Kampania się zakończyła

3%

postęp

320

z 9000 PLN
do końca (23-06-2019 g. 10:41)

zbiórka ciągła
Zbieramy środki na 3-tyg. wyjazd uczniów CKZiU w Środzie Wlkp. w ramach Misji Betlejem, gdzie będą pomagać siostrom Elżbietankom prowadzącym tam sierociniec.

Misja Betlejem

Misja Betlejem to nazwa naszego projektu. Jesteśmy 10-osobową grupą wolontariuszy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiego, w której skład wchodzi 5 dziewczyn z klasy gastronomicznej, 3 informatyków i 2 opiekunów. Wspólnie postanowiliśmy pomóc dzieciom z Domu Pokoju w Betlejem. Sierociniec prowadzony jest przez Siostry Elżbietanki z Prowincji Poznańskiej.

project-9f3c394e-6aa8-4cea-9789-0130df9d69771557652391-content-0x0.jpg
Dom Pokoju w Betlejem 


Betlejem już od czasów Jezusa jest miejscem, gdzie jest bieda. Choć minęło tyle czasu, dzisiaj nie jest inaczej. Bardzo dużo ludzi żyje tam w ubóstwie. Największymi ofiarami są dzieci. Bardzo często odrzucone przez rodziny żyją na ulicy. Szkoła nie jest obowiązkowa w Palestynie, dużo dzieci więc nie umie ani czytać, ani pisać.

Dom Pokoju

Dom Pokoju jest miejscem, gdzie Siostry Elżbietanki z Poznańskiej Prowincji służą potrzebującym. Dzieci otrzymują tutaj wszystko, co jest potrzebne do życia i wychowywane są w duchu chrześcijańskim. Tutaj dzieci mieszkają, jedzą rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Tutaj otrzymują to, czego nie doświadczyli nigdzie indziej, nawet w domu rodzinnym – dobroć i miłość.

Mimo ciepła pracowaliśmy codziennie...


Dom Pokoju jest miejscem, które funkcjonuje dzięki dobru ludzi, którzy ofiarami lub własną pracą wspomagają jego działanie. Siostry nie mogą liczyć na żadne wsparcie ze strony palestyńskiej. Szkoła jest płatna. Wykształcenie jednego dziecka to koszt ok. 8.000 złotych. Obecnie w domu przebywa 25 dzieci, które uczęszczają do szkoły.

Wolontariusze z Hipolita 2018


Nasze wcześniejsze działania w Betlejem

Tegoroczny wyjazd jest kontynuacją zeszłorocznego projektu „Fachowcy z Hipolita dla Domu Pokoju w Betlejem”, kiedy to z grupą uczniów z kierunków budowlanych postawiliśmy zakrystię, przebudowaliśmy sanitariaty i dostosowaliśmy pomieszczenia do potrzeb szwalni. Dzisiaj dziewczęta korzystają już z pomieszczeń i nabywają nowych umiejętności.

Na co zbieramy środki?

Lecąc do Betlejem chcemy dać dzieciom jak najwięcej, nasze siły, optymizm, nasz entuzjazm, zapał. To bardzo pomoże, ale są też potrzeby materialne, wiele rzeczy dużo kosztuje... Czekają nas spore wydatki, których w całości niestety nie jesteśmy w stanie pokryć samodzielnie, by móc udać się z misją. Zbieramy również na pokrycie kosztów, które umożliwią nam transport i pobyt w Betlejem. Potrzebujemy na ten cel ok. 10 tysięcy złotych. Chcielibyśmy także z zebranych pieniędzy pokryć choć częściowo koszty nauki kilkorga dzieci z Domu Pokoju w Betlejem.

Mamy też w planach podjęcie działań edukacyjnych wśród dzieci, gdzie będziemy uczyć się z nimi poprzez zabawę. Będziemy dawać im dobro, którego im brakuje. By zachęcić dzieci do nauki przez zabawę będziemy też potrzebować przyborów szkolnych. Zajmiemy się także gotowaniem posiłków z dostępnych produktów. Na miejscu brakuje niemal wszystkiego.

Ogrom wydatków przerasta nasze chęci i możliwości, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc zarówno do Państwa, jak i firm, które zechciałyby wesprzeć nasze działania. W związku z tym, iż nie chcemy obciążać sióstr swoim pobytem, liczymy na Państwa hojność, gdyż każdy, poprzez nawet najmniejszą wpłatę, może stać się częścią naszej misji i przyczynić się do lepszego życia dzieci z sierocińca w Betlejem.

Nagrody

 Za wsparcie naszego projektu przewidujemy następujące nagrody:

  • 1 zł i więcej - wpłata bez nagrody
  • 5 zł i więcej - podziękowanie mailowe
  • 50 zł i więcej - kartka z Betlejem
  • 200 zł i więcej - kartka + informacja o wsparciu na stronie internetowej
  • 1000 zł i więcej - pamiątka z Betlejem + informacja o wsparciu na stronie internetowej szkoły
  • 10 000 zł i więcej - osobiste wręczenie pamiątki wykonanej w Betlejem i informacja na stronie szkoły (na terenie RP)