Odyseja Umysłu Finał Świata. Cel: Chicago. Jak Dojadę z Żoliborza?

Kampania się zakończyła

16%

postęp

2585

z 16000 PLN
do końca (18-02-2020 g. 00:05)

zbiórka ciągła
Zbiórka dla 11-latków, którzy mają zaszczyt reprezentować twórczych Polaków w USA w Finale Świata programu Odyseja Umysłu.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy siódemką 11-latków, którzy chcą udowodnić, że Polak Potrafi dotrzeć z Żoliborza do Chicago na Finał Świata "Odysei Umysłu" - Międzynarodowego Konkursu Twórczego Rozwiązywania Problemów dla najbardziej kreatywnych drużyn z całego świata. Zostaliśmy Mistrzami Polski w swojej kategorii wiekowej. Nasza drużyna to: Zosia, Magda, Gabryś, Mikołaj, Kasia, Amelia i Wojtek oraz 2 wspaniałe trenerki: pani Kamila i Pani Dorota.

Pod okiem trenerek od 3 lat po lekcjach, w weekendy i ferie pracujemy trenując twórcze myślenie i współpracę. Każdego roku w ramach programu otrzymujemy zadania konkursowe:

1. Spontaniczne - na rozwiązanie mamy kilka minut,
2. Długoterminowe - nad rozwiązaniem pracujemy miesiącami.

Aby na konkursie przedstawić rozwiązanie problemu w formie inscenizacji sami przygotowujemy budżet, materiały, scenografię, szyjemy kostiumy, piszemy scenariusz, muzykę i konstruujemy oryginalne rekwizyty i urządzenia techniczne.

Okazało się, że jesteśmy super drużyną!

Z tegorocznym rozwiązaniem zajęliśmy 1. miejsce w Finale Polski i mamy szansę reprezentowania twórczych Polaków w USA w Finale Świata "Oddysey of the Mind".
project-107355bb-ed17-41c2-afd3-ae4ed72929041523625022-content-0x0.jpg
Ostatnio cały swój czas poświęcamy na wymyślanie sposobu na zdobycie środków, które pozwolą nam dotrzeć do Chicago. I wygrać zakład z Panią Dyrektor :)

Cel projektu

SFINANSOWANIE UDZIAŁU ZWYCIĘZCÓW POLSKI W ŚWIATOWYM FINALE KONKURSU "ODDYSEY OF THE MIND", KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ OD 22 - 27 MAJA 2018 W USA.

Co to za konkurs? 

"Oddysey of the Mind" - Odyseja Umysłu, to wyjątkowa inicjatywa angażująca młodych ludzi pełnych zapału i pomysłów na zmianę świata na lepsze. Idea powstała w latach 70. w USA jako ogólnoświatowy program o randze olimpiady, który wymaga od młodych ludzi kreatywnego myślenia, umiejętności współpracy w grupie, aktywnego poszukiwania wiedzy oraz twórczego rozwiązywana problemów, czyli wychodzenia poza utarte schematy. Kilkuosobowa drużyna przygotowuje się do wybranego przez siebie zadania w ciągu kilku miesięcy, a rozwiązanie problemu przedstawia na konkursie w formie inscenizacji. Dzieci samodzielnie piszą scenariusze, przygotowują kostiumy, scenografię, komponują muzykę, czy projektują i wykonują urządzenia techniczne. Patronem zadań technicznych jest Agencja Kosmiczna NASA.

Co już osiągnęliśmy?

- Drużyna już 2 lata temu, zapoznając się z programem,  zajęła 4. miejsce w Finale Polski.
- W ubiegłym roku Odyseusze reprezentowali Polskę na Festiwalu Europejskim, na którym zdobyli 3. miejsce w Europie.
- W tym roku drużyna wygrała Finał Polski zajmując 1. miejsce i została zaproszona na Finał Świata w USA.

To właśnie o możliwość reprezentowania Polski w USA toczy się walka!

Czego potrzebujemy, aby spełnić marzenie?

Aby przystąpić do rywalizacji, musimy dotrzeć na Uniwersytet Stanu Iowa w USA, gdzie w dniach od 22 - 27 maja 2018 odbędzie się Finał Świata dla drużyn najbardziej twórczych w projektowaniu rozwiązań  problemów. Jako Mistrzowie Polski zostaliśmy zaproszeni. To dla nas ogromne wyzwanie i szansa! Ale też ogromne koszty, w dodatku do zebrania w bardzo krótkim czasie. Część funduszy już zebraliśmy, brakuje nam jeszcze 60 tysięcy złotych, by godnie reprezentować Polskę i powalczyć z najlepszym drużynami na świecie.

