Mosty Słów dla Jolanty Walencik

Kampania się zakończyła

16%

postęp

500

z 3000 PLN
do końca (29-02-2020 g. 23:59)

zbiórka ciągła
"Mosty Słów" to akcja, której celem jest spełnienie marzenia zmagającej się z niepełnosprawnością Jolanty. Tomik poezji - o tym marzy od lat.

Czym są "Mosty Słów"?

To akcja, której celem jest spełnienie marzenia Jolanty. Grupa Lokalnych Twórców z Wodzisławia Śląskiego co jakiś czas organizuje akcje charytatywne na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci. Jola, członkini ekipy, chętnie wspierała dotychczasowe akcje prezentując swoją twórczość. Od wielu lat skrycie marzyła o wydaniu tomiku poezji, ale sytuacja finansowa nigdy jej na to nie pozwoliła. Postanowiła zatem pisać do szuflady. Pełna nadziei twórzość Joli chwyta za serce i nakłania do głębokich przemyśleń na temat życia. 

Kilka słów o Joli

Jola urodziła się w 1968 roku w Wodzisławiu Śląskim. Po kilku miesiącach życia zdiagnozowano u niej krzywicę kości i znaczne skrzywienie kregosłupa. Ówczesna medycyna nie dawała jej szans na samodzielność. Pozytywne nastawienie Joli oraz wsparcie cioci i wujka, którzy ją wychowywali, zaowocowały zdolnością do samodzielnego życia i podjęcia działalności twórczej.

Refleksja nad sobą

Życie człowieka sprawnego inaczej

to pociąg co mknie z nadzieją,

po torach zmiennego losu,

tocząc coraz szybciej koła czasu

ciągnie wagony doświadczeń

pełne wiekowych przedziałów

z pasażerami dobrej woli

mającymi bilet w jedna stronę

i wiarę do stacji końcowej

zwanej - zmartwychwstanie.

Jolanta Walencik 10.04.1990 r.

Poezja to swoisty ląd, na którym Jola pozostawia emocjonalny ślad w postaci słowa.