Po huraganie na Kaszubach pomóżmy odbudować azyl dla koni.

Kampania się zakończyła

4%

postęp

694

z 15000 PLN
do końca (31-12-2017 g. 12:31)

zbiórka ciągła
Po huraganie na Kaszubach zmiotło padok i boksy dla koni na zajęcia hipoterapii , miejsce gdzie uczy się dzieci miłości dla zwierząt i opieki nad nimi.

W dniu 12 sierpnia 2017 przez Kaszuby przeszła trąba powietrzna. Straty jakie ponieśli ludzie i przyroda są niewyobrażalne.

Większość z nas oglądała to w telewizji będąc daleko i w bezpiecznym miejscu. Ogrom strat wstrząsnął nami, gdyż między innymi zniszczeniu uległo miejsce, które ukochaliśmy.

W miejscowości Ostrów Mausz wspaniali ludzie prowadzą stajnię Afra. Jest to miejsce gdzie konie uratowane przed śmiercią znajdowały azyl i opiekę. Miejsce gdzie dzieci niepełnosprawne mogły uczestniczyć w zajęciach hipoterapii, obcować z końmi i leczyć się ze swoich lęków.

Dzieci i młodzież uczyły się miłości do zwierząt, opieki nad nimi wracając tu rok po roku.

Bo ludzie , którzy stworzyli to miejsce otaczali je przyjaźnią, uczyli współpracy i wkładali w to całe serce. My również przyjeżdżaliśmy tu latami z czasem zaprzyjaźniając się z zespołem stajni Afra. Widzieliśmy jak ciężką pracę wykonują, jak młodzież się do nich garnie i jak wiele wynosi dla siebie i swojego rozwoju.

 Niestety żywioł był bezlitosny. Zniszczeniu uległy padoki zasypane przez drzewa, boksy dla koni i innych zwierząt, sprzęt do jazdy konnej.

Chcemy pomóc ludziom, którzy przez lata pomagali innym.

Chcemy pokazać młodzieży , że razem można wiele, że dobre serce i uczynki wracają.

Pomóżmy powrócić do codzienności tym ,których żywioł nie oszczędził.

Każda złotówka się liczy!

Zebrane środki przeznaczone będą na odbudowę padoków, usunięcie powalonych drzew, odbudowę boksów.

Pomożemy koniom przetrwać zimę, zakupimy siano dla nich. Zapewnimy zajęcia hipoterapii dzieciom niepełnosprawnym.

Pragniemy, aby w przyszłym roku dzieciaki mogły wrócić na Kaszuby. Aby jeszcze nie jeden koń mógł doczekać tu spokojnej starości!!!!!!