Kampania się zakończyła

6%

postęp

3225

z 50000 PLN
do końca (30-09-2018 g. 18:21)

zbiórka ciągła
Poznaniacy będą pomagać Malgaszom! W październiku w kierunku Madagaskaru wyrusza specjalna misja żywieniowa.

                              project-6965034c-fa92-4837-8bae-ea23aa158c071528407028-content-0x0.png

project-6965034c-fa92-4837-8bae-ea23aa158c071528404138-content-0x0.png

Stanowimy 14-osobowy zespół wolontariuszy, w skład którego wchodzą: specjaliści z zakresu żywienia człowieka, biotechnolog, młodzi dietetycy (9 studentów dietetyki i technologii żywności z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu) oraz ochotnicy, którzy zgłosili się do pomocy.

Jako misja medyczno-żywieniowa pragniemy nieść pomoc jak największej grupie kobiet i dzieci na Madagaskarze. Dlatego będziemy pracować w grupach medycznych i żywieniowych w różnych lokalizacjach na Czerwonej Wyspie. Grupa żywieniowców  „Misji Madagaskar”, czyli 9-ciu studentów pod opieką Pani dr hab. Magdaleny Człapka-Matyasik, i dr hab. Magdaleny Zielińskiej-Dawidziak skupiać się będzie na rozpoznaniu, poprawie i diagnostyce stanu odżywienia i profilaktyce chorób cywilizacyjnych miejscowej ludności. Będziemy pracowali z grupą kilkuset (300-400) dzieci, między innymi mieszkanek domu dla dziewcząt i mniejszymi dziećmi w szkole, którą opiekuje się fundacja „Dzieci Madagaskaru”, a niektórzy z nas pojadą do buszu gdzie sytuacja jest najtrudniejsza.

„Misja Madagaskar” będzie kontynuacją głównego pomysłodawcy i organizatora naszej Misji: dr Anny Paczkowskiej - ginekolog-położnik z 29-letnim stażem. Na przestrzeni lat związana z Kliniką Ginekologii Uniwersytetu Medycznego i Szpitalem Świętego Wojciecha w Poznaniu.

Lecąc na Madagaskar, chcemy dać Malgaszom jak najwięcej, nasze siły, optymizm, nasz entuzjazm, zapał. To bardzo pomoże, ale są też potrzeby materialne, wiele rzeczy dużo kosztuje... Czekają nas spore wydatki, których w całości niestety nie jesteśmy w stanie pokryć samodzielnie, by móc udać się z misją.

Zbieramy zarówno na pokrycie kosztów, które umożliwią nam zakup potrzebnej żywności, tzw. żywności specjalnego przeznaczenia, o wysokiej wartości odżywczej i energetycznej, odżywek, suplementów, mleka i suplementów dla dzieci z ryzykiem anemii. Potrzebne są fundusze na zakup żywności na miejscu. Szacujemy, że na ten cel potrzebujemy około 30-40 tysięcy złotych.

Mamy w planie podjęcie też działań edukacyjnych, w domach dla dziewcząt i dzieci, gdzie będziemy między innymi pracować. Będziemy edukować na temat higieny i poprawy odporności,  źródeł witamin i składników mineralnych, z dostępnych na wyspie produktów. Na Madagaskarze panuje pogląd, że witaminy są w tabletkach. Potrzebny będzie nam sprzęt audiowizualny (rzutnik z małym laptopem). By zachęcić dzieci do nauki przez zabawę będziemy też potrzebować przyborów szkolnych. Na miejscu brakuje niemal wszystkiego.

Ogrom wydatków przerasta nasze chęci i możliwości, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc zarówno do Państwa, jak i firm, które zechciałby wesprzeć nasze działania. Potrzebujemy:

  • leków i suplementów diety,
  • żywności specjalnego przeznaczenia dla niedożywionych dzieci,
  • mlek modyfikowanych dla małych Malgaszów z anemią,
  • przyborów szkolnych.

Podróż i pobyt na Madagaskarze dla każdego z wolontariuszy, wiąże się z następującymi wydatkami: na bilet lotniczy (ok. 3000 PLN), ubezpieczenie (ok 300 PLN), opłaty wizowe (200 PLN), szczepienia i leki przeciwmalaryczne (ok.1000 PLN), a także transport i zakwaterowanie na wyspie (2600 PLN). Łącznie około 7000 PLN. Niezależnie od funduszy, które potrzebujemy na zakup i transport produktów dla Malgaszy.

W związku z tym, liczymy na Państwa hojność, gdyż każdy, poprzez nawet najmniejszą wpłatę, może stać się częścią naszej misji i przyczynić się do lepszego życia Malgaszów. Pamiętajmy, że 1 posiłek kosztuje jedynie
4 zł.
i oznacza jedno najedzone dziecko, a każda wpłata pomoże nam w realizacji naszego celu.

project-6965034c-fa92-4837-8bae-ea23aa158c071528404378-content-0x0.png

Facebook: Misja Madagaskar

E-mail: m.madagascar.office@gmail.com