POKOLORUJ DZIECIAKOM ŚWIĘTA

Kampania została sfinansowana!

112%

postęp

4150

z 3700 PLN
do końca (15-12-2017 g. 12:35)

zbiórka ciągła
Zbieramy środki na świąteczne paczki dla naszych podopiecznych oraz organizację spotkania wigilijnego

Na co zbieramy?

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nasze dzieciaki najbardziej wierzą w magię. Staramy się stworzyć dla nich przestrzeń, którą tą magią wypełnimy. W tym celu chcemy zebrać środki na świąteczne paczki dla naszych podopiecznych (dobrane indywidualnie do potrzeb i zainteresowań każdego dziecka, np. z zabawkami, książkami, grami planszowymi, przyborami szkolnymi, słodyczami itd.) oraz na Mikołajkowe wyjście i Wigilię w ramach naszych spotkań.

Co dzięki Wam zrobimy?

Obecnie dwa razy w tygodniu spotykamy się ze stałą liczbą 37 dzieciaków. Chcemy uzbierać kwotę 3700 zł, co, jak łatwo obliczyć, daje 100 zł na jednego podopiecznego. Szacujemy, że dzięki Waszemu wsparciu uda się zorganizować 37 unikatowych paczek oraz po dwa typowo Świąteczne wyjścia wszystkich 6 grup dzieci. W ramach Mikołajek planujemy zorganizować zajęcia plastyczne, na których dzieciaki będą mogły zrobić drobne upominki dla swoich bliskich. Podczas naszej stowarzyszeniowej Wigilii damy dzieciom możliwość zaangażowania się w przygotowania – same wybiorą potrawy i zorganizują spotkanie według własnej wizji. Chcemy spędzić ten czas uzbrajając naszych podopiecznych w pozytywne przeżycia, których bardzo często brakuje im w podwórkowej rzeczywistości.

Kim jesteśmy? 

Jesteśmy ekipą streetworkerów - pedagogów ulicy, pracujących z dzieciakami z najbardziej zaniedbanych i niebezpiecznych rejonów Poznania. Nasi podopieczni znaczną część swojego wolnego czasu spędzają na ulicy. Zaprzyjaźniamy się z tymi dzieciakami, które z różnych względów są defaworyzowane przez innych dorosłych obecnych w ich życiu – przez nauczycieli, pedagogów, wychowawców, sąsiadów, służby porządkowe.

Proponujemy naszym podopiecznym konstruktywne sposoby spędzania czasu, staramy się odkrywać ich pasje i talenty, a także zapewniać wsparcie w trudnych chwilach. Działamy z małymi, 5-7 osobowymi grupami przez okres minimum 2 lat, spotykając się kilka razy w tygodniu. Relację wychowawczą opieramy na sympatii i szacunku, unikając ciągłego moralizowania. Obecnie pracujemy regularnie z sześcioma grupami dzieci i młodzieży z Poznania (w tym dwiema grupami dzieciaków romskich pochodzenia rumuńskiego) a raz na jakiś czas odwiedzamy również wesołą grupę młodzieży z Czerwonaka, organizując dla niej warsztaty i drobne wycieczki.