Mleko dla Afryki

Kampania została sfinansowana!

254%

postęp

10200

z 4000 PLN
do końca (30-11-2018 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Celem zbiórki jest zakup krowy mlecznej dla uczniów szkoły z wioski Butiama w Tanzanii. Dzięki temu dzieci miałyby możliwość wypicia szklanki mleka dziennie.

Dziękujemy!!! Możemy już kupić dwie krowy mleczne! JESTEŚCIE WIELCY! Jeśli dobrniemy do 12 tysięcy to będzie nas stać na trzecią krowę! 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Zosia i Kornelia, mamy 19 lat. Na co dzień mieszkamy w Trójmieście, ale od października zaczynamy studia w Krakowie. Tydzień temu przyleciałyśmy do Tanzanii do wioski Butiama. Tutaj przez najbliższy miesiąc w ramach wolontariatu, uczymy dzieci angielskiego, spędzamy z nimi ich wolny czas, a także remontujemy pomieszczenia, w których dzieci będą mogły spędzać czas poza szkołą w razie niepogody. 

Po co ten projekt?

Obserwując uczniów z butiamskiej szkoły, mocno poruszyło nas to, że dzieci spędzają tam około 10 godzin jedząc jedynie jeden mały posiłek w przerwie między lekcjami. Większość uczniów, aby dotrzeć do szkoły musi codziennie pokonywać pieszo około 10 kilometrów. W związku z tym wyruszają o 5 rano z domu, do którego wracają po szkole tuż przed zachodem słońca. Odległość uniemożliwia uczniom powrót do domu na obiad, więc niewielki posiłek w szkole jest najczęściej ich jedynym w ciągu dnia. Pieniądze zabrane w ramach projektu "Mleko dla Afryki" umożliwią zakup jednej lub kilku krów mlecznych, dzięki którym dzieci będą miały możliwość wypicia szklanki mleka pomiędzy lekcjami.

    

Kto nadzoruje projekt?

Projekt jest nadzorowany i koordynowany przez proboszcza tutejszej parafii (na terenie której znajduje się szkoła) - Daniela Hinca, misjonarza z Polski. Mieszka on w Butiamie już od ponad sześciu lat, więc zna potrzeby i problemy lokalnej społeczności. 

Dlaczego akurat mleko?

Może wydawać się dziwne, że problem który zauważyłyśmy chcemy rozwiązać poprzez zakup krów mlecznych. Powodów jest wiele. Po pierwsze jedna krowa mleczna byłaby w stanie zapewnić mleko dla bardzo dużej liczby uczniów. Jest to rozwiązanie długoterminowe. W związku z tym dzieci miałyby zapewnioną pomoc przez długi okres. Świeże mleko od krowy zawiera wiele istotnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju dzieci w wieku dojrzewania. Dodatkowo stanowiłoby urozmaicenie dla ubogiej w białko diety powszechnej w Tanzanii. Kolejnym ważnym powodem są doskonałe warunki dla wypasu i utrzymania krów. Nieopodal szkoły znajduje się wiele zieleni i rozległych łąk, a także obora, gdzie krowy mogą wypoczywać.

   

Ile potrzebujemy pieniędzy?

Koszt jednej krowy mlecznej w Tanzanii to 4000 złotych.

Jakakolwiek dodatkowa suma pieniędzy pozwoliłaby nam kupić wyposażenie pomocne w utrzymaniu krów. Gdyby jednak udało się zebrać kolejne 4000 zł mogłybyśmy kupić dwie krowy mleczne.