IV Piknik Przyjaciół Grupy Medyk 4x4

Kampania się zakończyła

13%

postęp

692

z 5000 PLN
do końca (30-06-2018 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Zbieramy pieniądze na organizację kolejnej edycji Pikniku Charytatywnego Przyjaciół Grupy Medyk 4x4, który odbędzie się w dniach 14-15.07.2018 w Złotym Stoku.

                                           

KIM JESTEŚMY

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Medyk 4x4 jest stowarzyszeniem, które rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2011 roku. Zrzesza ono w swoich szeregach wielu specjalistów różnych dziedzin związanych z ratownictwem: m.in. ratowników medycznych na co dzień pracujących w pogotowiu, pielęgniarki oraz lekarzy. Każdy z obsady ma wielkie serce nastawione na pomoc.

NASZE DZIAŁANIA

Pierwszy Piknik Rodzinny organizowany przez grupę Medyk 4x4 odbył się w lipcu 2015 roku w Srebrnej Górze. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji: były konkursy, zabawy, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także nocne zwiedzanie srebrnogóskiej twierdzy. Głównym celem pikniku była zbiórka pieniędzy dla Kacperka, który urodził się z niedorozwojem lewej kości piszczelowej i od urodzenia potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji. Udało nam się uzbierać wtedy kwotę 4.000,00 zł. 

               

W związku z tym, iż po Pierwszym Pikniku Rodzinnym wiele osób pytało nas o kolejne edycje imprezy postanowiliśmy, że ta iniciatywa na stałe zagości w naszym kalendarzu corocznych planów wakacyjnych. Zdecydowaliśmy, że nasz piknik co roku odbywał się będzie w innym miejscu na terenie Dolnego Śląska. Chcieliśmy także, aby każda z edycji chociaż w niewielkim stopniu wpłynęła na poprawę życia dziecka objętego przez nas pomocą.

Drugi Piknik Rodzinny odbył się w Łomnicy. Celem zlotu była niezmienne dobra i bezpieczna zabawa w rodzinnym gronie. Jak zawsze było mnóstwo konkursów i zabaw, wspólne smażenie kiełbasek, a także możliwość przejechania się autem terenowym. Tym razem środki finansowe zbieraliśmy dla Filipka, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, wodogłowie oraz padaczkę lekoodporną. Liczba uczestników, a tym bardziej uzbierana kwota, przerosły nasze oczekiwania. Zgromadziliśmy ponad 12.000,00 zł.

                            

Trzeci Piknik Rodzinny zorganizowany został w lipcu 2017 roku na Kolorowych Jeziorkach w Wieściszowicach. Na piknik zostali zaproszeni wszyscy przyjaciele grupy Medyk 4x4. Podczas imprezy można było spróbować różnych potraw, ciast i kiełbasek z ogniska. Pokaz Tancerzy ognia w "purpurowym jeziorku" zakończył pierwszy dzień imprezy. Drugiego dnia odbył się przejazd autami terenowymi szlakiem Krainy Wygasłych Wulkanów. Środki zbierane były tym razem dla dwójki wspaniałych dzieci - Zuzy i Kacperka. Kwota ponad 17.000,00 zł świadczy o kolejnym wielkim sukcesie naszej inicjatywy.

               

        

NA CO ZBIERAMY ŚRODKI?

W tym roku organizujemy IV Piknik Przyjaciół Grupy Medyk 4x4, który odbędzie się w dniach 14-15 lipca na terenie Gminy Złoty Stok. 17 maja 2017 roku część lokalnej społeczności spotkała wielka tragedia. W miejscowości Mąkolno doszło do wybuchu w fabryce prochu. W wyniku eksplozji zginęło dwóch pracowników, a kilkanaście osób zostało rannych. Od samego początku lokalne urzędy i cała społeczność jednoczą się i pomagają rodzinom pracowników poszkodowanych w wybuchu. Ponieważ potrzeby są nadal duże, podjęliśmy decyzję, że tegoroczny piknik poświęcony zostanie osobom poszkodowanym i dzieciom ofiar.

Prosimy Was o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku. To także dzięki Wam zarówno dzieci ofiar tej straszliwej tragedii, jak i również osoby w niej poszkodowane mogą wrócić do normalnego życia, to dzięki Waszej pomocy ich sytuacja może zacząć się poprawiać, to w Waszych rękach drzemie ogromna siła.

Nawiązaliśmy już wspołpracę z wieloma osobami prywatnymi oraz firmami, które bezinteresownie i z dobroci serca zdecydowały się nas wspomóc w formie występów, animacji, prelekcji, wstawienia dmuchańców dla dzieci itp. Niestety wszystko to generuje koszta, których nie jesteśmy w stanie ominąć (koszty dojazdów artystów i transportu rzeczy wielkogabarytowych, koszty zużycia materiałów wykorzystywanych do występów, opłaty za wstawienie i opróżnienie toi-toi, opłaty za zużycie energii elektrycznej, zapewnienie ochrony dla uczestników pikniku itp.).

Do tej pory wszelkie tego typu koszta udawało się nam pokryć bezpośrednio z wpływów od naszych wspaniałych Darczyńców, jednak dynamiczny rozrost naszej imprezy powoduje, że zobowiązania finanowe stale rosną i nie jesteśmy w stanie sami pokryć ich w całości. Dlatego właśnie prosimy Was o pomoc - zróbmy to razem i sprawmy, aby na buziach dzieci ofiar oraz osób poszkodowanych w wybuchu Fabryki Prochu w Mąkolnie znów zagościł uśmiech.