Bydgoszcz Archers - Łucznik potrzebuje naszej pomocy!!!

Kampania się zakończyła

6%

postęp

3026

z 47000 PLN
do końca (15-12-2017 g. 17:39)

zbiórka ciągła
14 października bydgoski klub sportowy Archers rozegrał swój ostatni mecz w sezonie 2017, w którym Adrian Byniaszewski doznał bardzo poważnej kontuzji ...

DRODZY KIBICE, PRZYJACIELE I LUDZIE DOBREGO SERCA...

Czternastego października klub futbolu amerykańskiego Bydgoszcz Archers rozegrał swój ostatni mecz w sezonie 2017. Był to mecz wyjątkowy, ponieważ bydgoscy Łucznicy grali o utrzymanie się w pierwszej lidze PLFAI z pretendentem z PLFAII Tytanami Lublin. Po ciężkim boju wygraliśmy mecz 20:13 i zapewniliśmy sobie występy w wyższej lidze rozgrywkowej w 2018 roku. Niestety nie wszyscy zawodnicy mogli tego dnia świętować niewątpliwy sukces. Mecz był o wysoką stawkę, gra bardzo fizyczna, agresywna a nasi zawodnicy mieli bardzo dużo pecha...

Nigdy jeszcze w historii futbolu amerykańskiego w Polsce nie było takiego meczu, w którym tak duża grupa zawodników odniosła  bardzo ciężkie kontuzje

Podczas meczu aż pięciu naszych zawodników doznało kontuzji - cztery z nich są bardzo poważne:

Adrian Byniaszewski - Defensywny Liniowy - zerwanie 3 więzadeł: krzyżowego przedniego i tylnego, pobocznego piszczelowego, pęknięta łąkotka przyśrodkowa, przemieszczenie rzepki i naderwanie troczka przyśrodkowego rzepki; wymaga jednej lub kilku operacji.

Adrian (w Archers od 2015) to bardzo pozytywny człowiek z ogromną (jak on sam) energią.  Zawodowo Manager IT w formule samo zatrudnienia; prywatnie mąż i ojciec. Żona Adriana jest dodatkowo w 35 tygodniu ciąży, więc rodzina Byniaszewskich za niedługo powiększy się o kolejną osobę. Adrianowi z racji jego formy zatrudnienia nie przysługuje nawet zwolnienie "L4", więc nie dość, że gra dla naszego klubu i miasta zabrała mu zdrowie, to przez dłuższy okres nie jest w stanie zarabiać pieniędzy na utrzymanie swojej rodziny.

Jego sytuacja jest naprawdę tragiczna, czeka go szereg bolesnych i skomplikowanych zabiegów, długotrwała rehabilitacja i nie wiadomo czy w ogóle wróci do zdrowia.

Maciej Kalinowski - Defensywny Liniowy - pęknięta łąkotka; wymaga operacji

Maciej (prezes Archers) oddaje każdą wolną chwilę Archers. Dba o rozwój futbolu amerykańskiego w Bydgoszczy, czynnie bierze udział w akcjach marketingowych, charytatywnych klubu, oraz podejmuje decyzje strategiczne dla działalności Łuczników z Bydgoszczy. Prywatnie prowadzi działalność gospodarczą w branży budowniczej więc z racji jego formy zatrudnienia również nie przysługuje mu nawet zwolnienie lekarskie i jest pozbawiony możliwości wykonywania codziennych obowiązków.

Marcin Pałaszewski - Biegacz - zerwane więzadło krzyżowe przednie; wymaga operacji

Marcin (oprócz obowiązków zawodnika sprawuje funkcję trenera pierwszoroczniaków - Rookies) jest futbolowym profesorem. Regularnie poszerza swoją wiedzę z zakresu teorii futbolu, aspektów psychologicznych i motywacyjnych. Jest największym mówcą motywacyjnym zespołu i zawsze potrafi zagrzać nas do walki. Przed tym meczem nie było inaczej! Mimo niewielkiej postury to człowiek o ogromnym sercu do walki, prawdziwy wojownik. Prywatnie przedstawiciel handlowy i fan mocnej muzyki. Jego kontuzja również wyklucza go z pracy na dłuższy okres czasu.

