Misja Tokyo Marathon 2020

Kampania się zakończyła

0%

postęp

60

z 50190 PLN
do końca (01-03-2020 g. 23:59)

zbiórka ciągła
To akcja, która pozwoli uzbierać środki na lekarstwa dla ciężko chorych podopiecznych Fundacji Niesiemy Nadzieję z Poznania.

Cel akcji

Celem akcji jest przedłużenie życia o co najmniej rok 42 osobom chorym na porażenie mózgowe, zanik mięśni, mukowiscydozę. Osoby te znajdują się pod opieką Fundacji Niesiemy Nadzieję z Poznania, która pomaga im oraz ich rodzinom w codziennej walce o życie. Większość z nich to dzieci, ale także starsi, którzy z chorobą zmagają się od wielu lat. Ich stan zdrowia wymaga stałej opieki, codziennego przyjmowania leków, zaopatrywania w środki higieny oraz inne akcesoria niezbędne do podtrzymania życia. Dla nas, zdrowych ludzi, jeden rok to krótki odcinek czasu w całym, często długim i spełnionym życiu. Dla nich przeżycie każdego, kolejnego roku to wielkie wyzwanie, walka, determinacja i niegasnące marzenia, by zdążyć jeszcze doświadczyć czegoś pięknego.  

Zastanów się, możesz pomóc im w spełnieniu marzenia, jakie nadarza się wraz z akcją charytatywną pod nazwą: Misja TokyoMarathon 2020.

Wybraliśmy 42 osoby, bo z tą liczbą związana jest inicjatywa, którą opisujemy poniżej.

Podopieczni Fundacji Niesiemy Nadzieję

Opis akcji

Misja TokyoMarathon 2020, to akcja, w której 42 chorych, podopiecznych Fundacji Niesiemy Nadzieję z Poznania (www.niesiemynadzieje.pl) w symboliczny sposób wystartuje w prestiżowym, jednym z największych maratonów na świecie, w stolicy Japonii. TokyoMarathon zaliczany jest do grona sześciu elitarnych maratonów tzw. World Marathon Majors (www.worldmarathonmajors.com/). Co roku w tym biegu uczestniczy około 36 000 biegaczy, choć chętnych jest ponad 300 000! Uzyskanie pakietu startowego graniczy wręcz z cudem.

Biegacz z Poznania, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zdobył pakiet startowy i 1 marca 2020 roku pobiegnie właśnie dla 42 podopiecznych Fundacji Niesiemy Nadzieję. Wystartuje w koszulce, na której będą widniały ich 42 zdjęcia i imiona (zdjęcie). W ten symboliczny sposób razem „przebiegną” 42,195 km przeżywając emocje, których doświadczają tylko maratończycy. Po ukończeniu maratonu każdy z podopiecznych otrzyma pamiątkowy medal finishera i statuetkę championa.

Niemożliwe nie istnieje!

To przesłanie, jakim kierujemy się organizując naszą akcję.

Inspiracją do zorganizowana Misji TokyoMarathon 2020 był udział naszego biegacza w sztafecie maratońskiej Ekiden w Poznaniu (www.ekidenpragmatiq.pl), który przebiegł swój odcinek trasy pchając wózek z Arturem jednym z podopiecznych Fundacji (zdjęcie). Artur kilka godzin później napisał, poruszając tylko gałkami ocznymi (nie porusza innymi częściami ciała) na swoim FB następujący wpis: „W życiu trzeba umieć się ustawić. 5400 m w sztafecie pokonać na leżąco. Ogromne podziękowania dla p. Zygmunta, który wykonał całą pracę w moim biegu”. Takie poczucie humoru, taki dystans do siebie, będąc w tak trudnej sytuacji życiowej – Artur, wielki szacunek dla ciebie! Jesteś już jednym z nas, witamy Cię w świecie biegaczy. Szykuj się na kolejny start – tak skomentował ten wpis nasz biegacz.

Czas trwania akcji

Misja TokyoMarathon 2020 zakończy 1 marca 2020 roku się z chwilą przekroczenia linii mety przez naszego biegacza. Jego bieg będzie można śledzić na żywo za pomocą specjalnej aplikacji udostępnianej przez organizatora biegu.

Budżet

Chcemy zebrać 50 000 PLN. Tyle wg naszych szacunków wystarczy, by zapewnić wsparcie rodzinom naszych podopiecznych i im samym na przeżycie kolejnego roku. Nie są to oczywiście wszystkie koszty opieki nad chorymi, ale z 13-letnich doświadczeń Fundacji wynika, że taka pomoc jest na tyle znacząca, że wystarcza na wsparcie na przynajmniej podstawowym poziomie.

Oczywiście jeśli przekroczymy zakładaną sumę, to będzie fantastycznie!

Przykładowe wydatki, które jako Fundacja staramy się pokrywać rocznie to:

  1. zakup lekarstw (ok. 60 000 PLN)
  2. zakup żywności (ok. 30 000 PLN)
  3. zakup sprzętów rehabilitacyjnych i wózków inwalidzkich (ok. 70 000 PLN)
  4. opłacanie rehabilitacji (ok. 50 000 PLN)

Poza samą opieką Fundacja Niesiemy Nadzieję stara się zapewnić swoim podopiecznym radość życia w postaci różnych form socjalizacji, zabawy podczas wspólnie spędzanego czasu. Przykładowo organizujemy m.in. kilkudniowe wyjazdy wakacyjne nad polskie morze, bale karnawałowe, spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy, wyjścia do kina i teatru.

Swoimi działaniami niesiemy nadzieję tym, którzy jej bardzo, ale to bardzo potrzebują. Przyłącz się do nas, to tak niewiele kosztuje. Każda wpłata to chwila radości dla nich. Pomyśl. Na pewno stać się na taki gest, stać Cię, by pomóc. Jeśli to zrobisz po przekonasz się, że…

…mega fajnie jest pomagać!