Odbudowujemy zniszczony ośrodek sportu dla ubogiej młodzieży

Kampania się zakończyła

56%

postęp

5650

z 10000 PLN
do końca (28-02-2018 g. 23:13)

zbiórka ciągła
Zbiórka pieniędzy na rzecz odbudowy ośrodka sportu dla dzieci i młodzieży z problemami na wyspie St.Maarten, doszczętnie zniszczonej jesiennymi huraganami.

Wyspa St. Maarten jesienią zeszłego roku została bardzo zniszczona przez huragan Irma (najbardziej poszkodowana wyspa, którą nawiedziły ówczesne huragany). Straty na wyspie były i są do dnia dzisiejszego ogromne.

W związku ze startem załogi Yacht Club Sopot w St. Maarten Regatta 2018 w dniach 1-4 marca, chcielibyśmy wspomóc odbudowę wyspy i dokonać publicznej zbiórki na rzeczy odbudowy ośrodka sportowego dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, który to został praktycznie zrównany z ziemią.

      

Idea jest taka, aby odbudować ośrodek, ale jednocześnie wspomóc tworzenie nowych miejsc pracy dla tych, którzy zostali najmocniej poszkodowani w wyniku huraganu. Dzieci i młodzież korzystająca z ośrodka zostanie jednocześnie zatrudniona do jego odbudowy. Każde takie stanowisko pracy (dla kilku osób) to koszt 3000 USD. Jako Yacht Club Sopot ufundujemy sami takie stanowisko, ale poprzez publiczną zbiórkę, chcielibyśmy ufundować kolejne.

W naszej załodze na regatach wystartują między innymi Mateusz Kusznierewicz i Piotr Kraśko, którzy również bardzo zachęcają do wsparcia.

Działania na wyspie prowadzone są na rzecz K1 Britannia Fundation, która jest również bezpośrednim partnerem St. Maarten Regatta, w których nasza załoga weźmie udział.

Wspólnymi siłami pomóżmy tym, którym los odebrał to co najcenniejsze - rodzinę, dach nad głową czy choćby możliwości rozwoju. Wspólnie z zaangażowanymi na miejscu wolontariuszami i wsparciem międzynarodowej społeczności jesteśmy w stanie przyśpieszyć im powrót do normalnego życia.

Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami

ycs@yachtclubsopot.com

Załoga i członkowie Yacht Club Sopot