Impreza, wycieczka i warsztaty dla osób niepełnosprawnych

Kampania się zakończyła

17%

postęp

895

z 5000 PLN
do końca (23-10-2017 g. 16:09)

zbiórka ciągła
Chcemy, żeby osoby niepełnosprawne mogły bez przeszkód korzystać z życia, dlatego zbieramy fundusze na cykl imprez.

Cześć, witaj! :) Jestem Agnieszka i chcę opowiedzieć Ci o projekcie, który mam przyjemność koordynować. Rozsiądź się więc wygodnie, bo mam Ci do przekazania kilka istotnych informacji.

Po pierwsze:
Dziękuję, że kliknąłeś w link do naszej zbiórki. Być może to właśnie dzięki Twojemu wsparciu uda nam się zrealizować marzenia wielu ludzi. Ludzi takich, jak Ty. Z marzeniami takimi, jak Twoje. Którzy w obawie przed brakiem akceptacji i narażeniem się na śmieszność zamykają się w czterech ścianach. I marzą... Marzą o dniu, w którym tak jak Ty, po prostu wyskoczą ze znajomymi na miasto, pogadają, pośmieją się, zatańczą.

Po drugie i kolejne:
Jak świat światem - tak zdrowie było, jest i będzie najważniejsze. Wiele osób niepełnosprawnych fizycznie ma za sobą traumatyczne doświadczenia. Czy to związane z chorobą czy z wypadkiem. Powrót do zdrowia, rehabilitacja - na pewnym etapie życia to było dla nich najważniejsze. Niestety, bardzo często jest tak, że po leczeniu pacjenci są zostawiani sami sobie. Rzuceni na głęboką wodę codzienności nie radzą sobie w nowej, cholernie trudnej rzeczywistości.

I oto są. Niewidomi, głusi, sparaliżowani. Chcą żyć normalnie, chcą znów być potrzebni, chcą się bawić, pracować, szaleć z miłości.

Chcą i mogą. A my chcemy im w tym pomóc. Dać możliwość, stworzyć okazję do spotkania, do wspólnej nauki, do zabawy co sił i do śpiewu aż tchu brak.

Co chcemy zrobić:
Zorganizować cykl wydarzeń reakreacyjnych dla osób niepełnosprawnych. W poprzednich latach zorganizowaliśmy już wspólnie kilka bali i zabaw tanecznych oraz cykl warsztatów tańca na wózku inwalidzkim. W poprzednim roku, z powodu braku finansowania, nie udało się zorganizować ani jednej zabawy. Rozczarowanie było ogromne. Zawiedliśmy ich. Jednak być może to właśnie dzięki Twojemu wsparciu jeszcze w tym roku będziemy mogli znowu zaprosić do nas naszych przyjaciół i zorganizować dla nich najlepszą imprezę w życiu! 

Planujemy:
- Rozpocząć wszystko ogniskiem integracyjnym. Takim z prawdziwego zdarzenia, z graniem na gitarze i wspólnymi śpiewami do białego rana.
- Jak już wszyscy ochłoną i zaczną tęsknić, wykwalifikowani instruktorzy, przy wsparciu tłumaczy PJM i audiodeskrypcji, przeprowadzą cykl warsztatów ruchowo-tanecznych - osobno dla głuchych, niewidzących i poruszających się na wózkach. (Tak! Głusi też mogą tańczyć :))
- A kiedy wszyscy będą już gotowi na zabawę do białego rana, to zrobimy taką potańcówkę, jakiej jeszcze Polska nie widziała!

Chwalimy się:
Udało nam się zdobyć częściowe dofinansowanie z MOPSu / PFRONu. Mamy podpisane umowy - do wglądu dla zainteresowanych. Brawo dla nas! Niestety, to tylko część kwoty, którą musimy zdobyć...

Prosimy o pomoc:
Pamiętasz, pisałam na początku, że bez Ciebie nie uda nam się zrealizować marzeń wielu wspaniałych ludzi. Ludzi, którzy bardzo na to zasługują. Wiem, że jesteśmy już blisko celu i tym bardziej boję się, że przez brak kasy całe to nasze wspólne marzenie posypie się jak domek z kart... A moi przyjaciele ciągle do mnie dzwonią i pytają, czy to już, czy się udało. Nie wyobrażam sobie znowu ich zawieść.

Proszę, wpłać ile możesz. Nawet symboliczną kwotę na znak, że jesteś z nami i że nas wspierasz.