Pomóż wysłać dziecko do szkoły

Kampania się zakończyła

9%

postęp

1134

z 12000 PLN
do końca (28-02-2018 g. 21:51)

zbiórka ciągła
Zbieramy dla dzieci z najuboższych rodzin w Ventanas/Ekwador, by mogły rozpocząć lub kontynuować naukę w szkole. Dzięki Państwu nauczą się czytać, pisać, liczyć

Podaruj dzieciom lepszą przyszłość

Dziesięcioletni chłopiec, jedząc obiad w fundacji, napycha kieszenie ryżem ze swojej porcji. Na później, albo dla młodszego rodzeństwa. Gdy na kilku metrach kwadratowych mieszka kilkanaście osób, najmłodsze dzieci śpią w kartonach - takie i inne rzeczy widziałam pomagając jako wolontariuszka w Fundacji San Jose Freinademetz w Ventanas.

Ta ekwadorska mieścina, wciśnięta między ocean i góry, wydaje się być zapomnianym przez Świat siedliskiem biedy chodzącej w kieracie, z której ciężko wyjść. O lepszą przyszłość dzieci z Ventanas walczy fundacja prowadzona przez małżeństwo miejscowych emerytów.

Zbieramy pieniądze na rzecz rozpoczęcia lub kontynuowania nauki w szkole podstawowej w roku szkolnym 2018/2019 (rok szkolny trwa od maja do lutego) przez dzieci z najuboższych rodzin. Edukacja to najlepsza droga do zmiany ich sytuacji życiowej, uniknięcia przedwczesnej ciąży przez nastolatki.Nie ma lepszej przyszłości bez edukacji. Obowiązek szkolny w Ekwadorze nie jest egzekwowanyw praktyce. Jeżeli rodziców nie stać, np. na zakup szkolnego mundurka (w Ekwadorze obowiązkowe są 2 rodzaje mundurków: codzienny i sportowy) czy przyborów szkolnych, dziecko po prostu nie chodzi do szkoły i nikogo to nie obchodzi. Mundurek codzienny to kompletny strój: bluzka i spódnica lub koszula i spodnie, do tego skarpetki i buty, a mundurek sportowy to dwuczęściowy dres, koszulka i obuwie sportowe.

By dziecko mogło się uczyć, nie może być głodne. Dla wielu dzieci, obiad który jedzą w fundacji, jest ich jedynym posiłkiem w ciągu dnia. Fundacja codziennie dożywia około 130. dzieci w wieku od 4- 15 lat.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego fundacja stara się pomagać najbiedniejszym, wyposażając ich w mundurki i przybory szkolne, następnie pilnuje, by chodziły do szkoły. W jej siedzibie znajdują też pomoc w odrabianiu zadań domowych. Czasem rodzice próbują wysłać dzieci do pracy zamiast do szkoły, bo sytuacja materialna rodzin jest naprawdę trudna.


Mieszkają w domach z byle czego, postawionych na palach w bajorze ze stojącą wodą. Tylko na takie mieszkania ich stać. Komary przenoszące groźne choroby mają się tam dobrze przez cały rok. Do tego domy pozbawione są węzła sanitarnego, próżno też szukać w nich stolika do odrabiania lekcji.

Podaruj godne życie

Wyprawka szkolna dla 1 dziecka to koszt ok. 80 $
Przeciętny dochód rodzin podopiecznych fundacji wynosi od 33 - 60 $ tygodniowo.

Szacowany wydatek, aby od nowego roku szkolnego, który zacznie się w maju 2018 r. wszystkie dzieci poszły do szkoły to 12 000 PLN

Ewentualna nadwyżka będzie spożytkowana na dożywianie dzieci.


Każde dziecko ma prawo chodzić do szkoły.
Pomagając w tej kampani - działają Państwo na rzecz praw dziecka.

Miłość jest jedynym językiem, który wszyscy rozumieją.
[San José Freinademetz]

Zapraszamy na stronę internetową fundacji oraz na stronę fejsbukową, gdzie znajdą Państwo się więcej informacji o fundacji i jej działaniach.