"Miasteczko City OK", zbuduj z nami wspaniałe miejsce.

Kampania się zakończyła

0%

postęp

60

z 20000 PLN
do końca (15-12-2018 g. 04:24)

zbiórka ciągła
Radosne, przyjazne, pomocne, takie ma być MIASTECZKO CITY OK. Dołącz do projektu i zbuduj z nami miejsce dla potrzebujących wsparcia kobiet.

Anka. Zapytacie pewnie kim jest?

26 latka, pełna życia i energii, studentka ostatniego roku fizyki. Z mnóstwem planów i pomysłów na życie. Radosna, energiczna wiecznie z nosem w książkach. Zwykła dziewczyna, z wielkimi planami na przyszłość.

Pewnego dnia Anka poczuła się gorzej, już wcześniej zdarzało się, że miała słabsze dni kiedy właściwie nie chciało podnosić jej się z łóżka, ale bagatelizowała temat. Przecież jest młoda, a każdemu zdarzają się spadki formy. Nie zwracała też uwagi na to, że traci na wadze i właściwie nie ma już ubrań, w których nie wyglądałaby jakby pożyczyła je od starszej siostry. O wszystko to winiła stres związany ze szkołą i drobnymi problemami rodzinnymi.

Obudziła się jeszcze przed świtem, ból głowy był tak nieznośny, że nie mogła utrzymać równowagi. Zemdlała. Ilona, jej współlokatorka znalazła ją leżącą na podłodze w pokoju. Przerażona wezwała karetkę. Anka spędziła kilka dni w szpitalu na badaniach, ich wyniki przewróciły jej świat do góry nogami. Diagnoza była krótka – białaczka. Leczenie, chemioterapia i walka z czasem. Od kilku miesięcy Anka walczy o siebie, o swoje życie, o lepsze jutro i lepszą przyszłość, w którą wierzy z całego serca.

Historia Anki to tylko jedna z miliona historii o chorobie, cierpieniu i walce o siebie.

Takich Anek jest więcej, nie tylko tych którym na drodze do szczęścia stanęła choroba, ale tez tych które borykają się z innymi problemami.

Anka wychowująca samotnie dziecko, bo mężczyzna, z którym się związała nie miał odwagi ani chęci, aby podołać roli ojca i partnera.

Anka, która ma dosyć swojego życia i nie może na siebie patrzeć, bo depresja wyniszcza ją od środka.

Anka, która została oszpecona w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Albo taka Anka, która całymi dniami wykonuje codzienne obowiązki domowe i nie ma chwili dla siebie.

Każdą z nas może być taką Anką, może potrzebować pomocy, opieki, rozmowy, porady i wsparcia w stawieniu czoła kłodom jakie niekiedy życie rzuca nam pod nogi.

Dlatego zbudujmy wspólnie miejsce, do którego każda z nas może przyjść. Może podzielić się swoimi troskami, smutkami, ale i sukcesami. Miejsce, które będzie  dla kobiet.

Przyłącz się do akcji „Miasteczko City OK” – dołóż swoją cegiełkę i zbuduj z nami miejsce, gdzie każda z nas znajdzie kąt dla siebie.  Miejsce, w którym poczujemy się lepiej, w którym każda z nas znajdzie chwilę wytchnienia. Napijmy się wspólnie kawy, porozmawiajmy, dzielmy się doświadczeniami. 

Miasteczko City OK to inicjatywa Fundacji City OK, która została stworzona dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej.

Na początek zaczniemy od Warszawy, chcemy stworzyć tu miejsce gdzie będziesz mogła przyjść podzielić się swoimi doświadczeniami, uzyskać pomoc specjalisty, albo po prostu posiedzieć z nami i napić się kawy nie robiąc nic. Metodą małych kroków chcemy budować takie miejsca w całej Polsce.

Brzmi nieźle, prawda?

Niestety, jak w wielu przypadkach na drodze do fajnych pomysłów stoi mnóstwo przeszkód, jedną z nich są pieniądze. Aby znaleźć lokal i rozpocząć działanie potrzebujemy Twojej pomocy.

Jeżeli chcesz wspomóc plan budowy Miasteczka City OK to dorzuć swoją cegiełkę i pomóż nam zbudować wspaniałe miejsce – od nas dla nas.

Kto wie może już niebawem spotkamy się wspólnie na kawie? ;)

 project-d696cd54-2481-4906-845b-60acbb126fa21510262738-content-0x0.jpg

Fundacja City OK

Aleje Jerozolimskie 81

02-001 Warszawa

KRS: 0000665512

e-mail: fundacja@cityok.pl

tel.: +48 724 700 200