Pomóż mi pomagać dzięki kursowi pilatesa

Kampania się zakończyła

16%

postęp

480

z 3000 PLN

14 dni

do końca (30-06-2019 g. 16:47)

zbiórka ciągła
Pomóż mi zebrać środki na kurs w technice Pilates, po którego ukończeniu otrzymam międzynarodowy certyfikat i będę mógł pomagać m.in. kontuzjowanym tancerzom.

Krótko o mnie

Mam na imię Adrian, mam 24 lata. Jestem absolwentem jednej z Państwowych Szkół Baletowych w Polsce. Od pięciu lat jestem czynnie działającym tancerzem w gatunku teatru tańca, w jednej z wiodących instytucji w tej dziedzinie. Niestety na samym początku mojej kariery miałem niefortunny wypadek, w wyniku którego uszkodziłem odcinek piersiowy kręgosłupa. Często, to znaczy średnio raz w miesiącu, w wyniku momentu nieuwagi, czy zbyt dużego wysiłku, pojawiają się u mnie spięcia mięśniowe, które praktycznie uniemożliwiają mi wykonywanie 20% aktywności fizycznych. Na szczęście mogę zawsze liczyć na życzliwość i wyrozumiałość ze strony mojej dyrekcji, przez co nadal mam szansę rozwijać się zawodowo.


Moja edukacja

Mam świadomość, że im dłużej wykonuje zawód, tym bardziej się uszkadzam. Nie będę w stanie tańczyć przez całe życie, ale na szczęście odnalazłem pasję, która pozwala mi na przekazywanie mojej wiedzy i zdobytego doświadczenia zawodowego. Pokochałem prowadzenie lekcji tanecznych i styczność z innymi osobami, które czerpią tyle samo radości z ruchu. Po każdych zajęciach wychodzę pełen energii, mimo iż są one wyczerpujące. Jest to dla mnie ogromna przyjemność. Postanowiłem więc pójść profesjonalną drogą edukacji. Rozpocząłem edukację w kierunku pedagogicznym na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie jestem na III roku studiów na specjalności Pedagogika Baletowa. Jest to jedyny kierunek w Polsce, któru daje uprawnienia do nauczania w profesjonalnych szkołach baletowych.

Cel

Wielu tancerzy doznaje kontuzji. Niektórym udaje się z nich wyjść po kilku tygodniach, innym natomiast dopiero po kilku latach. Jest to jednak nieodłączny czynnik wliczony w nasz zawód. Oczywistym jest jednak, że potrzebna jest wtedy rehabilitacja i intensywne ćwiczenia wzmacniające i stabilizujące. Tu właśnie pojawia się Pilates. Jest to technika wspomagająca, która nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również stabilizuje osłabione partie ciała. Bardzo dobrze wpływa nie tylko na pracę tancerzy, ale też funkcjonowanie osób na co dzień pracujących przy komputerze. Taki kurs pozwoliłby mi na pomoc potrzebującym. Mógłbym zająć się pracą z obciążonymi kontuzjami tancerzami, ale też z ludźmi pracującymi w mniej aktywnych zawodach. Byłaby to dla mnie najlepsza forma aktywności po zakończeniu kariery zawodowej.

Tu można przeczytać dużo więcej o wspaniałym Pilatesie: https://www.pilates.com/BBAPP/V/index.html

project-63c0f3e9-3bcf-4657-9d84-a46774d01d521559741704-content-0x0.jpg

Jak możesz mi pomóc...

Niestety kurs jest bardzo kosztowny. Na chwilę obecną udało mi się uzbierać środki na przeloty i zakwaterowanie. Sam kurs kosztuje około 3000 złotych ze względu na kończący go certyfikat, który ma status międzynarodowy. Jest on jednak niezbędny do prowadzenia zajęć Pilatesu.

Kochani, jeśli dotarliście do tego miejsca i zechcieliście przeczytać mój projekt, to już za to jestem Wam bardzo wdzięczny!

Jeśli jednak zechcielibyście wesprzeć mój projekt, to zapewniam, że zdecydowanie liczy się każda złotówka. Bedzie to dla mnie wsparcie nie tylko materialne, ale też mentalne. Oznacza to, że jest na tym świecie garstka ludzi, która pomaga spełniać marzenia! Jeżeli kiedykolwiek, ktokolwiek z Was będzie potrzebował pomocy, może na mnie liczyć! Jestem gotów odwdzięczyć się jako gotowy instruktor Pilatesa!

To naprawdę jest moje marzenie... POMAGAĆ!!!