Pomóż spełnić marzenie Bartka o Afryce!

Kampania została sfinansowana!

103%

postęp

5156

z 5000 PLN
do końca (15-07-2017 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Cel: wyjazd Bartka, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, do Afryki. Potrzeba uzbierać 5000 zł na bilet, ubezpieczenie, szczepienia i leki.

Udało nam się zaistnieć z naszym marzeniem w TVP 3

Poniżej link do reportażu, zapraszamy do obejrzenia od 11:25 minuty

Reportaż na temat wyjazdu Bartka w TVP 3

Udało się!!! Dziękujemy wszystkim za wsparcie kampanii Bartka!

Na wstępie dziękujemy jeszcze raz z całego serca za wsparcie, które od Was otrzymaliśmy. Kiedy Bartek się dowiedział, że udało się już uzbierać założoną kwotę, był bardzo szczęśliwy. Obecnie przygotowuje się do wyprawy i ostatnio nawet przestał zbierać afrykańskie figurki zwierząt wiedząc, że zobaczy je na żywo :)

Serdecznie dziękujemy również osobom, które wpłacają dalej... 

nadwyżkę przeznaczymy na zakup wizy oraz wyżywienie (wspólnota l'Arche w Kenii gotowa jest ugościć Bartka w podstawowym zakresie, ale część kosztów będzie trzeba pokryć samemu).

Na bieżąco będziemy informować o naszych przygotowaniach na naszym facebooku: https://www.facebook.com/larchepoznan

Witajcie!

Bartek jest dorosłą osobą z niepełnosprawnością intelektualną. Od 23 lat żyje we Wspólnocie l'Arche w Poznaniu. Jego pasją są inne kontynenty, szczególnie interesuje się afrykańskimi zwierzętami. Pokój Bartka pełen jest atlasów, map, figurek zwierząt, obcych walut. Półki uginają się pod ciężarem słowników różnych języków obcych; zresztą zazwyczaj jeden z nich zawsze nosi ze sobą, gotowy w każdej chwili na spotkanie z kimś z zagranicy. Tak jest od wielu lat... 

I oto pojawia się ogromna szansa na spełnienie jego marzenia – podróż do Afryki, dotknięcie innej kultury, zawiązanie nowych przyjaźni, zobaczenie na własne oczy dzikich zwierząt! Wspólnota l'Arche z Nyahururu w Kenii jest gotowa ugościć go przez 4 tygodnie jesienią tego roku (październik/listopad). Musimy jednak zdobyć środki na bilety lotnicze w dwie strony, niezbędne szczepienia (m. in. wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, dur brzuszny, tężec, żółta gorączka), podstawowe leki (przeciw malarii, odwodnieniu), ubiezpieczenie.

W Nyahururu Wspólnota l'Arche ma dwa domy: Effatha i Betania. Podczas swojego pobytu Bartek będzie miał możliwość poznania lokalnych warsztatów terapii zajęciowej (wyrabianie i ozdabianie świec oraz kartek, wypieki), udoskonalenia swoich umiejętności, zawarcia nowych znajomości. L'Arche jest organizacją międzynarodową skupiającą sieć małych wspólnot lokalnych na całym świecie. Każda mała wspólnota ma swoją specyfikę, ale żyje w oparciu o te same zasady: dzielenie razem codziennego życia przez asystentów i osoby z niepełnosprawnością intelektualną; stwarzanie tym osobom warunków, aby mogły żyć jak osoby dorosłe, rozwijać się, pracować; dawania im domu. Dlatego, odwiedzając inną Wspólnotę l'Arche, w innym kontekście kulturowym, Bartek będzie mógł poczuć się „jak u siebie”.

Jesteśmy jego przyjaciółmi, asystentami z poznańskich domów l'Arche. Chcemy pomóc Bartkowi spełnić jego marzenie. Często ludzie nie znający osób z niepełnosprawnością intelektualną postrzegają je jako ludzi drugiej kategorii. Tymczasem są to osoby takie jak my, ze swoimi pasjami i marzeniami, pełne życia i pomysłów. Żyjąc we wspólnotach l'Arche mamy szanse doświadczać tego na co dzień.

Wyjazd naszego Przyjaciela jest pokazaniem wszystkim wokół, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie muszą siedzieć zamknięte w domu, że świat na nich czeka i oni też mają dużo do zaoferowania światu! Bartek oczywiście nie pojedzie do Afryki sam, będziemy mu towarzyszyć, jednak fundusze finansowe zorganizujemy sobie we własnym zakresie.

Pomóżmy Bartkowi spełnić jego marzenie!

Dominik, Justyna, Kasia, Maciej, Magda i Przemek

Podsumowanie kosztów:

- 2900 zł bilet lotniczy z Polski do Kenii i z powrotem;
- 1100 zł szczepienia;
- 600 zł ubezpieczenie;
- 400 zł leki.
Do każdej osoby, która wpłaci powyżej 50 zł Bartek wyśle tradycyjną kartkę z Kenii! Jeżeli darczyńca chciałby otrzymać kartkę prosimy o wyłączenie opcji "anonimowy przelew". W ten sposób będziemy mogli skontaktować się z daną osobą z prośbą o przesłanie adresu pocztowego, pod który ma być wysłana kartka.