Muzykoterapia dzieci z chorobą nowotworową

Kampania się zakończyła

0%

postęp

190

z 42350 PLN
do końca (30-03-2018 g. 22:58)

zbiórka ciągła
Wesprzyj zajęcia muzykoterapii, by pomóc dzieciom w walce z chorobą nowotworową. Dzięki Tobie odbędzie się 125 godzin zajęć i 5 koncertów dla 300 dzieci.

Cel kampanii czyli na co zbieramy? 

Celem naszego programu jest wsparcie psychologiczne metodą muzykoterapii dla około 300 dzieci z całej Polski chorych na nowotwory. W ciężkich i przewlekłych chorobach stan naszego umysłu i postawa wobec cierpienia są jednym z najważniejszych czynników wpływających na przebieg leczenia.

Z naszym programem docieramy do cierpiących dzieci, które zmuszone są zmagać się z bólem, chorobą, a także niejednokrotnie wizją śmierci. Jak będzie wyglądać przebieg ich leczenia oraz życie w okresie choroby, w dużej mierze zależy od otoczenia i jego działań. Dzieci, które obejmiemy naszym programem to dzieci z różnych środowisk. Często są osamotnione w swojej walce, bo ich rodzice albo sami sobie nie radzą z problemem, albo uwikłani są w nałogi, albo nie stać ich na profesjonalne wsparcie. Ten program to pierwszy etap działań, które chcemy prowadzić przez wiele lat tak, żeby żadne dziecko nie pozostało samo ze swoim cierpieniem. W pierwszym etapie planujemy 125 godzin zajęć, które odbędą się na przestrzeni 6 miesięcy. Zaczynamy 15 września 2017, a kończymy pierwszy etap 31 marca 2018. Koncerty połączone ze zwiedzaniem odbędą się w październiku, listopadzie, styczniu, lutym i marcu.

Muzykoterapia czyli jak pomagamy? 

Muzykoterapia jest jedną z najlepszych i najprzyjemniejszych metod terapeutycznych. Poprzez twórcze, kreatywne włączenie dzieci w zabawę dźwiękiem, rytmem, muzyką i instrumentami osiągamy wyniki na wielu płaszczyznach emocjonalnych i intelektualnych. Przywracamy dzieciom spokój, równowagę, radość i dajemy im narzędzia do radzenia sobie z własnymi emocjami.  W konsekwencji poprawiamy ich stan psychofizyczny pozytywnie wpływając na przebieg leczenia choroby nowotworowej.

Podstawowe cele muzykoterapii u dzieci z chorobą nowotworową:

  1. radzenie sobie ze stresem i redukcja negatywnych emocji,
  2. obniżenie lęku,
  3. obniżenie poziomu zmęczenia, apatii, depresji, napięcia,
  4. obniżenie doświadczanego bólu,
  5. obniżenie wysokiego ciśnienia, tętna, wyrównanie oddechu,
  6. oderwanie pacjenta od skupienia tylko na swojej chorobie,
  7. doznanie pozytywnych przeżyć estetycznych,
  8. uruchomienie kreatywności,
  9. poprawa dysfunkcji sensomotorycznej,
  10. poprawa samooceny.

Budżet czyli ile potrzebujemy?

Aby przeprowadzić 125 godzin zajęć muzykoterapii i zorganizować 5 koncertów połączonych ze zwiedzaniem zabytków, potrzebujemy 42 350zł. Zapewni to realizację półrocznego programu dla ok. 300 dzieci chorych na nowotwory. Zebrane środki przeznaczymy na opłacenie pracy specjalistów, transport do obiektów zabytkowych - Łazienki Królewskie w Warszawie, Pałac w Wilanowie, zespołów muzycznych oraz książek pamiątkowych dla dzieci uczestniczących w zajęciach.

Jeżeli otrzymamy od Państwa więcej pieniędzy, nadwyżkę przeznaczymy na kontynuację naszego programu.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy fundacją, którą założyli ludzie kochający muzykę i sztukę w ogóle. Doznając w swoim życiu dobrodziejstw kontaktu ze sztuką, chcemy podzielić się nimi z innymi ludźmi, którym nie było dane korzystać z nich w pełni. Chcemy by sztuka nie była jedynie źródłem przyjemności dla koneserów, lecz, żeby jej siła zaczęła oddziaływać w szerokich sferach życia społecznego i poszczególnych osób. Obcowanie ze sztuką daje siłę ducha, rozwija kreatywność, a także wpływa na stan psychofizyczny każdego człowieka. Nasze plany to zakreślanie coraz szerszych kręgów w dotarciu sztuki do wielu środowisk. Planujemy nasz program terapeutyczny kontynuować wśród dzieci chorych na nowotwory, ale także w innych społecznościach potrzebujących psychologicznego i rozwojowego wsparcia. Współpracując z jednymi z najlepszych specjalistów w Polsce i na świecie, nasze projekty mają szansę powodzenia w osiągnięciu założonych celów. Nasza fundacja przygotowuje także międzynarodowe kursy mistrzowskie i festiwale, dlatego współpraca środowisk artystycznych, terapeutycznych i potrzebujących wsparcia może przynieść tak wiele pożądanych korzyści.

Pomóżcie nam w pomaganiu dzieciom!

Poprosymy Was o pomoc, by nasz program był udziałem wszystkich, którzy są wrażliwi na sytuację, w jakiej znajdują się chore na nowotwory dzieci, na problemy fizyczne, psychiczne i duchowe, z którymi muszą się zmagać. Poprzez Wasze wsparcie w realizacji zajęć muzykoterapii chcemy także pokazać innym, że sprawa chorych dzieci, to sprawa nas wszystkich. Wszystkie dzieci są przecież nasze!

Już teraz dziękujemy Wszystkim, którzy będą nas wspierać w każdej formie - tej wymiernej i tej niewymiernej - za obecność z nami i współdziałanie, dobre słowa i sympatię.            

Zespół Fundacji Mondo Dell'Arte