Język polski nie zna granic!

Kampania się zakończyła

91%

postęp

3650

z 4000 PLN
do końca (14-01-2019 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Sfinansowanie stypendiów na naukę w polskiej szkole on-line dla dwójki dzieci mieszkających poza granicami.

project-648a2526-385f-49f1-afec-e78288c5870b1541672179-content-0x0.jpg

Jaki jest nasz cel?

Ufundowanie stypendium na naukę w szkole on-line dla dziecka polonijnego.

Jak chcemy to zrobić?

Pragniemy wykupić dziecku dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej i zapewnić mu edukację przez cały rok szkolny.

Dlaczego stworzyliśmy ten projekt?

Polacy przebywający na emigracji pragną zachować kontakt z językiem ojczystym, historią, tradycją i kulturą naszego kraju. Niejednokrotnie nie mają na to szans ze względu na oddalenie od szkół polskich lub różne trudności życiowe. Dlatego wychodzimy z propozycją skorzystania ze stypendium dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Jaki jest koszt jednego stypendium?

Koszt nauki jednego dziecka to „jedyne” 2000 zł na rok. Dla wielu osób jest to niewielka kwota za dostęp do pełnej polskiej podstawy programowej, lekcji on-line, a także wsparcia polskich nauczycieli i kontakt z dziećmi z całego świata. Niestety wiele osób nie jest w stanie pozwolić sobie nawet na taką kwotę za możliwość polskiej edukacji.

Kim jesteśmy?

Tworzymy Fundację Edukacji Polonijnej i od wielu lat dbamy o naszych Rodaków mieszkających za granicą. Pomagamy w edukacji w języku polskim dzięki dostępowi do polskiej szkoły on-line. Bliski jest nam także dobry wizerunek Polski oraz języka polskiego za granicą, dlatego jesteśmy też ambasadorami naszej kultury poprzez częste akcje społeczne.

Z kim działamy?

Nauka dzieci odbywa się w całości przez Internet z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzieci mają dostęp do pełnej polskiej podstawy programowej, kontaktu z nauczycielami, lekcji w grupach oraz webinariów. Wszystko dzieje się na specjalnie stworzonej Internetowej Platformie Edukacyjnej w Polonijnej Szkole Podstawowej.

Kto jest beneficjentem stypendium?

Są to młodzi Polacy, którzy mieszkając w wielu zakątkach świata, nie stracili swojego poczucia tożsamości i dumy ze swojego pochodzenia. Każdy beneficjent programu stypendialnego to zawsze konkretne dziecko, podopieczny Fundacji, który realnie potrzebuje takiego wsparcia. Pokażmy wspólnymi siłami, że język polski nie zna granic!