Księżycowy audiobook dla dzieci

Kampania została sfinansowana!

126%

postęp

1265

z 1000 PLN
do końca (28-02-2019 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Wesprzyj nagranie audiobooka dla dzieci i wyrusz z Polą w podróż w poszukiwaniu zdrówka! Ta książka niesie nadzieję i może pozwoli komuś wygrać z chorobą...

O Fundacji

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową działa od 1991 r. Prowadzi Ośrodek Terapeutyczny w Warszawie. W budynku Fundacji zorganizowano także miejsca do mieszkania dla rodzin, które przyjeżdżają do Warszawy leczyć dzieci. W Ośrodku jest kuchnia, pralnia, jadalnia, pokoje zabaw dla dzieci,sala rehabilitacyjna – wszystko po to, aby rodziny wyrwane przez chorobę dziecka z domów, mogły prowadzić normalne życie.

Fundacja prowadzi także wiele innych projektów i działań. Organizuje obozy wypoczynkowe, obozy rehabilitacyjne, prowadzi działania edukacyjne i szkoleniowe, wspiera kliniki onkologiczne kupując sprzęt medyczny. Pracownicy i wolontariusze Fundacji organizują dla dzieci zajęcia plastyczne, imprezy urodzinowe, odwiedzają pacjentów w szpitalu.

Każdego roku z pomocy Fundacji korzysta kilkaset osób. O wszystkich działaniach można przeczytać na stronie fundacja.net.

       

      

Księżycowy kot

Teraz przyszła pora na kolejny projekt: wydanie księżycowego audiobooka dla dzieci! „Księżycowego kota” Fundacja otrzymała w prezencie od autora Andrzeja Czuby. Jest to piękna opowieść o chorej dziewczynce, która zaprzyjaźnia się z Księżycowym Kotem i razem wyruszają w podróż w poszukiwaniu zaginionego zdrówka. Jest to książka o emocjach towarzyszących dziecku w chorobie  bardzo prawdziwe, wzruszające słowa o świecie dziecka, które stara się zrozumieć otaczający je świat i to, co się z nim i w nim dzieje podczas choroby.

"Księżycowy kot" z pewnością spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. W książce jest wiele warstw i każdy może wyciągnąć z niej to, co go najbardziej zainteresuje i to, czego najbardziej potrzebuje. Opowieść mogą też wykorzystywać psychoonkolodzy podczas pracy z dziećmi. Dorośli także nie będą się przy niej nudzić!

„- Chcemy się dowiedzieć, gdzie jest zdrówko Poli – odezwał się Kot. – Zdaje się, że zawędrowało bardzo daleko. Czy wiesz może, Sowo, gdzie ono jest?

Sowa nie odpowiedziała, tylko znowu zaczęła stukać dziobem w ekran tabletu. Wydawał przy tym dziwne pomruki. Pola rozumiała jedynie pojawiające się w nich słówko hę. Spojrzała na Kota. Nie wyglądał na zniecierpliwionego, mimo iż Sowa stukała w ekran już dość długo. Wreszcie przestała stukać.

- Zajrzałam tu i tam – wyjaśniła. – Ale sprawa nie jest taka prosta.

Pola musiała mieć zawiedzioną minę, bo Sowa pospiesznie dodała:

- Widzisz, moja damo, nie wszystko na tym świecie można odnaleźć tak od razu. Czasem trzeba poświęcić nieco czasu i wysiłku. Za to jeśli już odnajdzie się to, czego się szukało, to wtedy oooo… Rozumiesz, hę?”

Dlaczego audiobook?

Bo audiobook to bardzo fajna forma, która pozwala po prostu zamknąć oczy i wyruszyć w podróż do magicznego świata. Można leżeć wygodnie, odpoczywać i słuchać, a wyobraźnia sama zaczyna działać... Książkę wydaliśmy już w tradycyjnej postaci, ale chcielibyśmy też stworzyć wersję "do słuchania" i udostępniać ją bezpłatnie naszym podopiecznym i pacjentom dziecięcych klinik onkologicznych. 

Budżet

Zebrane pieniądze przeznaczymy na nagranie audiobooka w profesjonalnym studiu dźwiękowym.

Dodatkowe środki - ponad zakładane 1000zł - przeznaczymy na zorganizowanie spotkań autora książki z pacjentami dziecięcych klinik onkologicznych w Warszawie.