Pomóż spełnić marzenie Marka o Kanadzie!

Kampania się zakończyła

82%

postęp

9065

z 11000 PLN
do końca (27-07-2018 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Cel: wyjazd Marka, osoby z niepełnosprawnością intelektualną do Kanady. Potrzeba uzbierać 11 000 zł na pobyt, ubezpieczenie, wyżywienie, wynajem auta i noclegi.

Witajcie!

Marek jest naszym przyjacielem. Jest dorosłą osobą z niepełnosprawnością intelektualną, poruszającą się na wózku, ale przy tym nie brakuje mu radości życia. Jest z nami we Wspólnocie L'Arche w Poznaniu od początku jej istnienia, już od 24 lat.  Marek ma wiele zainteresowań, bardzo lubi oglądać filmy sensacyjne, filmy akcji i wojenne. Jego ulubieni aktorzy to: Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone i Chuck Norris. W pokoju ma dużą kolekcję żołnierzyków, samolotów wojskowych, a na ścianach wiszą plakaty z filmowymi bohaterami. Marek kocha dzieci, lubi spędzać z nimi czas, odwiedza je w przedszkolach, szkołach, opowiada o życiu w Arce. Pozwala im nawet pojeździć swoim wózkiem! Codziennie modli się za dzieci ze wszystkich kontynentów.  


Jedną z największych pasji Marka są rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Potrafi godzinami słuchać ich tradycyjnej muzyki, podziwiając indiańskie tańce w Internecie. Cieszy się, mogąc porozmawiać o swojej pasji z przyjaciółmi. Od 10 lat marzy o tym, żeby pojechać do Kanady i spotkać Indian - ,„Pierwszy Naród” zamieszkujący Amerykę Północną.

I oto pojawia się szansa na spełnienie jego marzenia – podróży do Kanady! Dzięki naszemu sponsorowi udało się już kupić bilety na samolot. Jest więc bardzo prawdopodobne, że uda się spełnić marzenia Marka. Wspólnota L'Arche z Daybreak, najstarsza w Kanadzie, jest gotowa ugościć Marka oraz towarzyszących mu asystentów przez 4 tygodnie w sierpniu tego roku.  Musimy jednak zdobyć środki na pokrycie koszów pobytu, na wyżywienie, ubezpieczenie, wynajem auta i noclegi w trakcie podróży.

Podczas swojego pobytu w Kanadzie Marek będzie miał możliwość poznania lokalnych warsztatów terapii zajęciowej (zajmujących się wyrobem i zdobieniem świec oraz kartek, a także pracą w drewnie), udoskonalenia swoich umiejętności, zawarcia nowych znajomości.

L'Arche jest organizacją międzynarodową skupiającą sieć małych wspólnot lokalnych na całym świecie. Każda mała wspólnota ma swoją specyfikę, ale żyje w oparciu o te same zasady: dzielenie razem codziennego życia przez asystentów i osoby z niepełnosprawnością intelektualną; stwarzanie tym osobom warunków, aby mogły żyć jak osoby dorosłe, rozwijać się, pracować; zapewnienia im domu. Dlatego, odwiedzając inną Wspólnotę l'Arche, w innym kontekście kulturowym, Marek będzie mógł poczuć się „jak u siebie”.

Jesteśmy przyjaciółmi Marka, asystentami z poznańskich domów l'Arche. Chcemy pomóc mu spełnić jego marzenie. Często ludzie nieznający osób z niepełnosprawnością intelektualną postrzegają je jak „obywateli drugiej kategorii”. Tymczasem są to osoby takie jak my, ze swoimi pasjami i marzeniami, pełne życia i pomysłów. We wspólnotach l'Arche mamy szansę doświadczać tego na co dzień. Wyjazd naszego Przyjaciela to okazja do uzmysłowienia innym, że osoby takie jak Marek nie muszą przebywać zamknięte w domu, że świat na nie czeka i że one też mają wiele do zaoferowania.

Maciej i Kasia

Pomóżmy Markowi spełnić jego marzenie !