Kampania się zakończyła

40%

postęp

440

z 1100 PLN
do końca (31-08-2017 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Wesprzyj #bodystory! Każda piątka czy dyszka zbliża nas do organizacji darmowych warsztatów body positivity dla nastolatek!

!WESPRZYJ NASTOLATKI W CODZIENNYCH ZMAGANIACH Z HEJTEM!

Hej koleżanki i koledzy!

Inicjatywa MamyGłos to sześć babek, którym zależy, żeby każda dziewczyna w Polsce czuła się bezpiecznie i pewnie w domu, w szkole, na ulicy i we własnym ciele. Połowa z nas w tym roku pisała maturę, a pozostałe trzy są studentkami. Oprócz nas w MamyGłos działa jeszcze 21 wolontariuszek i wolontariuszy w sześciu miastach. Działamy nieodpłatnie i non-profit. Ten film wyjaśnia, jakimi tematami się zajmujemy:

Wiele się wokół nas dzieje, ponieważ działamy na zasadzie "zrzutki" pomysłów - każda i każdy może tu realizować swoje propozycje rozwiązań problemów, które nas męczą.  W ciągu 18 miesięcy działalności dostarczyłyśmy darmowe warsztaty prawa, aktywizmu, krytycznego myślenia czy samoobrony do 430 nastolatek, wydałyśmy kolorowankę, ruszyłyśmy z feministycznym klubem naklejkowym, czy zorganizowałyśmy sześć loterii, dzięki którym prawie 70 dziewczyn otrzymało roczny zapas podpasek. Chcemy pomagać dziewczynom stawać się mocniejszymi i wykorzystujemy działanie oddolne do tego. Widzimy, co nas gryzie i reagujemy.

 

I tak właśnie powstało #bodystory, czyli akcja przełamania wielkiego tabu ciążącego na kobiecym ciele. Jakiś czas temu w naszym mamyglosowym gronie zauważyłyśmy, że nagminnie pozwalamy innym ludziom oceniać i kategoryzować nasze ciała. Fałdki, włosy, rozstępy, pryszcze i paznokcie powodują, że w miejscach publicznych potrafimy się skurczyć tylko do tej jednej części ciała i zapomnieć o tym, jakim wszechświatem kolorów, umiejętności i emocji jesteśmy tak naprawdę. Jednak od kiedy zaczęłyśmy o tym rozmawiać w naszej grupce, nagle okazało sie, ze mamy podobne zmartwienia, a podzieliwszy się nimi, w jakiś sposób się uodporniłyśmy na bzdury innych ludzi. W tym samym czasie grupa aktywistek i aktywistów z Humanity In Action Polska myśleli nad przeprowadzeniem kampanii na rzecz ciałopozytywności (body positivity). I dzięki temu cudownemu zbiegowi okoliczności ruszamy z #bodystory, której końcowym celem będzie oczywiście wzmocnienie dziewczyn.

Jak wzmocnimy dziewczyny? Oprócz filmów i serii obrazków, zorganizujemy warsztaty dla nastolatek, które potem będą podnosić temat ciałopozytywności wśród swoich znajomych i na lekcjach wychowawczych - i to właśnie na te warsztaty zbieramy. Planujemy zorganizować przynajmniej trzy warsztaty, każdy w innym mieście i dla kilkunastu dziewczyn. 

Chcesz wesprzeć akcję?

-> możesz wesprzeć akcję dowolną kwotą i tym samym przyczynić się do tego, że coraz więcej dziewczyn będzie mówić o swoim ciele z dumą, lub

-> możesz wrzucić na fejsa lub instagram w trybie publicznym 10-30 sekundowy film (może być z telefonu!), w którym opowiesz o historii swojego ciała lub jakiejś jego części (lub relacji z nimi), polajkujesz stronę MamyGłos na fejsie/instagramie, otagujesz nas i dodasz hasztag #bodystory. 
UWAGA: dzięki życzliwości pewnej fundatorki, MamyGłos przekaże 5zł na rzecz niniejszej zbiórki, aż do uzbierania pełnej kwoty.

-> możesz (lub Twój biznes) stać się fundatorką/fundatorem i przekazać razem z nami kwotę za każdy film :)

UWAGA: jeśli zbierzemy 1100zł, zorganizujemy 3 warsztaty ciałopozytywności. Z każdymi kolejnymi czterema stówkami fundujemy kolejne warsztaty.

Akcja została przygotowana przez MamyGłos w partnerstwie z HIA Polska (a dokładnie z Olą Hołyńską z Polski, Jayem Richeyem z USA i Eugenie Becker z Niemiec).