Pomóżmy osieroconym dzieciom wyjechać na letnie wakacje!

Kampania się zakończyła

2%

postęp

1029

z 35000 PLN
do końca (03-06-2017 g. 15:26)

zbiórka ciągła
Zbieramy środki na wakacyjny wyjazd dla osieroconych dzieci, które straciły swoich rodziców w wyniku choroby nowotworowej.

Cel

Celem kampanii jest zebranie pieniędzy na zorganizowanie letniego wyjazdu dla osieroconych dzieci. Dzieci te znajdują się pod opieką największego domowego hospicjum. Jest to Ośrodek Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie. Kwotą mogącą zapewnić wyjazd czterdzieściorga dzieci jest ok 35 tyś zł.

Beneficjent

Zebrane środki trafiają bezpośrednio na konto Ośrodka Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów przy ul. Tykocińskiej 27/35 w Warszawie następnie zostaną przeznaczone na zorganizowanie letniego wypoczynku dla osieroconych dzieci..

 

Dlaczego warto wesprzeć kampanię

Znam wielu ludzi o ogromnym sercu, niosących pomoc innym. W dzisiejszym świecie, kiedy każdy jest uwikłany w milion obowiązków nie jest to łatwe. Dla mnie osobiście osoby te są przykładem godnym do naśladowania. Pracują ciężko niosą pomoc, a wszystko płynie z ich potrzeby serca. Idąc ich śladem zaangażowałem się w pomoc osobom, których cierpienie jest mi bliskie, którego kiedyś byłem świadkiem. Na co dzień hospicjum jak każda tego typu organizacja boryka się z różnymi problemami. W ciągu miesiąca specjaliści sprawują opiekę medyczną nad blisko czterystoma pacjentami. To obszarowo największe tego typu hospicjum w Polsce. Hospicjum pomaga między innymi około czterdzieściorgu dzieciom osieroconych w wyniku śmierci jednego z rodziców. Niestety nie ma rozbudowanej struktury pozyskiwania środków jak inne hospicja. Nie funkcjonuje żaden dział PR. Wszystko opiera się na podjętych inicjatywach ludzi dobrej woli. Nie ma agresywnych kampanii. Jest tylko subtelna prośba.

Chciałbym zaprosić Państwa do wsparcia funkcjonowania hospicjum. Naszym celem jest zorganizowanie letniego wypoczynku dla osieroconych przez jednego z rodziców dzieci. Co roku dzieci te mogą jedynie wyjechać dzięki darczyńcom. Jest to koszt około 35 tyś zł. Mamy zawsze ogromny problem z zebraniem tak dużych środków.

Kim jestem i dlaczego pomagam
Nazywam się Robert Sadowski. Osobiście zaangażowany jestem w różny sposób w pozyskanie wsparcia dla potrzebujących. Staram się docierać do wszystkich ludzi dobrej woli między innymi poprzez udział w ekstremalnych biegach takich jak bieg na Saharze czy na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Start w tego typu wydarzeniach i wysiłek, który tam podejmuję jest jedynie „narzędziem”, sposobem na zwrócenie uwagi na problem i apelem o pomoc. Z mojej strony zawsze darczyńcy mogą liczyć na informację w mediach. Z dumą i satysfakcją chętnie umieszczam logo na sprzęcie sportowym, w którym startuję. Mam nadzieję, że kampania na portalu PolakPomaga.pl pomoże spełnić marzenie jakim jest letni wyjazd dzieci, którym pomaga Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie Zgromadzenia Księży Marianów.
2 lata temu udało mi się zebrać pieniądze dla Przemka Wojdy - utalentowanego chłopca, który porusza się na wózku inwalidzkim oraz uprawia szermierkę na AWF - dzięki którym miał on szanse spełniać swoje marzenia :)

project-72bdd2d1-f758-40f0-802b-8e89308d3f1d1492984414-content-0x0.jpg

 

29 maja tego roku będę apelował i namawiał na dołączenie do czynnego udziału w naszej kampanii i przekazywania pieniędzy,  startując w najtrudniejszym górskim maratonie Tenzing Hillary Everest Marathon. Mam nadzieję, że włożony na Mount Everest wysiłek przyczyni się do zdobycia wystarczających środków i uda się zorganizować wyjazd dla dzieci. Bieg na takiej wysokości graniczy z nadludzkim wysiłkiem. Spodziewam się problemów z tlenem, którego poziom spada o 50 % już na wysokości 5500 m n. p.. m. Jednym z najtrudniejszych momentów będzie 30-31 km kiedy na mojej drodze stanie do pokonania niezwykle stromy podbieg około 1200 m. Jeżeli uda mi się go przezwyciężyć to szansa na ukończenie biegu się zwiększy. Marzy mi się, że podjęta przeze mnie próba spotka się z Państwa uznaniem i wspólnie zdobędziemy środki na letnie wakacje dla dzieci !!!!!!

project-72bdd2d1-f758-40f0-802b-8e89308d3f1d1489671309-content-0x0.jpg

Marathon de Sables, Sahara 2014

Kontakt:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze mną poprzez wiadomość na Polak Pomaga, lub zadzwoń: 606330199