki asystenckiej, intensywna nauka niezależnego życia, fizjoterapia, wsparcie psychologa i zakwaterowanie w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych. Uczestnicy Akademii nie płacą za to. 

Cele dodatkowe

Każde dodatkowe środki zebrane powyżej zakładanego celu przeznaczymy dla kolejnych uczestników Akademii Życia.

Dziękujemy z całego serca za każdą wpłatę! Dla Darczyńców mamy niespodzianki od Marcina, które będziemy wysyłać w pierwszym kwartale 2018 roku :-)

10-29 zł             e-pocztówka od Marcina z Tokio

30-49 zł             pozdrowienia po japońsku wysłane mailem

50-99 zł             zdjęcia Marcina z medalem i autografem wysłane pocztą już z Polski

100-249zł          filmik nagrany w Tokio z imiennym podziękowaniem dla Darczyńcy

250-499 zł         prawdziwa pocztówka ze znaczkiem z pozdrowieniami od Marcina wysłana z Tokio (opcja możliwa do zrealizowania do 24 lutego; jeżeli Darczyńcy pomogą po tej dacie, zaskoczymy ich inną niespodzianką:-)

500-999zł          imię Darczyńcy napisane po japońsku na czerpanym papierze

1000 zł i więcej prywatny pokaz zdjęć z Tokio z degustacją sushi w Koninie (przyjazd na koszt własny)

Jesteśmy wdzięczni za każdą darowiznę. Wspierając naszą akcję pomogą Państwo zmienić życie ludzi, którzy myślą, że ich życie się skończyło… 

Dziękuję z całego serca, 

Zuzanna Janaszek-Maciaszek
Prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Zapraszam do śledzenia na bieżąco działań Marcina:

https://www.facebook.com/prawnikwbiegu/

http://prawnikwbiegu.pl/ 

Jeżeli mają Państwo pytania, chętnie odpowiemy. Na maile czeka nasza niezawodna Justyna Gach, e-mail: justyna.gach@podajdalej.org.pl

https://podajdalej.org.pl/