Inspirujemy ludzi, aby niemożliwe stało się możliwe

Kampania się zakończyła

0%

postęp

94

z 50000 PLN
do końca (30-06-2018 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Wesprzyj dzieci w trudnej sytuacji i podaruj im lepszy start w życie.

Inspirujemy ludzi, aby niemożliwe stało się możliwe. Uwierz w siebie i działaj!

Możliwe jest wszystko to, w co wierzysz. Jeżeli możemy o czymś pomyśleć, możemy to także zrealizować i zmienić niemożliwe na możliwe. 

CZYM JEST LIFE PLAN?

Cała akcja, na którą zbieramy 50 000 zł przeznaczona jest na sfinansowanie programu LIFE PLAN dla piątki dzieci, które zgłoszą się do Fundacji. 

Fundamentem projektu Life Plan, 8-miesięcznego rozwojowego programu stypendialnego, jest metoda Biegun autorstwa Marka Kamińskiego. Powstała ona na bazie doświadczeń z wypraw znanego polskiego polarnika i podróżnika. Program Life Plan jest kontynuacją wsparcia młodych ludzi w podejmowaniu zmiany w ich życiu. Tak, jak metoda Biegun wpłynęła na Jaśka Melę podczas wypraw na Bieguny w 2004 roku.

Celem Life Planu na 2018 rok jest objęcie wsparciem 50 uczestników w wieku 12–16 lat, którzy w czasie 8 miesięcy poznają metodę Biegun, nauczą się korzystać z narzędzi pomagających im realizować cel. W czasie całego procesu sformułują swój cel i nauczą się, jak go osiągnąć. W trakcie programu będą mieli szansę zbudować poczucie własnej wartości oraz postawę Zdobywcy. Uczestnicy wypracują nowe kompetencje, które realnie pozwolą im kształtować swoje życie i podejmować decyzje.

W ciągu następnych 10 lat chcemy objąć programem około 1000 dzieci – 100 rocznie.

PROGRAM

Uczestnicy przejdą przez 8 modułów edukacyjnych w tym:

 1. dwutygodniowe Obozy Zdobywców Biegunów,
 2. warsztaty rozwoju kompetencji,
 3. wyprawę surviwalową.

Dodatkowo przewidziane jest 7 sesji indywidualnych z trenerem metody Biegun, podczas których dzieci będą wspólnie z trenerem szukać rozwiązań dla pojawiających się w trakcie procesu trudności i wyzwań.

Budżet na jednego uczestnika wynosi 10 000 zł, a w skład tego budżetu wchodzi:

 • integracyjne warsztaty rozwoju, Obóz Zdobywców Biegunów, survialowa wyprawa wokół jeziora Łebsko,
 • opieka doświadczonych trenerów przez cały okres trwania programu Life Plan,
 • opracowanie planu realizacji wybranego celu/marzenia,
 • poznanie autorskiej metody „Biegun” Marka Kamińskiego,
 • inspirujące spotkania ze znanymi postaciami.

DLA KOGO JEST LIFE PLAN?

Dla ambitnych nastolatków w wieku 12-16 lat, którzy mają trudną sytuację życiową lub są przewlekle chorzy, niepełnosprawni. Aby wziąć udział w programie należy zgłosić swoją pracę w Konkursie „Jaki jest Twój Biegun?”. Nagrodą w konkursie jest udział w programie. Konkurs nadal trwa, więc można wysyłać swoje prace do Fundacji.

 

EKIPA

Autorem programu jest Marek Kamiński. Program został stworzony przy udziale dr Joanny Heidtman.

TRENERZY 

Nasi najlepsi ludzie, certyfikowani trenerzy metody Biegun, osoby z doświdczeniem pracujące z dziećmi i młodzieżą. 

O FUNDACJI 

Fundacja Marka Kamińskiego od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji ich marzeń. Poprzez nasze działania kształtujemy lepszą przyszłość człowieka w harmonii z naturą, otoczeniem i światem. Prowadzimy projekty charytatywne, ekologiczne i edukacyjne.

