Mleko dla Afryki

Kampania została sfinansowana!

202%

postęp

8107

z 4000 PLN

70 dni

do końca (30-11-2018 g. 19:37)

zbiórka ciągła
Celem zbiórki jest zakup krowy mlecznej dla uczniów szkoły z wioski Butiama w Tanzanii. Dzięki temu dzieci miałyby możliwość wypicia szklanki mleka dziennie.

Kochani! Już niewiele nas dzieli od zakupu drugiej krowy! Wszystko w waszych rękach! Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli!!!

Dziękujemy!!! Możemy już kupić jedną krowę mleczną! JESTEŚCIE WIELCY! Jeśli dobrniemy do 8 tysięcy to będzie nas stać na drugą krowę! 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Zosia i Kornelia, mamy 19 lat. Na co dzień mieszkamy w Trójmieście, ale od października zaczynamy studia w Krakowie. Tydzień temu przyleciałyśmy do Tanzanii do wioski Butiama. Tutaj przez najbliższy miesiąc w ramach wolontariatu, uczymy dzieci angielskiego, spędzamy z nimi ich wolny czas, a także remontujemy pomieszczenia, w których dzieci będą mogły spędzać czas poza szkołą w razie niepogody. 

Po co ten projekt?

Obserwując uczniów z butiamskiej szkoły, mocno poruszyło nas to, że dzieci spędzają tam około 10 godzin jedząc jedynie jeden mały posiłek w przerwie między lekcjami. Większość uczniów, aby dotrzeć do szkoły musi codziennie pokonywać pieszo około 10 kilometrów. W związku z tym wyruszają o 5 rano z domu, do którego wracają po szkole tuż przed zachodem słońca. Odległość uniemożliwia uczniom powrót do domu na obiad, więc niewielki posiłek w szkole jest najczęściej ich jedynym w ciągu dnia. Pieniądze zabrane w ramach projektu "Mleko dla Afryki" umożliwią zakup jednej lub kilku krów mlecznych, dzięki którym dzieci będą miały możliwość wypicia szklanki mleka pomiędzy lekcjami.

    

Kto nadzoruje projekt?

Projekt jest nadzorowany i koordynowany przez proboszcza tutejszej parafii (na terenie której znajduje się szkoła) - Daniela Hinca, misjonarza z Polski. Mieszka on w Butiamie już od ponad sześciu lat, więc zna potrzeby i problemy lokalnej społeczności. 

Dlaczego akurat mleko?

Może wydawać się dziwne, że problem który zauważyłyśmy chcemy rozwiązać poprzez zakup krów mlecznych. Powodów jest wiele. Po pierwsze jedna krowa mleczna byłaby w stanie zapewnić mleko dla bardzo dużej liczby uczniów. Jest to rozwiązanie długoterminowe. W związku z tym dzieci miałyby zapewnioną pomoc przez długi okres. Świeże mleko od krowy zawiera wiele istotnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju dzieci w wieku dojrzewania. Dodatkowo stanowiłoby urozmaicenie dla ubogiej w białko diety powszechnej w Tanzanii. Kolejnym ważnym powodem są doskonałe warunki dla wypasu i utrzymania krów. Nieopodal szkoły znajduje się wiele zieleni i rozległych łąk, a także obora, gdzie krowy mogą wypoczywać.

   

Ile potrzebujemy pieniędzy?

Koszt jednej krowy mlecznej w Tanzanii to 4000 złotych.

Jakakolwiek dodatkowa suma pieniędzy pozwoliłaby nam kupić wyposażenie pomocne w utrzymaniu krów. Gdyby jednak udało się zebrać kolejne 4000 zł mogłybyśmy kupić dwie krowy mleczne.