Remont domu i rehabilitacja Arka

Kampania się zakończyła

0%

postęp

50

z 50000 PLN
do końca (30-06-2018 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Mój brat Arek jest chory ma schizofrenię i upośledzenie umysłowe. Potrzebujemy środków na jego rehabilitację, jak i remont domu.

Kim jest Arek i na co zbieramy środki?

Arek to mój starszy brat, tragiczne wydarzenia w naszym życiu sprawiły, że dziś to ja opiekuję się nim. Wymaga on całodobowej opieki. Ma znaczny stopień niepełnosprawności (orzeczenie). Arek w bardzo wczesnym dzieciństwie przeszedł zapalenie opon mózgowych, kiedy miał naście lat zachorował na schizofrenię paranoidalną, do tego doszło upośledzenie umysłowe. Nasza codzienność to dwie rzeczy - walka o każdy dzień i cierpienie - i to nie tylko z powodu samej choroby, ale także z powodu trudnych warunków mieszkaniowych.

Czego potrzebujemy?

Mieszkamy w starym zniszczonym domu, zbudowanym w latach 60. Mamy tylko pokój i kuchnię, łazienka jest ale nie da się z niej korzystać, bo nie ma ciepłej wody ani ogrzewania. Dom jest z surowych betonowych pustaków, nie ma rynien. To wszystko sprawia, że jest bardzo zimno, a w zimie nie jesteśmy w stanie tego domu ogrzać. Arkowi potrzebny jest osobny pokój, ciepła woda i łazienka. Sami nigdy tego domu nie wyremontujemy. Arek potrzebuje rehabilitacji, jego cały świat to głównie dom, chciałabym żeby mógł wyjechać choć na kilka turnusów rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja Arka

Jeśli chodzi o rehabilitację, to chcielibyśmy wysłać brata na turnusy rehabilitacyjne i wykonywać coś, co nazwałabym rehabilitacją domową - dzięki sprzętom zajmującym jego uwagę, własnemu pokojowi, ogrodowej huśtawce moglibyśmy mu pomóc, zadbać o rozwój Arka w odpowiedni sposób. Niestety wszystkie tego rodzaju sprzęty kosztują, a nas na nie nie stać.

O mnie

Mam na imię Agnieszka, mam 39 lat. Jestem opiekunką i siostrą Arka. Założyłam tę zbiorkę, bo bardzo chcę mu pomóc.

Na co przeznaczymy zebrane środki?

* ocieplenie domu 
* założenie rynien
* wyremontowanie podasza
* przerobienie łazienki/ciepła woda
* rehabilitacja
 
Remont nie uzdrowi Arka, ale sprawi, że nasze życie stanie się łatwiejsze a opieka nad nim możliwa dlatego bardzo prosimy o pomoc.