Co składa się na całkowity koszt?

7 dzieci, 2 trenerki, 2 opiekunów - bo mamy dopiero 11 lat, bez opiekunów nie możemy nigdzie dotrzeć, ale na szczęście koszt pobytu opiekunów mamy już pokryty.

- transfer ok. 3 000 zł/osobę (w sumie 33 000 zł)

- transport na miejscu i przewóz scenografii i rekwizytów, ~500 zł/osobę (w sumie 5500 zł)

- wstęp oraz koszty organizacyjne, tłumacz i uczestnictwo w konkursie "Oddysey of the Mind", 655 $/~2300 zł/osobę

- wiza (560 zł) i ubezpieczenie (150 zł) - łącznie 710 zł/osobę (w sumie 7810 zł)

- zakwaterowanie, zwiedzanie, wyżywienie na miejscu przed i po konkursie ok. 1500 zł/osobę (w sumie 16 500 zł)

Koszt dla 1 osoby to ok. 8 000zł. Zbieramy środki na opłacenie udziału 2 uczestników. Tak naprawdę nie wiemy, kiedy uda się zebrać finansowanie dla pozostałych dzieciaków, więc liczy się każda złotówka. Podobno nawet najmniejsze kwoty, które łatwo tą drogą posłać, bardzo wpływają na wielki skutek.

Dlaczego prosimy o wsparcie?

Trochę się stresujemy, bo chociaż bardzo się napracowaliśmy i jesteśmy kreatywni, to mamy dopiero 11 lat i nie mamy szans na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia. Z całych sił pomagają nam trenerki i rodzice, żebyśmy mogli spełnić marzenie o udziale w Finale Świata. Wspólnie organizujemy piknik na Żoliborzu, zbieramy w Warszawie różne wejściówki i vouchery na loterie (bardzo nam pomożecie udostępniając takie fanty na loterię i/lub biorąc w niej udział), nagrywamy film, pieczemy ciasta. Zaczepiamy sąsiadów częstując lemoniadą oraz szukamy artysty na wieczorny koncert w Forcie Sokolnickiego podczas naszego pikniku charytatywnego, który odbędzie się 22 kwietnia. Poszukujemy też firm, które zechciałyby zasponsorować choć część naszego marzenia oraz staramy się zainteresować media, aby zebrać brakujące finanse. Rozpowszechniając ideę twórczego myślenia występujemy w TV i Radio.

Zobaczcie nasze starania i dołączcie do pikniku: https://www.facebook.com/events/1791453511163751/

Zbiórkę piknikową i zbiórkę w PolakPomaga pomaga nam ogarnąć Fundacja Akademia Aktywnego Rozwoju, która wspiera nasze starania w Odysei.  Szukamy wsparcia gdzie się da! 

Co możecie zrobić, żeby nam pomóc?

Wasza pomoc jest dla nas WIELKĄ SPRAWĄ, bo każda kwota przybliża nas do opłacenia uczestnictwa i pokazania, że nasz WYSIŁEK MIAŁ SENS.

Już teraz nasi rówieśnicy przyglądają się jak wycinamy kartony, przygotowujemy scenografie i stroje, ciągle gdzieś coś przenosimy i dopytujemy o rozwiązania, organizujemy wydarzenia i walczymy o nowy dobry obraz młodzieży, którą właśnie się stajemy.

Jeśli dzięki Wam uda nam się zebrać środki chociaż dla 1-2 osób z naszej drużyny, będziemy szczęśliwi.

Ufamy, że każda osoba, która dotarła na tę stronę ma dobre serce i pomoże nam wykorzystać otrzymaną szansę. Wierzymy, że każda złotówka zwróci się wielokrotnie, gdy będziemy twórczo rozwiązywać problemy otaczającego nas świata i w przyszłości w ten sam sposób wspierać naszych młodszych od nas.

Jeśli mogą Państwo przekazać nam kilka, kilkadziesiąt złotych lub inną kwotę, która przybliży nas do Chicago, to ogromnie prosimy o to.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby w Finale Świata jak najlepiej zaprezentować to, co Polak Potrafi, gdy zostaje Mistrzem Polski w konkursie kreatywnego rozwiązywania problemów. 

DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA!!!