Pracownia diagnostyczna

Kampania się zakończyła

0%

postęp

102

z 15000 PLN
do końca (31-05-2017 g. 20:41)

zbiórka ciągła
Celem projektu ma być wyposażenie pracowni diagnostycznej w testy, których nam bardzo brakuje w codziennej pracy z dziećmi.

Cel kampanii

 

Zebranie 15 tysięcy złotych na wyposażenie pracowni diagnostycznej.:

  • test do wczesnej diagnozy autyzmu i Zespołu Aspergera od 6 m-ca do 10 lat (koszt 4500,00)

project-e34269d3-1461-488e-ba88-4f2de8d13a271486577828-content-0x0.jpgTest dla dzieci od 6 miesiąca życia do 7-8 lat, pozwala na diagnozę w kierunku zaburzeń rozwojowych (Autyzm, Zespół Aspergera). Określa poziom umiejętności rozwojowych dzieci. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także starszych ze znacznie zaburzonym rozwojem (do 10 roku życia). Wyniki testu pozwalają na opracowanie programu edukacyjnego dostosowanego do poziomu aktualnych umiejętności dziecka z uwzględnieniem jego możliwości rozwojowych.

  • test do diagnozy inteligencji z najnowszymi normami dla wieku 2 – 18 lat (koszt 4500,00)

project-e34269d3-1461-488e-ba88-4f2de8d13a271486577844-content-0x0.jpgTest do diagnozy inteligencji dla dzieci i młodzieży (2-18 r.ż), który obecnie jest w końcowym opracowaniu przez Gdańską Pracownię Testów Psychologicznych i Pedagogicznych. test ten ma najświeższe normy, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia diagnostycznego i terapeutycznego.

  • słuchawki Forbrain 2szt. (koszt 2x1300=2600,00)

project-e34269d3-1461-488e-ba88-4f2de8d13a271486577870-content-0x0.jpgSłuchawki zostały opracowane po to, aby móc lepiej odbierać swój własny głos i jak również wpływa bezpośrednio na poprawę wymowy i płynność wypowiedzi. Ułatwia zarówno odbiór przekazywanych nam wiadomości jak i poprawiają krótkotrwałą pamięć, niezbędną do nauki. Szczególnie przydatne w terapii logopedycznej u dzieci z bardzo zaburzoną mową.

  • zestaw pomocy do diagnozy i terapii ręki (koszt 2500,00)


O mojej Poradni:

 

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „ECHO funkcjonuje od 2.09.2013 r. Powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców na świadczenie wysokiej jakości usług diagnostycznych i terapeutycznych – w celu zwiększenia dostępności oraz zagwarantowania kompleksowego wsparcia dzieciom i młodzieży z trudnościami i deficytami. Posiada również ofertę dla osób dorosłych i seniorów.

 

Nie ukrywam, że Poradnia wyposażana jest przeze mnie jako właściciela z własnych środków (własnego wynagrodzenia), aby poziom diagnoz i terapii był wysoki i było to robione kompetentnie.
Poradnie Publiczne mogły i mogą brać odział w projektach finansowanych przez Ministerstwo Edukacji, Unię Europejską czy Fundusz Szwajcarski – na wyposażenia i szkolenie, a takiej możliwości nie ma poradnia niepubliczna.

 

Nasza Poradnia wyposażona jest w najnowocześniejsze testy do diagnozy trudności szkolnych, które pozwalają na szczegółowe określenie występujących deficytów – co jest niezmiernie ważne z punktu widzenia zaoferowania pomocy zarówno w naszej Poradni, jak i w szkole.

 

We wrześniu 2015 roku ze środków własnych został zakupiony sprzęt i wyposażona pracownia EEG Biofeedback.
W listopadzie b.r. zakupiony został SAT II - Screeningowy Audiometr Tonalny z testami przetwarzania centralnego oraz modułem terapeutycznym terapii centralnego przetwarzania słuchowego oraz funkcji słuchowo-językowych w terapii dysleksji rozwojowej oraz CAPD.

 

Nie ukrywam, że dzieci ze trudnościami i deficytami rozwojowymi jest w naszym rejonie coraz więcej, jednak – pomimo odpłatności świadczonych przez nas usług – rodzice coraz częściej widzą potrzebę wczesnego oddziaływania terapeutycznego na nieprawidłowo rozwijające się dziecko.

Ceny świadczonych przez nas usług nie są wygórowane, a dostosowane do możliwości mieszkańców regionu.


Kilka razy w roku prowadzimy tematyczne dni otwarte, podczas których bezpłatnie można skorzystać z konsultacji u naszych specjalistów lub przesiewowych diagnoz.

O tym, że nasza praca jest solidna zarówno w zakresie diagnostyki i wydawania opinii, jak i pracy terapeutycznej specjalistów, świadczyć może nie tylko opinia na rynku lokalnym, ale również fakt, że naszymi klientami są rodzice z dziećmi pochodzącymi z okolicznych powiatów.

 

Coraz częściej słyszymy pozytywne opinie od nauczycieli i dyrektorów szkół – doceniających nasz wkład w rzetelną diagnozę dziecka. Coraz częściej zapraszani jesteśmy na konferencje organizowane w szkołach – co również świadczy o zaaprobowaniu naszej działalności i chęci skorzystania z naszych doświadczeń.


Zarówno ja, jako właściciel i dyrektor placówki oraz moi pracownicy – nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, aby zgłębiać zdobytą już wiedzę i umiejętności o coraz to nowsze osiągnięcia z zakresu naszego wykształcenia, przeważnie czynimy to za swoje prywatne pieniądze.

O mnie:

Kiedy prawie 10 lat temu miałam mały krach życiowy, z którego dzięki Rodzinie się pozbierałam, nic nie wskazywało na to, że za jakiś czas będę sama dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem zawodowym (żeby nie powiedzieć rakietą :)

Dzięki temu, że poznałam, co to smak pracy, nieraz w trudnych warunkach, czy też dzisiaj tak ładnie określanego mobbingu – postawiłam wszystko na jedną kartę. Postanowiłam zacząć życie zawodowe na własny rachunek i założyłam firmę. Łatwo nie było i nie jest, jednak inwestowanie w siebie, doskonalenie tego co się robi i stworzenie sobie wymarzonego miejsca pracy, to chyba marzenie każdego człowieka.

Obecnie jestem szczęśliwą trzydziestopięciolatką, otoczoną Wspaniałymi Ludźmi, spełnioną zawodowo pracoholiczką :) , która na bazie doświadczeń życiowych wypracowała sobie zaradność, kreatywność i upór w walczeniu o siebie i „swoje”. Skądinąd pewnie dlatego cieszę się ogromną sympatią ze strony pewnych osób i dbaniem o to, aby kontrole nie zapomniały, że istnieję na rynku – za to też dziękuję, bo wiem że na bieżąco śledzicie uważnie to co robię i może zapali to niektórym „kaganek oświaty”.


Ponieważ jestem osobą „z jajami” postanowiłam spróbować wziąć byka za rogi i dlatego tez startuje tu moja kampania. „Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka” i – jakby to ze znanej rozgłośni popłynęło – będziecie mogli mieć udział w dziele stworzenia czegoś dobrego dorzucając swoją cegiełkę (możecie i cegłę ! ).


project-e34269d3-1461-488e-ba88-4f2de8d13a271486577907-content-0x0.jpgOczywiście ja na szkoleniu :)


Z góry dziękuję i uśmiecham się serdecznie do wszystkich Was, którzy wesprzecie moje przedsięwzięcie!!!


A tych, którzy mnie nie znają, a chcieliby poznać – zapraszam do kontaktu.