Karol Chodor - Defensive Back - zerwane więzadło krzyżowe przednie; wymaga operacji

Karol (w Archers od 2012) jest jednym z bardziej doświadczonych zawodników Archers. Na swojej pozycji nie ma sobie równych. Prywatnie student i barman. W tym roku uczestniczył w wymianie studenckiej "Work and Travel" i miał okazję odwiedzić USA, w których ten sport ma swoją kolebkę. Zaraz po powrocie ze zdwojoną energią i entuzjazmem zabrał się do ciężkiego treningu i przez trzy kwarty tego feralnego meczu Karol rozegrał doskonałe zawody.

Futbol Amerykański w Polsce...

Futbol Amerykański to sport niszowy w naszym kraju, lecz jeden z najszybciej rozwijających się. Polska Liga Futbolu Amerykańskiego istnieje od 2006 roku, gdzie występowały tylko 4 zespoły; w 2017 roku w 6 klasach rozgrywkowych wystąpiło aż 77 zespołów. Niemniej jednak jest to nadal sport półprofesjonalny, nie olimpijski, z bardzo małym zaangażowaniem ministerstwa sportu i turystyki. Zawodnicy nie dostają żadnych pieniędzy za grę, nie mają żadnych stypendiów i robią to głównie z pasji do sportu, chęci promowania nowego, innego sportu, oraz z powołania do dumnego reprezentowania swojego miasta. Nie istnieją programy medyczne, które jak w innych sportach pomagają dojść zawodnikowi do formy w możliwie najkrótszym czasie. W momencie poważnej kontuzji zawodnik pozostaje z problemem sam, a  pomóc może tylko zespół i kibice. Nikogo innego niestety to nie interesuje... 

Koszty koniecznych operacji ...

Z racji, że rekonstrukcja kolana nie jest bezpośrednim zagrożeniem życia (nikt nie myśli, że w tym kontuzjowani zawodnicy  nie mogą zarabiać pieniędzy, co często pozbawia środków do życia ich rodziny), operacja refundowana przez fundusz może zostać zaplanowana na 2020 rok. W tym czasie więzadło zagoi się z wewnętrzną patologią i nie będzie już większego sensu operacji, ale niestety takie są realia publicznej służby zdrowia...

Dlatego operacja(e) muszą się odbyć prywatnie, z poniesieniem pełnych kosztów

Koszt rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego to przedział około 5 - 7 tys. złotych. W przypadku Adriana, gdzie kontuzjowane są 3 więzadła, koszt operacji wyniesie około 20 tys. zł. W przypadku rekonstrukcji łąkotki, naprawy rzepki to koszt kolejnych 7-8  tys. złotych. Po operacji wymagana jest jeszcze długoterminowa rehabilitacja, która również pochłania znaczące nakłady finansowe.

Biorąc pod uwagę kontuzje naszych zawodników to niezbędne koszty wyniosą:

Adrian Byniaszewski:   28.000,00 zł

Maciej Kalinowski:          5.000,00 zł

Marcin Pałaszewski:       7.000,00 zł

Karol Chodor:                  7.000,00 zł

                            Razem:  47.000,00 zł

 

Ta kwota nie zawiera żadnych kosztów związanych z rehabilitacją !!!!

Prośba o pomoc

Zwracamy się z ogromną prośbą do Władz naszego Miasta, Instytucji i Firm z naszego regionu oraz do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w sfinansowaniu operacji naszych zawodników. Chłopaki oddają zdrowie za możliwość gry dla naszego ukochanego miasta, a teraz bardzo potrzebują naszego wsparcia. Liczy się DOSŁOWNIE każda złotówka, dobre słowo i podtrzymywanie na duchu, aby powrót do zdrowia był szybki i owocny. Zamieszczamy numer specjalnie dla tej akcji utworzonego konta bankowego.

Wszystkich Darczyńców, którzy powodowani głosem serca dokonają przelewu prosimy w tytule wpłaty wpisywać: operacja zawodników Archers.

Nasza drużyna publicznie rozliczy się z każdej ofiarowanej na ten cel złotówki.

Wierzymy w dobre serca Bydgoszczan i zapraszamy na nasze mecze w przyszłym sezonie

Serdecznie dziękujemy za wsparcie !!!

Nagranie z mecz, po której Adrian doznał kontuzji (31m10s):