MOŻLIWE JEST WSZYTKO

 

Wśród zrealizowanych projektów Fundacji Marka Kamińskiego są:

 • wyprawa "Razem na biegun", która była bezprecedensową podróżą trzech doświadczonych polarników z niepełnosprawnym 15-letnim Jaśkiem Melą na oba Bieguny Ziemi. Dzięki tej wyprawie, Jaś Mela stał się pierwszym, najmłodszym i do tego pierwszym niepełnosprawnym polarnikiem, który w jednym roku zdobył oba bieguny wpisując się tym samym do historii wypraw polarnych.
  W trakcie trwania pierwszej wyprawy “Razem na biegun” udało się nam zebrać 733 227 złotych na zakup protez dla osób niepełnosprawnych. Zebrana kwota została przeznaczona na dofinansowanie zakupu protez dla 65 osób z całej Polski;
 • Klub Odkrywcy Dobra - program stałej pomocy osobom niepełnosprawnym. Głównym celem Klubu Odkrywcy Dobra jest finansowanie rehabilitacji osób niepełnosprawnych lub cierpiących na choroby wymagające rehabilitacji, a także zakup przyrządów do ćwiczeń rehabilitacyjnych i innych działań wspierających naszych podopiecznych;
 • Nadzieja dla serc - warsztaty i obozy motywujące dla dzieci z problemami kardiochirurgicznymi i kardiologicznymi oraz ich rodziców. Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne poprzez przeprowadzenie warsztatów motywujących wykorzystując dostępne, nie zawsze powszechnie znane metody wsparcia, motywacji, relaksacji, radzenia sobie ze stresem, spędzania wolnego czasu w sposob interesujący i atrakcyjny dla adresata warsztatów;
 • Wisła XXI wieku - kilkuletni projekt edukacyjno-społeczny. Jego celem jest dyskusja na temat możliwości wykorzystania potencjału tkwiącego w lokalnych społecznościach, połączenia idei wzbogacania się na turystyce i innych gałęziach przemysłu w oparciu o wodę i Wisłę z poszanowaniem natury i naszych wzajemnych potrzeb. Pierwszymi etapami realizacji tego projektu była letnia i zimowa Ekspedycja Wisła, podczas których powstał film dokumentalny poświęcony Wiśle oraz znaczeniu natury dla człowieka. Z doświadczeń, które Fundacja uzyskała podczas realizacji tych dwóch projektów, zrodził się przewodnik „Wisła – 1047 tajemnic oraz zorganizowana została konferencja „Wisła XXIw. Szanse i zagrożenia 2010-2015”. 13-14 listopada odbędzie się kolejna konferencja - "Wisła w zrównoważonej energetyce i turystyce".

...i jeszcze wiele innych ważnych działań, pomoc w zakupie protez, warsztaty wsparcia psychologicznego, patronaty i wsparcie wypraw w najdalsze zakątki świata....

DLACZEGO WARTO NAM POMAGAĆ?

Ponieważ od lat staramy się docierać do źródeł problemów społecznych i działać tak jak „(…) ten, kto wskazuje jak sami mogą sobie pomóc”. Będąc blisko osób, grup dotkniętych różnymi problemami społecznymi łatwiej jest nam ocenić jakie są ich potrzeby, co można konkretnie zrobić, aby wspomóc człowieka tak, by w jego życiu na nowo pojawiła się chęć do działania.

Do tej pory zorganizowaliśmy już

9 obozów,

pomogliśmy ponad 200 dzieciom z całej Polski,

przeszkoliliśmy 1700 nauczycieli z metody Biegun,

20 trenerów i kilkadziesiąt osób prywatnych.

Każda wpałacona złotówka to mała rzecz, dzięki której mogą zdarzyć się wielkie rzeczy – jak realna pomoc potrzebującym. Dla Ciebie to niezauważalna kwota, dla nich szansa na lepsze życie.