"Iskra pamięci"

Kampania się zakończyła

13%

postęp

260

z 2000 PLN
do końca (11-11-2018 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Zbieramy fundusze na zakup „Kiosku multimedialnego”. Urządzenie to będzie głównym elementem mającej powstać Izby Pamięci poświęconej patronce naszej szkoły.

Cel kampanii

Jesteśmy grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego z Wejherowa. W tym roku szkolnym podjęliśmy się realizacji kampanii społecznej na terenie naszej okolicy. Jej celem jest zebranie pieniędzy na zakup „Kiosku multimedialnego”. Urządzenie to będzie jednym z głównych elementów mającej powstać, w naszej szkole, Izby Pamięci poświęconej patronce naszej szkoły bł. Siostrze Alicji Kotowskiej. 

Dlaczego Bł. Siostra Alicja Kotowska?

Błogosławiona s. Alicja Kotowska jest nie tylko ważną osobą dla społeczności naszej szkoły czy Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek, ale także dla społeczności Wejherowa i całej Polski. Jako studentka medycyny          w 1920 r. pospieszyła na front, aby pełnić funkcję sanitariuszki, natomiast jako dyrektorka gimnazjum troszczyła się bardzo o patriotyczne wychowanie młodzieży. Mimo, iż jej życie trwało bardzo krótko, udało się jej dokonać rzeczy wielkich. Chcemy by powstało miejsce jej pamięci. Zakupiony Kiosk Multimedialny będzie spełniał funkcje skarbnicy wiedzy o bł. Alicji Kotowskiej (będzie można w nim zamieścić np. galerie zdjęć, filmy, prezentacje itp. związane z Błogosławioną).

Pragniemy, aby życie i działalność błogosławionej zapisało się na stałe na kartach nie tylko naszej szkoły, ale również na kartach historii Wejherowa oraz zapadło w pamięć wszystkim tym, którzy będą odwiedzać naszą miejscowość i gościć w naszej Izbie Pamięci. Chcemy, by była uhonorowaniem jej działalności na rzecz Ojczyzny, społeczności Wejherowa, Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek. Do tej pory nie stworzono takiego miejsca. Mamy nadzieję, że udział w tym projekcie nam to umożliwi.

Wszystko to łączy się również z tym, że w tym roku przygotowujemy się do 80. rocznicy jej śmierci oraz 120. rocznicy jej urodzin, co także doskonale wpisuje się w tematykę Roku Niepodległości.

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Odwiedź poniższe strony:

Życiorys patronki naszej szkoły
Strona naszej kampanii na Facebooku

Kolejne cele akcji

Jeżeli uda nam się zrealizować nasz cel ponad normę, to wybierzemy "lepszy sprzęt" lub przeznaczymy fundusze na dalsze doposażanie Izby Pamięci poświeconej patronce naszej szkoły.